Czwartek, 17 październik 2019, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Szczawnica i okolice
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
24.05.2019, 11:53 | czytano: 3329

Burmistrz poparł kandydata Prawa i Sprawiedliwości

Fot. Piotr Korczak

Już w najbliższą niedzielę wybory do Europarlamentu. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki zorganizował w Zakopanem konferencję prasową, podczas której poparcia udzielił mu burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Burmistrz przytoczył przykład Sopotu, którego władze korzystały wiele lat z poparcia rządzącej Platformy Obywatelskiej, przekładając je na konkretną pomoc finansową dla miasta. Według Doruli, od trzech lat ta sytuacja ma miejsce również w Zakopanem, które korzysta z przychylności władzy. To właśnie za rządów PiS udało się skomunalizować Polskie Tatry, przejąć po wielu latach dworzec PKP, odzyskać Palace oraz znacjonalizować Polskie Koleje Linowe.

- Na ostatnim spotkaniu z prezydentem Dudą i ministrem Adamczykiem samorządy podhalańskie złożyły konkretne oczekiwania od rządu. I zostały wpisane do planów rządowych zarówno obwodnica Zakopanego, jak i inwestycje związane z naszym regionem pod względem komunikacji. Wszystko to dzięki współpracy z rządem i ministrami, m.in. Patrykiem Jakim. Dlatego uważam, że kierując się rozumem, aby te obietnice zostały zrealizowane, powinniśmy w tych wyborach zagłosować na Zjednoczoną Prawicę - mówił burmistrz Dorula.Podczas konferencji padło pytanie dziennikarza dlaczego w czasie pracy burmistrz uczestniczy w kampanii wyborczej.
Według Paryka Jakiego burmistrz ma prawo wyjść i podziękować za wsparcie, które Zakopane otrzymało od rządu, a którego nie było za czasów Platformy Obywatelskiej, ma również prawo brać udział w kampanii wyborczej.

- Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Jeśli pan burmistrz chce wyjść na 15 minut powiedzieć o tym co udało się zrobić dla Podhala i pan uważa, że jest to coś złego dla miasta, to mamy całkowicie inny punkt widzenia - przekonywał wiceminister.

Burmistrz Dorula wyjaśnił tę kwestię nieregulowanym czasem pracy, który pozwala mu na takie aktywności.

pk/zdj. Piotr Korczak
najnowsze informacje
komentarze
maverick22:16, 24 maja 2019
Dlaczego akurat wybór burmistrza Doruli padł na Patryka Jakiego a nie na Dominika Tarczyńskiego? Tarczyński moim skromnym zdaniem lepiej się nadaje do reprezentowania spraw Polski w UE, natomiast Jaki jest bardzo potrzebny w sprawach krajowych.
bb22:09, 24 maja 2019
Jaki spadochroniarz!!!Po co on tu się przyplątał na listę!!!???Niech sobie w Warszawie startuje!!!...tylko że tam to by przegrał z kretesem.....a górale wchodzą PiSowi w pewną cz.ciała bez wazeliny...Kiedyś rozliczą ich za to rozdawnictwo nasze dzieci, wnuki i prawnuki...jak trzeba będzie spłacać długi jak po epoce gierkowskiej.
UE22:01, 24 maja 2019
Jaki to z tej całej ferajny startującej z naszego regionu co chce do Brukseli jest najmniej szkodliwy, wolę jego jak panią Broszkę i innych z PIS i z innych partii .....
Do sympatyk Jakiego21:52, 24 maja 2019
To się z nim umów gdzieś na romantyczny wieczór a nie wyPisuj głupot
sypmatyk Jakiego18:17, 24 maja 2019
Brawo Panie burmistrzu za odwagę i poparcie konkretnej osoby, która nie ma nic za uszami. Zakopane zostało docenione przez obecną władzę i nie ma w tym nic zdrożnego, że urzędujący burmistrz potrafi to docenić. Ci których to oburza nie widzą sympatii POlitycznych w W-wie, Łodzi czy Gdańsku - to ich nie oburza.
Obłuda17:11, 24 maja 2019
Zawsze pisowcy mieli w tle kościół a teraz co się stało że go niema .
sąsiad i ja16:54, 24 maja 2019
@Turlam się ze śmiechu - coś jest na rzeczy, niejeden pseudo biznesmen na Podhalu tak robi. Pewnie czują się bezkarni mając za kolegów ważnych pisowców. Miało być "prawo" i "sprawiedliwie", a oprócz rozdawania socjalu z pieniędzy podatników nic się nie zmieniło. Sorry, ceny się zmieniły, co każdy chyba już odczuł. Stop PiS-owi !
Przybęda14:49, 24 maja 2019
Jakiemu proponuje powrót do domu takim samym transportem jak pani Beacie czyli Spływ Dunajcem! !!!!!!!!!!!
Judasz14:43, 24 maja 2019
No to juz nie będzie burmistrzem w następnych wyborach
jaki14:16, 24 maja 2019
To zdjęcie jest takie piękne. Brakuje w tle disco polo i bawiących się żołnierzy wyklętych, narodowych patriotów i prawdziwych polaków za hajs z zasiłków. A tle protest KOD i innych nawiedzonych tylko z drugiej strony miedzy. Piękne by to było
Turlam się ze śmiechu12:59, 24 maja 2019
PiS = Praca (na czarno) i Sąd (Pracy latem)
molek12:41, 24 maja 2019
ręce opadają !
k12:27, 24 maja 2019
Burmistrz to se może............ a G uta nie poprze? Niechże go poprze po starej znajomości. Będzie wesoło.
Lista nr 44712:27, 24 maja 2019
Zjednoczona Prawica to KONFEDERACJA
PiS POrozumienie i SP to pseudopobożna centro-lewica
Andzrej12:26, 24 maja 2019
Dobrze, że w góralskim stroju się nie afiszuje.
Jaki łże "burmistrz ma prawo wyjść i podziękować za wsparcie, które Zakopane otrzymało od rządu". Rząd ma własne pieniądze, czy naszymi kupuje wyborców?
dziadek12:23, 24 maja 2019
Nigdy więcej PiS-u!
werty12:21, 24 maja 2019
Lubię tego Jakiego :)
Dobrze gada :)
VonHonZon12:13, 24 maja 2019
Dociekliwy ten dziennikarz.Ciekawe czy spytałby Tuska i jego kierownika,o to samo?
Dobra zmiana to Rusłana12:00, 24 maja 2019
Burmistrz to sobie może popierać i podpierać. Boi się, że mu Konfederacja "Sylwestra" zabierze. Bez obaw. całoroczny komitet obchodów "Sylwestra" (jak kiedyś Barbórki na Śląsku) będzie istniał.
Już nawet TVP- PiS Info pękło i zaczęło pokazywać Konfederację w notowaniach, zaniżonych oczywiście, ale jednak.
Konfederacja GÓRĄ!
Kinia11:59, 24 maja 2019
No cóż widać jak cały PIS działa...ciekawe czy rzeczywiście Jaki też na urlopie...a Dorula to za rządzenie niech się weźmie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij