Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Czarny Dunajec i okolice
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 90
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.05.2019, 10:10 | czytano: 3703

Rabka-Zdrój buduje letnią atrakcję: wodny plac zabaw

Fot. Wizualizacja inwestycji / UM Rabka-Zdrój

3,6 miliona złotych będzie kosztować budowa wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Urzędowi miejskiemu, mimo kilku nieudanych prób, udało się w końcu znaleźć wykonawcę tej inwestycji, która latem ma przyciągać do uzdrowiska turystów spragnionych ochłody.

Wodny plac zabaw wybuduje firma APIS z Jarosławia, ta sama, która buduje już w Rabce-Zdroju na obrzeżach Parku Zdrojowego bulwary nad Poniczanką.

Zakres inwestycji, która ma być zrealizowana do końca października bieżącego roku, obejmuje budowę kilku fontann: fontanny skalnej, fontanny edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, fontanny parasole, fontanny wir wodny i trzy kule wodne; a także fontannę ściany wodnej z urządzeniami do zabawy z wodą: strumykiem, kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz drewnianą ławę zamocowaną na murze oporowym oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami. Całość wodnego placu zabaw zostanie otoczona murem.

r/
najnowsze informacje
komentarze
klio10:58, 19 maja 2019
...Jola...a co byś jeszcze nie chciała za te pół roku ,w zadłużonej Rabce? Zapytaj tych poprzednich,bo przez 12 lat można było dużo zrobić a nie pensje sobie podnosić.Najpierw niech zrobią to co najpilniejsze i ludziom pomogą w dopłatach do ogrzewania,abyśmy nie musieli się dusić z tego smrodu.Na końcu mogą być ''widzimisie'',jak starczy pieniędzy.
Jola21:22, 16 maja 2019
A kiedy powstanie jakas zimowa atrakcja typu wyciąg, tor saneczkowy? Czy kiedys powstanie jakas atrakcja pod dachem na deszczowe dni dla dużych i małych typu kręgielnia, wieki suchy basen, trampoliny, "lodowisko" na wrotkach. Coś w jednym miejscu i zróznicowane tematycznie.
k14:58, 16 maja 2019
Rabka potrzebuje wyciągu narciarskiego z prawdziwego zdarzenia .Bez tego nie może konkurować ani ze Szczawnicą ani z Białką . Potrzebne są też termy. Bez tych dwóch inwestycji nie ma mowy o wpisaniu Rabki na listę turystycznych atrakcji.
A Ja13:52, 16 maja 2019
Przez taką Rabkę to i przejść można. do Malkontent
avivat11:38, 16 maja 2019
Była pani burmistrz, powinna stać i przyglądać się jak się rządzi. Nauka może się jej kiedyś przyda. Brawo Panie Burmistrzu!
malkontent10:39, 16 maja 2019
Super! A kiedy będzie się dało przejechać przez miasto nie urywając zawieszenia?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij