Poniedziałek, 09 grudzień 2019, Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
28.03.2019, 12:03 | czytano: 10907

Patryk Jaki serdecznie przyjęty na nowotarskim jarmarku (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Podczas drugiego dnia kampanii wyborczej na Podhalu, wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Europarlamentu, spotkał się z władzami spółki Nowa Targowica i kupcami na jarmarku w Nowym Targu.

W restauracji Czarna Owca Patryk Jaki rozmawiał z zarządem spółki i prezesem Januszem Chowańcem na temat problemu opłaty targowej i propozycji jej zniesienia. Towarzyszył mu poseł Edward Siarka.

Następnie kandydat PiS spotkał się z handlującymi i klientami jarmarku. Spotkał się z życzliwym i przychylnym przyjęciem z ich strony. Usłyszał wiele miłych słów i deklaracji poparcia. Wiceminister kupił sobie góralski kapelusz, a w prezencie dostał oscypki i ciupagę.

r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Bronią sami przed sobą12:39, 31 marca 2019
Kto podpisał Traktat Lizboński?
pustak08:17, 30 marca 2019
@ nie ślepy:
Przecież sami politycy PiS zasłynęli swego czasu takimi wypowiedziami jak "ciemny ludek wszystko kupi" - czy Jacka Kurskiego też wysyłasz do czerwonej krainy? W ogóle dziwię się że Kurski kontynuuje karierę polityczną po takiej wypowiedzi, no ale widocznie PiS nie chce sam rządzić i chce mieć poparcie w wyborach poniżej 50 procent; tylko tak sobie tłumaczę jego prezesowanie TVP.
nie ślepy00:37, 30 marca 2019
@ Obywatel: sam jesteś ciemny! Wypad *** do swojej czerwonej krainy!
Patrzacy23:03, 29 marca 2019
Byłem niedawno na Podhalu i moja refleksja,kto jaka telewizje Oglala tak ma na*** we łbie ,prym wiedzial w tym tvn ,sa niby przeciwni złodziejstwu,ale niepamietaja co bylo wczoraj
pustak18:03, 29 marca 2019
@ prawda po środku:
Pieniądze OFE wyparowały z giełd, ponieważ niekompetentni ludzie zainwestowali je w najwyżej oprocentowane inwestycje, a naszym ówczesnym polskim elitom nikt nie powiedział, jakoś tego nie wiedzieli, że najwyższe zyski są tam gdzie jest najwyższe ryzyko. I tak non stop nas pchają w biedę. Róbmy coś, my zwykli ludzie, używajmy do tego Internetu, piszmy komentarze dopóki nam ich nie blokują (to nie rząd PiS posłał kiedyś swego ministra do Tokio żeby podpisać ACTA, wolność słowa jest jednym z największych osiągnięć tego obecnego rządu), bo jak damy im przyzwolenie żeby sobie robili co się im podoba to nasze elity są gotowe zmajstrować nam taką biedę że lata okupacji hitlerowskiej będą sielanką w porównaniu z tym co oni teraz kombinują.
Co znowu PO i PSL rzekomo wywalczyło? Co za bzdury? Te wszystkie pieniadze trzeba będzie tak czy inaczej zwrócić z odsetkami. Polska stoi oko w oko przed potworną prognozą że nasze dzieci i wnuki ponad 80% z tego co w pocie czoła wypracują będą musieli w zębach przynieść do tych banków, w których PO i PSL "wywalczyło" pożyczki. Nie ma nic za darmo. Wybijcie to sobie raz na zawsze z głowy!!!
Obywatel16:22, 29 marca 2019
Kampania wyborcza na Podhalu ,bo wiedzą że tylko tu ciemny lud łyknie ich bajer.....a oni będą się śmiać z naiwność ludzi..
nie mają sumienia ?14:12, 29 marca 2019
Jak można być tak wstrętnym człowiekiem? Dziś odebrać 500+ , 300+ , a jutro iść między wrony i krakać na ten rząd i na polityków , którzy to dają ? to jest perfidna podłość .Wygodniej dla swojego sumienia w takim przypadku byłoby zamilknąć, mimo ,że się jest nastawiony nienawistnie do wszystkiego z drugiej strony , albo nie wyciągać łap po te pieniądze i nadawać bez przerwy . Pan Bóg jest i kiedyś upomni się o takich łotrów .
Janosik12:22, 29 marca 2019
Janosik sam się wypowie w stosownym czasie i proszę się nie wypowiadać w jego imieniu
Ola12:19, 29 marca 2019
Jeśli Bóg z nami to któż przeciwko
Michael12:19, 29 marca 2019
Ludzie skąd w was tyle jadu ogladajcie dalej tvn to zdurniejcie do reszty. Jaki jeśli wygra wybory a taką mam nadzieję to będzie reprezentował nasz kraj a że startuje w tym regionie to cieszmy się. Uczciwy i mądry człowiek i takich ludzi Polska potrzebuje. Dalej plujcie a będziemy mieli powtórkę z historii.
prawda zawsze jest po środku10:20, 29 marca 2019
Dołączam się do listy wymienionych wcześniej sukcesów PO-PSL:
- powrót do darmowych podręczników w szkołach,
- OFE (wiem, że zaraz odezwą się wrzaski), ale wprowadzono je za rządów AWS. PO-PSL najpierw dwukrotnie bodajże obniżyła prowizję od kwot pobieranych za zarządzanie środkami w OFE (początkowa prowizja to było chyba ok. 7%!!! niezależnie od osiąganych wyników), a później przeniosła to do ZUS, bo po przeanalizowaniu systemu okazało się, że kupowano bezpieczne obligacje Skarbu Państwa i jeszcze dostawało się za to prowizję!!!!Ponadto do likwidacji OFE swoje dołożył kryzys światowy 2007-2008, gdzie sporo pieniędzy przyszłych emerytów wyparowało z giełd. Także przytoczyłem trochę merytoryki na temat OFE tym, którzy znają temat jedynie z wrzasków hejterów o jakoby kradzieży środków przyszłych emerytów.
- 300 miliardów EURO dla Polski w perspektywie unijnej 2014-2020 (Polska największym odbiorcą środków unijnych). W przyszłej perspektywie słyszy się, że będzie dużo mniej pieniędzy.
- PIS buduje dzisiaj wszystko z pieniędzy unijnych wywalczonych przez PO-PSL.
- Narzędzia do ograniczenia nadużyć w Vacie, obrocie paliwem, stalą i elektroniką przygotowało MF jeszcze za czasów PO-PSL, co przyznał w 2016 roku przedstawiciel rządu PIS.
- Nikt nie analizuje też tego, że wpływy z VAT w dużej mierze urosły też z dobrej, od kilku lat, światowej koniunktury i tego, że przedsiębiorcy, chociaż mogli by się starać o zwrot VATu, to się boją przyszłych kontroli.
Ted09:23, 29 marca 2019
A Marian gdzie że go nie było, chory? czy inny światopogląd.
pustak08:56, 29 marca 2019
@ Robert:
Zamiast kolonią ZSRR ja bym powiedział że była odcięta od Zachodu żelazną kurtyną. Dodatkowo Adenauer paradował po wszystkich międzynarodowych konferencjach w kontuszu krzyżackim, ale nie musieliśmy się tym martwić bo ZSRR gwarantował nam bezpieczeństwo naszej odwiecznej, piastowskiej granicy na Odrze i Nysie. ZSRR nigdy nie posłał polskich żołnierzy do walki w Afganistanie. W stanie wojennym koniec końców nie weszli - taki jest fakt. PRL upadł, ale nie przez ZSRR tylko temu że ówczesny prezydent Francji pod pretekstem podziwu dla francuszczyzny górnika Gierka urobił go i nakłonił do przyzwolenia na zaciągnięcie gigantycznych jak na owe czasy kredytów w bankach klubu paryskiego. A jak wygląda los kraju nadmiernie zadłużonego to i dziś widać na przykłądzie Grecji: w 2011 roku mieli trzysta miliardów długów, po czym w międzyczasie aby móc spłacić odsetki od tych długów sprzedali Chińczykom Pireus, pozbyli się wielu cennych wysp, itd. żeby dziś mieć w dalszym ciągu trzysta miliardów długów. Dlatego trwoży mnie a nie cieszy to obecne tzw. pozyskiwanie funduszy UE na zabytkowe drukarnie i siedemnaste rwanie kostki z chodników żeby nam fundusze UE nie "przepadły". A Patryk Jaki będzie nam te fundusze "załatwiał".
Jaki Taki08:55, 29 marca 2019
Wolę żeby był Jaki w Brukseli, bo na pewno swój i Polski nie sprzeda....Za wszelka cenę trzeba głosować na Polków a nie na przyklejone do Narodu polskiego europejskie ogryzki...
Gorol08:45, 29 marca 2019
Do tych co jada na PIS bierzecie 500+ i wszystkie dodatki rodzinne w opiece spolecznej stoicie kolejkami jak za komuny po 1kg cukru nic wam nie trzeba a za 1 zł. byscie suke do Krakowa gnali
obserwator08:41, 29 marca 2019
Takich posłów w PE potrzebuje Polska i UE. Takich którzy będą bronic interesów Polski na tym forum , które i i tak jest jedynie fasada , bo faktycznie nie ma wiele uprawnień , a pożera ogromny budżet unijny , podobnie jak i cała pozostała wielka armia urzędasów unijnych . Wszyscy wymagają potężnej reformy i dlatego tak bronią swoich synekur. Mam nadzieję ,że nowi ludzie z Polski i pozostałych krajów kołchozu przynajmniej zaczną reformować UE od środka , bo wiadomo, że wszystkiego na raz się nie uda zrobić ..Skończą wymyślać jakieś bzdurne tematy , a zaczną słuchać obywateli Europy i nie będzie tak miejsca dla nieudaczników i lewusów , którzy nie mogąc poradzić sobie we własnych państwach poszli "naprawiać" UE od środka .
Obserwator06:53, 29 marca 2019
a na targowicy klapka był?
Proszę bez cenzury02:08, 29 marca 2019
Nie wiem czy śmiać się czy płakać patrząc na tę fotograficzną szopkę z wizyty wiceministra na targowicy. Prawo i sprawiedliwość na tej placówce nie gości,więc chyba zbijanie kapitału politycznego PIS w tym miejscu to chyba nie przystoi...A gdzie się podział spółkowicz Marian H, bo nie ma w galeri foty Jakiego z Panem Marianem na tle jego płotu.Taakie zdjęcie to by z pewnością dało punkty wyborcze! Ale Prezes Chowaniec to się strojem nie popisał. Tutaj goście garniturki,a on biedny polarek.Bida łos piscy!
Wyborca00:23, 29 marca 2019
Do: do wyborca.
Coś słabo. F 16 to SLD, gazoport to PiS zaczął a PO dokończył z opóźnieniem 7 lat, drogi i stadiony za kasę z unii to każdy by zbudował a jakość tych dróg i koszt to tragedia, wszystkie były opóźnione.
nie ślepy23:38, 28 marca 2019
I ruszyły trolle PeOwskie do akcji, co to ino istnieją na internecie POd różnym "iksami"!
I jeszcze jedno, Jaki może startować skąd chce w Polsce, bo nie startuje na burmistrza miasta, tylko do europarlamentu!
Tadek21:24, 28 marca 2019
Wyborca zmień lekarza !!
Marlon Brando20:45, 28 marca 2019
@gorszy sort:spróbuj z masłem
Piotruś20:45, 28 marca 2019
Dziwią mnie przeciwnicy PIS jak w Polsce się lepiej żyje. Może za PO kradli a teraz się nie da?
haha20:42, 28 marca 2019
Do gorszy sort: To za sprawą Biedronia i Rabieja i waszego lgbt a nie PISu
DO wyborca20:36, 28 marca 2019
Do Wyborca!! Sukcesy PO; miedzy innymi f 16, super stadiony piłkarskie, poprawa infrastruktury drogowej [autostrady, drogi szybkiego ruchu] Gazoport, 1000zl dla kobiety przez 12 miesiecy po urodzeniu dziecka i wiele innych. A PIS ROZDAWNICTWO I NIC WIECEJ A TO WSZYSTKO I ZA WSZELKA CENE UTRZYMAC WLADZE.
obsrwator20:28, 28 marca 2019
do aaa! A jak mu do europy nie wyjdzie to zawsze mozna jakies stoisko na jarmarku he he he
Robert20:21, 28 marca 2019
Do pustak. Chodziło mi o czas kiedy Belka i Cimoszewicz byli w PZPR wtedy dbali by Polska byla kolonia ZSRR. Gdy komunizm upadł to zmienili zdanie.
Mietek20:14, 28 marca 2019
Góral jak się patrzy ! Tylko nie do końca rozumiem co on ma wspólnego z podhalem ?
góral19:54, 28 marca 2019
Gościu z Opola. Próbował się przyłasić warszawiakom, a ci potraktowali go od razu jako wrogi desant (wyniki wyborów w stolicy). I słusznie. Teraz próbuje w Małopolsce i chce być góralem - nawet kapelutek se kupił.I liczy na moja naiwność. A skąd mogę wiedzieć czy za chwilę mu nie odbije i nie pojedzie do Afryki aby zostać murzynem?
xxx19:52, 28 marca 2019
Jaki będzie moj wybór ano taki że na niego nie zagłosuje :D
gorszy sort19:31, 28 marca 2019
Bylem dzisiaj w aptece a tu szok, tubka wazeliny skoczyła do 500+ złotych.
pustak19:25, 28 marca 2019
@ Robert:
Aczkolwiek nie jestem wielbicielem Belki i Cimoszewicza (choć Belka jako prezes NBP zrobił dużo żeby uchronić Polskę przed przedwczesnym przyjęciem euro, za co mu chwała w tym akurat punkcie), to jednak zaprotestować muszę gdy czytam jakoby ci panowie (jak najbardziej dziwni i niwiarygodni, ale z zupełnie innych powodów) robili wszystko żeby Polska w Unii się nie znalazła. Przecież oni obaj na uszach stawali żeby wprowadzić Polskę do UE. Trochę uczciwości: nie możemy równocześnie potępiać ich i za to że wprowadzili Polskę do tej wstrętnej Unii i za to że robili wszystko żeby Polska się w Unii nie znalazła - tu musimy się na coś jednego zdecydować.
A co do meritum, to pan Jaki jest, owszem, profesjonalnym politykiem i prowadzi profesjonalną kampanię marketingową, w której sam jest lansowanym towarem, tylko chyba lekceważy trochę inteligencję i instynkt polityczny górali; tu na Podhalu im wyższa grzęda tym więcej stażu i doświadczenia się wymaga od kandydatów, a Parlament Europejski to jest najwyższa grzęda, już wyżej się nie da, i nie wiem czy on sam wie czy aby na pewno tego chce (w sensie że za parę lat może mieć sto razy większy problem aniżeli ma obecnie Kwaśniewski, który w wieku 51 lat zakończyć musiał swą karierę - Jaki jest dziś dużo młodszy niż Kwaśniewski był w 1995 roku).
3.14jak18:39, 28 marca 2019
cos wspanialego , przyjada tuzy z Warszawki i wydaje im sie ze jak sie ubiora w serdo , kozusek albo zalozom kapelus to juz nas maja, dawniej tak mowili ze pasuje jak kwiatek do kozycha
KAC18:35, 28 marca 2019
Jedyny Robert trzeźwo myślący ***
venti76718:33, 28 marca 2019
A co Jaki ma wspólnego z Podhalem ja się pytam????????????przecież on zielonego pojęcia nie ma co się dzieje na PODHALU co za kiełbasa przedwyborcza ludzie opamiętajcie się!!!
RADA17:20, 28 marca 2019
Popieram opinię 'Wyborcy'
Giynek17:12, 28 marca 2019
Pożal się Boże. Podhalańscy słudzy. Jaki rzeczywiście do was pasuje.
Przyganiał kocioł16:17, 28 marca 2019
.Nie wiem czy się śmiać czy płakać jak patrzę na znajome lokalne twarze.Może będę się tylko dziwić.
Robert15:10, 28 marca 2019
Każdy byle nie Koalicja Europejska. Tam są dziwni ludzie jak Belka i Cimoszewicz którzy robili wszystko by Polska niegdy w Unii nie była a teraz zmienili zdanie pytanie czy są wiarygodni. Giertych tez popiera PO a to już daje do myślenia.
miastowy15:10, 28 marca 2019
Pan Jaki - porażka , nie mieli co z nim zrobic to go wystawili na listach w małopolsce. Pogonili go z Warszawy , pogonimy go też my górale.
Chcemy mieć swoich tutejszych przedstawicieli a nie spadochroniarzy z Opola.
po14:42, 28 marca 2019
pajace
szaolin14:40, 28 marca 2019
CYT:
Spotkał się z życzliwym i przychylnym przyjęciem z ich strony. Usłyszał wiele miłych słów i deklaracji poparcia. Wiceminister kupił sobie góralski kapelusz, a w prezencie dostał oscypki i ciupagę.
....AMEN...Janosik się w grobie przerwaca
e214:17, 28 marca 2019
No w tym kapelusu to swój chłop!, tylko te poglądy pod tym kapelusem......
kod12:52, 28 marca 2019
Góral ale nie nas.
Wyborca12:44, 28 marca 2019
Do głosujących na PO. Możecie powiedzieć dlaczego głosujcie na PO? Ta partia nie zrealizował nic ze swoich obietnic, zadłużyli Polskę na gigantyczne pieniądze, kłamali jak o wieku emerytalnym, zamrozili podwyżki pensji, zamrozili wzrost emerytur, pozwalali kraść złodziejom pieniedze, są za cenzura internetu(acta2), kompromitowali Polske na świecie(Tusk dał się Putinowi oszukać i oddał mu śledztwo smoleńskiej, Obama wykiwał Polskę odnośnie tarczy antyrakietowej). Co w nich widzicie? Podacie jakieś konkretne ich sukcesy?
aaa12:37, 28 marca 2019
W Warszawie nie wyszło to do europarlamentu można spróbować, karierowicz od siedmiu boleści...
zielony12:36, 28 marca 2019
jak Pan Jaki jest na miejscu to może zrobi komisje sledczą w jakich okolicznościach została podpisana umowa ze spółką przez poprzedniego burmistrza .
obiektwyny12:32, 28 marca 2019
obłuda
Fff12:30, 28 marca 2019
Jaki teraz do Zakopanego z niedzwiadkiem zrobić zdjęcie i tak jak beatka spływaj Dunajcem
Kupiec12:29, 28 marca 2019
Ludzie Go witali zyczliwie.
jak to jest?12:11, 28 marca 2019
Śmiechu warte. P. Jaki dostał się do sejmu z okręgu opolskiego, następnie kandydował na prezydenta Warszawy a do europarlamentu kandyduje z Małopolski... Pełna wiarygodność, ubaw po pachy. Warszawiacy już mu pokazali miejsce w szeregu, a w Opolu doszli chyba do tego kogo sobie wybrali na posła.
Kazku w kasku12:10, 28 marca 2019
Czapka góralska musi być noszona bardziej na czole.Taki góral budzi wtedy większy respekt jak się boczy spod tego rondla.
Stacho12:07, 28 marca 2019
Nie wiem czy mi się coś pomyliło ale szopka to powinna być na święta Bożego Narodzenia.
masza12:04, 28 marca 2019
Prezes Chowaniec będzie startował w jakichś wyborach czy co? Ostro się lansuje z politykami.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij