Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Rabka Zdrój i okolice
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
06.06.2019, 12:01 | czytano: 3246

Mieszkańcy wywalczyli przejście dla pieszych koło szkoły

Fot. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Mieszkańcy Kowańca i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 wywalczyli nowe przejście dla pieszych w okolicach szkoły. Teraz dzieci i mieszkańcy mogą bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Do tej pory najbliższe przejście znajdowało się około 150-200 metrów od placówki i aby do niego dojść, trzeba było najpierw przejść przez bardzo ruchliwą drogę na Szuflów, przez którą również nie prowadzi żadne przejście dla pieszych. W sprawię stworzenia nowego przejścia, blisko szkoły, zaangażował się mocno jeden z rodziców i przekonał do tego pomysłu innych. Sprawa ruszyła pod koniec ub. roku. Jednak pierwsze spotkania w terenie nie przyniosły efektów. Przeszkodą, zdaniem urzędników, był brak odpowiedniego miejsca, w którym mogłoby powstać przejście. Dopiero koleje wizje w terenie i zaangażowanie radnych powiatowych, przyniosły efekt w postaci nowych pasów koło szkoły.r/
najnowsze informacje
komentarze
Baca06:18, 7 czerwca 2019
Co robi Radny bezradny z Kowanca gazu jak nie bylo tak nie ma od szkoly w kierunku Kosciola mieszkancy czekaja cierpliwie...
Krzysiek22:42, 6 czerwca 2019
Nie mieszkańcy tylko walczył w słusznej sprawie P.Maciej Z. Macku dopiołeś swego następny etap na radnego. Dobrze że "Nasz" radny Ci pomógł chwała mu za to ????
oxo22:20, 6 czerwca 2019
Dzieci w nocy powinny spać w domu i za to odpowiadają rodzice . Dzieci w nocy na przejściu nie będdzie , to i światło zbędne .
kierowca bombowca14:01, 6 czerwca 2019
..tylko pieszych na nim nie widać.
Mareczek13:32, 6 czerwca 2019
Mieszkańcy wywalczyli przejście to jeszcze oświetlenie by się przydało
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij