Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 47
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 47
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 47
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 67
Rain
14°
Wiatr: 13.644 km/h Wilgotność: 84
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.05.2019, 18:00 | czytano: 4779

W czerwcu wrócą pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej (zdjęcia)

Fot. UMWM

Z powodu remontu trasy kolejowej do Zakopanego od marca nie kursuje Podhalańska Kolej Regionalna na trasie Nowy Targ - Zakopane. Podczas dzisiejszej konferencji „Rozwój Kolei na Podhalu 2016-2021” w Szaflarach, poświęconej rozwojowi kolei na Podhalu poinformowano, że kursy zostaną wznowione w czerwcu.

Włodzimierz Zembol, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie PKP PLK S.A. zaprezentował postęp prac jakie trwają na liniach kolejowych nr 97, 98 i 99 na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane. Zapewnił on również, że od czerwca, po zakończeniu obecnych prac, na trasie Nowy Targ – Zakopane zostaną przywrócone połączenia pociągów, tak aby pasażerowie mogli bez przeszkód poruszać się na tym odcinku.

Z kolei Andrzej Siemieński, dyrektor Regionu Małopolska Przewozy Regionalne sp. z o.o ogłosił zaakceptowaną przez wicemarszałka Łukasza Smółkę deklarację, że pomimo trwających prac modernizacyjnych na pozostałych odcinkach linii, połączenia Nowy Targ - Zakopane nie zostaną zamknięte w okresie od września do grudnia, jak pierwotnie zakładano. Zatem od 22 czerwca do lutego 2020 pociągi Podhalańskiej Kolei Regionalnej będą kursowały bez przerwy. Deklaracja ta spotkała się z duża aprobatą ze strony obecnych na konferencji samorządowców.

- Podhalańska Kolej Regionalna to nie tylko szybkie i wygodne połączenia pomiędzy Zakopanem i Nowym Targiem. To także specjalna oferta pod nazwą „Taryfa Podhalańska”, która sprawia, że podróż transportem publicznym jest łatwiejsza i tańsza. W ramach „Taryfy Podhalańskiej” pasażer może podróżować pociągiem, a także pojazdami komunikacji miejskiej w Zakopanem i w Nowym Targu na podstawie jednego biletu - mówił na konferencji wicemarszałek Łukasz Smółka.

Źródło: UG Szaflary, UMWM, oprac. r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Kondor08:11, 21 maja 2019
Jakoś nie widzę tego remontu.
Andrzej22:08, 18 maja 2019
Ma 100% racji niżej piszący o niepomalowanym moście kolejowym w Poroninie. Do 22 czerwca jest dużo czasu i może jeszcze zdążą? A czy remontowali też ich system info aby na ul Ludzmierskiej w Nowym Targu przejazd nie był na tak długo zamykany ?Pociąg jest jeszcze bardzo daleko a przejazd już zamknięty.
MLP14:31, 18 maja 2019
Jasne, skoro remont jest udawany, o po co zamykać tory.
bezsilność czy brak zaradności12:12, 18 maja 2019
A przejazd z ul.Orkana na Zakopiankę w debacie czyżby został pominięty...??? .Dla Gminy Szaflary bezpieczeństwo przejazdu przez
tory powinno być zadaniem nadrzędnym nad innymi zadaniami.Jakoś
to wszystko idzie "niemrawo"-czas idzie do przodu a tu nic..!!!
nieudaczne towarzystwo na kolei08:19, 18 maja 2019
Szkoda ,że nic nie wiedziałem ,o tej konferencji , bo pokazałbym tyn nieudacznikom z kolei ,że nie myślą zupełnie . Remontowano węzeł w Poroninie i nie odnowiono malowania antykorozyjnego mostu kolejowego w Poroninie w okolicy węzła tatrzańskiego . Być tak nieudacznym jak ci z kolei to nie dziwota ,ze się to wszystko sypie im w rekach . Ten most straszy już od kilkunastu lat i wszyscy sądzili ,ze wreszcie przy tej okazji go zakonserwują , bo mieli przerwę w ruchu kolei . i będzie spokój na kolejne 3o lat .Bezmózgowcy z kolej - zembole i im podobni nieudaczni urzędasy . Będąc ministrem Adamczykiem rozkurzyłbym to na cztery strony świata .Nie konferować tylko robić .
jk08:15, 18 maja 2019
straciliście pasażerów i już nigdy ich w takiej ilości jak było nie odzyskacie, za długo to trwa
as07:46, 18 maja 2019
Narada w Szaflarach to dowód na prowincjonalność N.T i usilne starania miejskiego dworu z szanowną panią o przewodnictwo miasta na Podhalu.
Mieszkanka22:35, 17 maja 2019
A PKP zamiast normalnie wyremontować perony to robi jakąś fuszerkę. Burmistrz powinien twardo zareagować!
takitam20:07, 17 maja 2019
siedzom, radzom, w stolki ......., a fotki z postepow robot gdzie? sie by zobaczylo ta modernizacje.
Wojtek20:05, 17 maja 2019
Niechże jak najszybciej ubogacą Podhale te praktyczne przewozy z Nowego Targu do Zakopanego.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij