43-latek aresztowany za znęcanie się, groźby i okaleczenie partnerki - podhale24.pl
Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Nowy Targ
Clouds
10°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
18.05.2019, 12:47 | czytano: 9494

43-latek aresztowany za znęcanie się, groźby i okaleczenie partnerki

43-letni mieszkaniec Zakopanego po pijanemu wszczynał liczne awantury domowe, znęcał się psychicznie oraz groził partnerce, że ją zabije. Policjanci zatrzymali go, a sąd zdecydował o aresztowaniu ngo a dwa miesiące.

Fot. KPP Zakopane
Fot. KPP Zakopane
Do traumatycznych wydarzeń miało dochodzić w domu od początku stycznia br. Kobieta wielokrotnie była poniżana, zastraszana i bita. Po ostatniej awanturze 35-latka trafiła okaleczona do zakopiańskiego szpitala. Postanowiła opowiedzieć policjantom o traumatycznych doznaniach, do których dochodziło w „zaciszu” domowym.

Policjanci w szpitalu przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od pokrzywdzonej i rozpoczęli intensywne poszukiwania 43-letniego mężczyzny, który nagle wyprowadził się z domu. Kryminalni jednak ustalili gdzie oprawca przebywa i dokonali jego zatrzymania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze śledczy podejmując czynności w sprawie ustalili, że to nie pierwsze akty przemocy, której dopuszczał się zakopiańczyk. Był już wcześniej za to karany. Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut w tzw. recydywie.

- Ustaliliśmy, że mężczyzna nadużywał alkoholu, a pod jego wpływem stawał się agresywny i nieobliczalny. Wszczynał awantury, ubliżał, groził swoim bliskim siekierą i nożem, stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia. Wielokrotnie w takich chwilach szarpał i uderzał partnerkę naruszając jej nietykalność cielesną. Kobieta była zastraszona, a sprawca czuł się bezkarny – mówi asp.szt. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji.

Na wniosek policji i prokuratury, wobec sprawcy przemocy sąd wczoraj zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za kierowanie gróźb, znęcanie się i okaleczenie kobiety może mu grozić nawet do pięciu lat w więzieniu.

oprac. r/ KPP Zakopane
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ciotka13:59, 19 maja 2019
Powinni dać spokój temu panowi on już dosyć w życiu przeszedł , a widomo przemoc rodzi przemoc .
jaga205:27, 19 maja 2019
Takie nic a jaka władza oczywiście nad slabszym fizycznie i psychicznie . Teraz role powinny się odwrócić
e223:23, 18 maja 2019
Do: Ech ta wasz lewacka logika... - Mylisz się ... nie jestem kolegą, nie jestem lewakiem... ;jestem kobietą 65+ i Szwecja też się mi nie marzy! Ale znam życie, i widzę co się dzieje, nie jestem hipokrytką, realnie oceniam to co się dzieje, nie mam demencji, ani nie jestem moherowym beretem! Pozdrawiam!
Ech ta wasza lewacka logika...22:35, 18 maja 2019
e2 - bredzisz kolego.
Co znaczy, że kobiety nie mają pomocy? Właśnie ten artykuł pokazuje, ze jednak pomoc znalazła.
Ech ta wasza lewacka logika.
Poza tym kodeks karny chyba nadal obowiązuje, więc po co kolejne "teczki", niebieskie linie, zespoły interdyscyplinarne, komisje? Obowiązujące przepisy wystarczą, ale trzeba zacząć je stosować, a nie iść jak barany za wzorcami zachodnimi. Szwecja się wam marzy i odbieranie rodzicom dzieci? Powaliło was dokumentnie.
e222:04, 18 maja 2019
No tak ; pogratulować radnym, w Zakopanym i w pow. tatrzańskim - nie ma przemocy w rodzinie???? Same " katolickie rodziny"! Kobiety Podhala walczcie o swoje godne życie, dość świętoszkowatej hipokryzji. Za brak uchwały o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w Zakopanem odpowiadają władze Zakopanego i radni, takie kobiety jak ta Pani pozbawione są pomocy!,czasem też mężczyźni potrzebują takiej pomocy, Zakopane! - wstyd na całą Polskę!
Golden Life20:08, 18 maja 2019
Obiektywny i Basia zaraz napiszą :

Orawa wiadomo
ferdynand20:02, 18 maja 2019
kiedy faceci zaczna zglaszac psychiczne znecanie sie swoich partnerek czy zon ,wyzwolmy sie z oreza
Monika , ale nie ratownika , tylko jędrka19:20, 18 maja 2019
@mieszkanka; Ale jesteś naiwna kobieto. Dziś go przymkną , a za trzy dni go sędziowska kasta uwolni , a kobieta zostanie sam , przyjdzie i bez świadków znowu jej gębę skuje damski bokser i tak będzie cierpiała , bo takie u nas prawo "dobrej zmiany" Ziobry . Wszystko na pokaz . .
stara baba17:25, 18 maja 2019
Wreszcie się coś ruszyło.Bicie na Podhalu zdarza się w co drugim domu i cisza.Kobiety wstydzą się mówić co się dzieje ale ci co biją wstydu nie mają.Poza tym boją się zgłaszać bo zostaną same i nie będą mieć grosza na chleb,więc te buraki chamskie to wykorzystują i cierpią całe rodziny.Szkoda tylko,że ci ''koledzy '' co z nim piją,nie uświadomią go ,ale to przecież honor,że chłop se nie da.Bardzo dobra decyzja tej pani,ma nasze poparcie a tego boksera niech potrzymają w mamrze i niech zarabia na alimenty.
Mnich16:56, 18 maja 2019
Wąskie drzwi i guma. Damscy bokserzy a przed innym facetem ucieka. Wie że mu kobita nie odda.
mieszkanka12:51, 18 maja 2019
Niech gnije w więzieniu jak najdłużej... Myślał że jest bezkarny? Biedna kobieta trauma na całe życie...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas