Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec i okolice
Clear
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clear
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Mist
-1°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clear
-3°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
06.06.2019, 13:47 | czytano: 3442

Wandale w Tatrach (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Kilkanaście podpisów i wulgarne rysunki pojawiły się na szlaku na Giewont.

Letni sezon w Tatry przyciąga nie tylko miłośników pięknych górskich widoków, ale także wandali, którzy za nic mają przyrodę. W ostatnim tygodniu na szlaku prowadzącym z Kuźnic na Giewont pojawiło się kilkanaście podpisów wykonanych markerami na kamieniach. Powstały także wulgarne rysunki.

– Tych podpisów jest kilkanaście. Są też wulgarne rysunki, których nie fotografowałem, ale tydzień temu jeszcze tego nie było – mówi Paweł Stanuch, który natknął się na pomazane kamienie.

Niezmywalnym markerem popisany został niemal co drugi kamień od Kondrackiej Przełęczy do Wyżniej Kondrackiej Przełęczy, czyli tuż pod szczytem Giewontu. Podpisy wandali na tatrzańskich skałach to najprawdopodobniej pozostałość wycieczek szkolnych, których w Zakopanem oraz w Tatrach jest bardzo dużo.

Komendant Straży Parku Edward Wlazło zaznacza, że jak uda się znaleźć sprawców, to zostaną oni surowo ukarani. Kara może wynieść od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych w przypadku pokrycia kosztów czyszczenia skał. Straż Parku ma już na swoim koncie kilka udanych poszukiwań wysokogórskich wandali.

ms/ zdj. Paweł Stanuch
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
normal08:51, 7 czerwca 2019
Najlepsza kara byłby nakaz wyczyszczenia tych napisów przez sprawców i najlepiej gołymi rękami, pod nadzorem straży parku.
barany na 2 nogach20:36, 6 czerwca 2019
Każdy słupek
podpisał głupek.
pol16:18, 6 czerwca 2019
przyjdzie dysc i spłuce
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij