Poniedziałek, 09 grudzień 2019, Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
14.05.2019, 10:00 | czytano: 1073

Eko-program dla Rabki-Zdroju

W siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa poświęcone programowi ochrony powietrza pt. „Pilotażowy program ograniczający niską emisję dla uzdrowiska Rabka-Zdrój”.

Informację na ten temat opracował i przedstawił ekodoradca Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju insp. Stanisław Kiersztyn. Jej celem było przekonanie władz rządowych, samorządowych oraz przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do konieczności powołania specjalnego Programu Dla Uzdrowisk, finansującego działania naprawcze związane z poprawą stanu powietrza. Jest to kontynuacja dyskusji o wprowadzeniu całkowitego zakazu stosowania paliw stałych w uzdrowiskowych strefach A i B, a w strefie C i na sołectwach – jak najszerszego wykorzystywania rozwiązań przyjętych dla stref A i B. Gmina Rabka-Zdrój stoi na stanowisku, że wprowadzi uchwałę antysmogową pod warunkiem pozyskania środków zewnętrznych dla mieszkańców na wymianę źródeł ciepła, docieplenie budynków, montaż odnawialnych źródeł energii, a nawet na programy osłonowe, dopłacające do paliw najbiedniejszym.

W posiedzeniu brali udział m.in. poseł Anna Paluch – wiceprzewodnicząca komisji, posłowie, wiceminister środowiska Sławomir Mazurek, Marek Surmacz - zastępca Głównego Inspektora Ochrony Środowiska oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Artur Michalski.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Ewa10:50, 14 maja 2019
pogadali i pojedli i pojechali.
k10:42, 14 maja 2019
Czy ktoś zadał sobie trud czytania ze zrozumieniem tych bzdur? Chyba nie. Pan eko doradca z Rabki przedstawia program/ Który to już z kolei panie eko? problem polega na tym że na przedstawianiu kolejnych programów wasze działanie się kończy!!!!/ Nie robicie audytów, chociaż o tym piszecie nawet na tym portalu nie ma kontaktu z waszej strony z mieszkańcami którzy już złożyli dokumenty dotyczące wymian i pan eko trzyma je w kolejnej pełnej szufladzie . I nic z tym nie robi. Ale ruch w temacie jest. Kolejny program sobie wymyślił i usiłuje przekonać UWAGA! Władze samorządowe! A TO ONE nic o problemie smogu nie wiedzą?????? Wszyscy wiedzą tylko nie samorządy i pan eko musi przekonywać. Biedaczysko. Paluch też nic nie wie bo jak by wiedziała to by tego typu programy mogła by wdrażać 4 lata temu. Ponoć aktywnie działa w komisjach anty smogowych a pan eko musi ją przekonywać do oczywistej oczywistości.BRAWO. I jaki efekt tego spotkania. Dały się te władze przekonać? Bu ha ha ha ha......Słowa o tym w artykule NIEMA. Patrzcie ludzie na kogo głosujecie bo będą nas przekonywać przekonywacze pzrekonanych że coś robią żeby im uwierzyć. Mnie nie przekonali.
rabczanin10:33, 14 maja 2019
Co z tego wynika? Są jakieś konkrety?
Czy jak zwykle, pogadali!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij