Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Zakopane
Rain
10°
Wiatr: 24.48 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
11°
Wiatr: 25.02 km/h Wilgotność: 66 %
Rain
12°
Wiatr: 24.336 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
12°
Wiatr: 23.976 km/h Wilgotność: 49 %
Clouds
18°
Wiatr: 21.924 km/h Wilgotność: 40 %
Rain
16°
Wiatr: 23.256 km/h Wilgotność: 46 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
22.05.2019, 09:30 | czytano: 5075

Byłemu posłowi Platformy Obywatelskiej bliżej teraz do PiS-u

Andrzej Gut-Mostowy z Zakopanego, były poseł Platformy Obywatelskiej, poparł w wyborach do Parlamentu Europejskiego Michała Cieślaka. Na Podhalu pojawiły się plakaty, na których Gut-Mostowy ściska dłoń kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości, w towarzystwie wicepremiera Jarosława Gowina.

Jak się okazuje, Andrzejowi Gut-Mostowemu już nie po drodze z Platformą Obywatelską. Doskonale widać, że jeden z najbardziej znanych podhalańskich polityków określił się jednoznacznie politycznie. Niedawny poseł Platformy Obywatelskiej, nie chce wiązać już swoich losów ze swoją byłą partią. Wybrał Jarosława Gowina.

- Z Platformą Obywatelska rozstałem się już dwa lata temu - mówi. - Od roku jestem członkiem Porozumienia Jarosława Gowina, które wchodzi w skład Zjednoczonej Prawicy. Przyczyn rozstania z PO jest kilka. Ogłoszony przez PO kilkanaście miesięcy temu plan natychmiastowego przyjęcia Euro byłby dla Podhala katastrofą doprowadzając do zapaści turystyki i handlu przygranicznego. Platforma radykalnie skręciła na lewo np. forsując liberalny projekt „In Vitro”. Ja popierałem, wspólnie z grupą konserwatystów projekt Jarosława Gowina, który nawiązywał do dobrych rozwiązań niemieckich. Naraziłem się na konsekwencje ze strony władz klubu PO za złamanie dyscypliny. Poza tym uważałem, że sprzedaż kolejki na Kasprowy Wierch jest niepotrzebna. Podobnie uważała większość mieszkańców Podhala, ale nas nie słuchano. Dlatego uznałem że czas rozstać się z Platformą - tłumaczy.

Dla samorządowców podhalańskich, postawa Guta Mostowego nie jest zaskoczeniem. Wiedzieli, że jego poglądy polityczne znacznie już odbiegają od tych związanych z partią Grzegorza Schetyny. - Andrzej zawsze wyznawał czysto inne zasady, jak obecnie Platforma - mówi jeden samorządowców. – Całkiem nie dziwie się temu, że czuje się dobrze w otoczeniu Gowina.

js/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
klio11:37, 23 maja 2019
Dziwię się tym co kandydują,że obok siebie stawiają takie wątpliwe ''przystawki'' jak AGM.Należy dobrze przemyśleć aby mieć obok siebie godnego człowieka.Niestety,ten pan jest spalony na Podhalu,więc niech ma honor i nie pokazuje się.Ewentualnie niech stanie obok Jagny tej od snowbordu,bo razem głosowali przeciwko Polsce.
Rudy fałszywy lis08:07, 23 maja 2019
Moi mili,
Nie namawiam, ale radzę:
Jeśli dziś otrzymam władzę,
Daję słowo, że zasadzę

W ciągu pięciu dni na piasku
Drzewa mego wynalazku.
Już nie szyszki, nie żołędzie
, Ale rosnąć na nich będzie
Schab wędzony i pieczony,
Boczki, szynki, salcesony,
Mortadela i serdelki,
Mięs przeróżnych wybór wielki,
Nawet prosię w galarecie,
Jeśli tylko zapragniecie.
Podatnik02:40, 23 maja 2019
do Tylko PIS ,
A pis na usługach żydów i Ameryki. Zostaje Kukiz 15. Chyba że na usługach marsjan. Jako jedyni nie biorą subwencji i dlatego myślę nad nimi lub konfederacja Za konfederacja przemawia Jakubiak,Bosak i Liroy ,, podwórkowy chłopak,,
@ J23 cztery23:03, 22 maja 2019
Radzę jednak - RUSz cztery litery, bo ci potomkowie Abrama zabiorą to co uciułałeś... Dlatego Twój głos tez się liczy i dla twoich wnuków, którzy za to mogą płacić...Będziesz siedział na pu*pie to tyle dorobisz, że cie okradną zanim wstaniesz na nogi .... Ech co ja cie będę uczył jak się dzieci robi ? A POlityka może wielce zaszkodzić , zwłaszcza tym co ich nie obchodzi, ale w koncu dopadnie...
Don22:47, 22 maja 2019
Polityk który zależnie od koniunktury zmienia poglądy i przynależność partyjną jest dla mnie skreślony i mojego głosu nie dostanie.

@J23- możesz się nie interesować polityką, ale polityka interesuje się tobą. Jakość opieki zdrowotnej, szkolnictwa, zakres swobód obywatelskich, wysokość podatków i sposób ich dystrybuowania przez rząd to tylko kilka przykładów spraw zależnych od polityki które wpływają na życie każdego Polaka, dlatego należy się polityką interesować oraz należy głosować. Głosować świadomie, nie pod wpływem propagandy i kampanijnych trików poszczególnych partii, ale ich dotychczasowych dokonań.
turysta22:36, 22 maja 2019
Niestety, podhalańskich zdrad ciąg dalszy
PiSowiec19:46, 22 maja 2019
Nie znoszę nie stabilnych ludzi z PO na PiS ? To po prostu obłuda !!
J2319:06, 22 maja 2019
Nie chodzę na wybory głosować nie należę do żadnej bandy czy z lewej czy z prawej strony pracuję i mam wszystko dom ,samochód , rodzinę dzieci wykształcone mają już swoje rodziny i pracują .Nigdy nie interesowała mnie
ta niby polityka - oszustwa i złodziejstwa obiecanki ,rozdawnictwo , wydawanie nie swoich pieniędzy i ciągle ci sami ludzie od 30 lat .
Tylko PIS18:47, 22 maja 2019
Konfederacja na usługach ruskich. Nawet angażują się w wypuszczanie szpiegów.
Castko'1518:35, 22 maja 2019
Idę o zakład, że ten pan na jesień wystartuje w wyborach do Sejmu z listy o zgrozo PiS, jestem tego pewien na 99,9%. Już dziś rozglądam się za innym ugrupowaniem na które oddam swój głos. Pomimo, że PiS zrobił bardzo wiele dla zwykłych ludzi takimi roszadami zniechęca wyborców do siebie.
Emanuel18:19, 22 maja 2019
Przejscie z PO do PiS to ten sam przyklad co trenera skoczkow, do Niemiec rachunek prosty.
wolność17:22, 22 maja 2019
Popieram Konfederację za program, a nie przeciw Gutowi. Wolny rynek, ochrona życia, sprzeciw rabowaniu Polski, wielowektorowość w polityce zagranicznej to znacznie lepsza opcja niż socjalizm. PIS - PO jedno zło!
maverick17:07, 22 maja 2019
@ czytelnik:
Co do tej ustawy to jest ona poważnym problemem i nie wolno jej lekceważyć, gdyż podważa ona podwaliny państwowości polskiej ustanowionej po 1945 roku. Natomiast ci politycy ściskający rękę komuś tam na plakacie mają wiarygodność zerową, Kukiz i Konfederacja mają wiarygodność dowolnie bliską zeru. Te wybory pokażą we Francji, Anglii i Włoszech, i to bardzo dosadnie, że wybory nie są od zmieniania polityki UE, że przy tym majstrować za pomocą kartki wyborczej nam zwykłym ludziom nie wolno - tak było od zarania UE, ale dotychczas UE dawała socjal, ale teraz prezenty za to tylko że się siedzi cicho skończyły się. Na szczęście nie dotyczy to jeszcze wciąż Polski tylko starej Unii.
kalkulator16:39, 22 maja 2019
do : Do kalkulator

Skąd Twoja pewność, że jestem wierzący - że jestem katolikiem ??? Przestań fałszować rzeczywistość .
Niezupełnie -PiS PO jedno zło!16:25, 22 maja 2019
Pis prospołeczny i gospodarny, patriotyczny - może i popełnia błędy, ale PO to jednak PO kasę KOlejka, donosy na własny kraj do Brukseli, POrozumienie z ze zbokami i anty-społeczny w każdy calu ruch POlityczny, który podsumował minister finasów z obcym paszportem, który nawet nie miał PESEL-a w POlsce; PINIĘDZY NIMA I NIE BEDZIE...
Co do Konfederacji - życzę im jak najlepiej bo walcząc o dobro Polski a nie USraela, byliby skutecznym wsparciem dla Pis-u, w UE a w najgorszym razie "odtrutką" na żarłoczny Światowy Kongres Narodu niegdyś "Wybranego", ale teraz natrętnej pijawki...
leming doskonały15:10, 22 maja 2019
polecam wpisać do wujka YouTube : Sakiewicz masakruje na wizji Różę Gräfin von Thun und Hohenstein
czytelnik14:53, 22 maja 2019
Konfederacja naglosnila sprawe just 447 i za to wielki plus.Wladza klamie ze nie bedzie placic.Nie trzeba miec programu by startowac do PE bo tam nie maja do gadania nic europoslowie.Tam rzadza niewybieralni jak pijak jeden itp.Nie moge sluchac jak Beata mowi ze cos tam zrobi haha dobry zart.Olewam te wybory.Najwazniejsze by w tym roku do sejmu nie dostali sie ludzie popisu.Czy nie widzicie ze pis po to jedno i to samo?Teatr dla idiotow..
Do kalkulator14:24, 22 maja 2019
Chrześcijaństwo oparte jest na Żydach więc ty też jesteś fałszywy
zdrada...14:07, 22 maja 2019
Farbowane lisy tak mają, w latach wojennych tak samo ubrani jeździli na Wawel...
Robert13:36, 22 maja 2019
Śmieszą mnie ci co na przykładzie postępowania tego posła mówią ze będą głosować na Konfederację. A konfederacja to co to? Zbierania wielu środowisk bez programu za to z ludźmi co zaliczyli nawet kilkanaście partii jak Korwin Mikke czy Jakubiak.
kalkulator13:16, 22 maja 2019
Zdecydowane precz z żydofilami, którzy układają się z żydami w sprawie BEZPRAWNYCH UROSZCZEŃ ŻYDOWSKICH. Tylko kandydaci listy nr 1 GWARANCJĄ POLSKOŚCI - na teraz i przyszłych pokoleń.
zako-pion13:03, 22 maja 2019
Tego się zawsze obawiałem . najpierw czołowy sprzedawczyk dóbr podhalańskich , a teraz szuka dla siebie miejsca w Prawicy . Nie jest to obłuda i faryzejstwo / Dużo w tym ma także były platfus Gowin , który jest poręczycielem tych transferów , a swoja droga to na miejscu tego Cieślaka to bym przemyślał to wsparcie , bo to tak jakby "pocałunek śmierci" Wielu ludzi na Podhalu o tzw. twardych konserwatywnych korzeniach tak odbiera takie szukanie *** , którego w Prawicy raczej ciężko będzie znaleźć. Do kompletu jeszcze brakuje Jagny i wszystko O.K. lista zamknięta . Niepotrzebna będzie zakopianka , niepotrzebne koleje linowe itd.
dziadek12:58, 22 maja 2019
Nigdy nie poprę polityka, który się "przebarwił" i to jeszcze ze skrajności w skrajność... Żadne wytłumaczenia mnie nie przekonają. Uważam, że robią to dla własnych interesów, a prezes przecież mówił, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. PiS podzielił Polaków na MY i ONI, jak na meczu i na wojnie...
taki polityk jak A.P.12:37, 22 maja 2019
zawsze było mu po drodze do władzy .. od AWS .. PO ... a teraz PiS
kolega z miasta12:34, 22 maja 2019
Jędrek wstyd że jesteś zwykłą chorągiewką tam gdzie profity tam twoja m....a
bea12:14, 22 maja 2019
Żenada!
Konfederacja12:07, 22 maja 2019
PiS PO jedno zło!
RAFI12:06, 22 maja 2019
ale odkrywcze...
ciekawe czemu ma slużyć taki tekst.
może promocji cieślaka
Wyrocznia11:46, 22 maja 2019
To się nazywa silne parcie do *** Pis-Po jedno zło!
Klaudia11:19, 22 maja 2019
Malowane lisy. Idą tam gdzie jest więcej korzyści.
Andrzejx4811:15, 22 maja 2019
Po prostu zdrajca ponieważ nic mu nie obiecali żadnego stanowiska a i nie wiadomo czy byłby na listach wyborczych koalicji obywatelskiej typowa chorągiewka na wietrze
venti76711:08, 22 maja 2019
Taaaaaa akurat poglądy Polityczne :-))
Te poglądy polityczne nazywają sie *** tam gdzie *** tam idzie Gut Mostowy
góral NT10:57, 22 maja 2019
sprzedawczyki.....w zależności jak wieje tak idą. Bez kręgosłupa tylko władza i kasa.
Głosowałem na Pana od lat. Już na Pana nigdy nie zagłosuję i będę tak samo doradzał moim znajomym
Po10:48, 22 maja 2019
Zdrajca
zero ssania10:39, 22 maja 2019
przypomnę tylko ze pan gut w ostatnich wyborach nie zdobył mandatu do sejmu i ta sromotna porażka nie była mu w smak . biorąc pod uwagę wysokie notowania PIS-u na Podhalu zawinął żagiel i kibicuje jedynie słusznym wartością wygłaszanym przez zjednoczona prawicę. Co nie stawia go ani w lepszym świetle ani w korzystniejszej pozycji na listach wyborczych. Jak sobie zaczynam przypominać "ciężką pracę" tego pana dla dobra ogółu to mam wątpliwości czy gowin zrobił dobry interes. wygrali wyborcy odsuwając go od finansowego cyca i tyle.
fan politycznej propagandy10:38, 22 maja 2019
i tak właśnie wyglądają politycy, chorągiewki, które skaczą z kwiatka na kwiatek, tam gdzie im lepiej tam są...
Lista nr 110:15, 22 maja 2019
Zamiast debilnych spotów w TVP TVN

Jesteśmy Konfederacją yutybe

Precz z POPIS-em
ludzik10:08, 22 maja 2019
a były vice z Noego Targu za rozwalenie PO został twarza pis w nowotarskim
Skała10:07, 22 maja 2019
Baju, baju będziesz w raju! Takie wyjąśnienia tej chorągiewki Guta Mostowego można między bajki wsadzić i dzieciom czytać. Tak wygląda karierowicz po prostu. Skoczek, który wyczuwa interes i tak się ustawia jak wiatr zwieje.Za chwilę zdradzi i Gowina jeśli uzna, że to się opłaca. Ciekawe, czy lud podhalański przywiązany do wartości tradycyjnych da się temu *** omamić?
Wicher09:48, 22 maja 2019
To znaczy że już ie mam wątpliwości że PIS - PO jedno zło ! Głosuje na Konfederacje !
Dular09:41, 22 maja 2019
Jak go widzę na plakatach z logo PiS to czuję s?ę jak by mi napluto w twarz. Między innymi i z tego powodu nie będę głosował ani na PO ani na PiS bo to do niczego nie prowadzi.Zresztą ja mam dobrą pamięć, były poseł nic mi nie musi tłumaczyć. Mój głos dostanie doktor z Kościeliska co startuje z K'15.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas