Wtorek, 18 luty 2020, Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 92
Clouds
10°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 61
Clouds
10°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 61
Clouds
10°
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
28.06.2019, 17:24 | czytano: 1936

Finansowe wsparcie ratowników górskich i wodnych

Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego ekipy ratowników wodnych i górskich z naszego regionu będą mogli zakupić niezbędny sprzęt, a także podnieść swoje kwalifikacje podczas licznych szkoleń.

W piątek, na terenie działania Grupy Regionalnej GOPR Grupy Jurajskiej w Dolinie Będkowskiej w Będkowicach wicemarszałek Łukasz Smółka przekazał 15 beneficjentom symboliczne czeki gwarantujące wsparcie finansowe jednostek ratowniczych, opiewające na łączną kwotę 1,2 mln zł.

- W sytuacji zagrożenia, o każdej porze dnia i nocy możemy liczyć na ich pomoc. To właśnie ratownicy górscy i wodni wielokrotnie wykazywali się ogromną odwagą, determinacją i siłą, gdy gra toczyła się o ludzkie życie. Takie postawy należy nagradzać, dlatego od lat samorząd Małopolski wspiera finansowo ich działania. Łącznie od 2012 roku z budżetu województwa przekazaliśmy już 4,4 mln zł - mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.


W ramach udzielonych dotacji jednostki ratownictwa wodnego i górskiego będą mogły utrzymać swoją gotowość ratowniczą, zakupić niezbędny sprzęt, prowadzić kompleksowe działania ratownicze, a także organizować i przeprowadzać szkolenia służące podnoszeniu kwalifikacji i umiejętności tych ważnych dla społeczeństwa grup.

- 1,2 mln zł – to kwota, którą samorząd województwa zdecydował się przekazać w 2019 roku piętnastu małopolskim grupom ratowniczym. Doceniamy ich codzienną, trudną i niebezpieczną pracę. To właśnie dzięki ratownikom możemy czuć się bezpiecznie idąc w góry czy odpoczywając nad wodą - dodaje marszałek Witold Kozłowski.


Wśród jednostek, które w 2019 roku otrzymają wsparcie są m. in. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – 225 tys. zł, Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Grupa Podhalańska – 217,5 tys. zł oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe – 30 tys. zł.

opr.s/ zdj. UMWM
najnowsze informacje
komentarze
zzzzzzzzzzzzz21:32, 29 czerwca 2019
jeśli już - to będą mogły
wicedyr15:18, 29 czerwca 2019
Nie rozumiem czemu wspiera się prywatną firmę WPR a nie policję, straż, WOPR? Wyjaśni mi ktoś
leming doskonały10:17, 29 czerwca 2019
Na jeziorach w pierwszej kolejności powinny być dotowane wodne patrole POLICJI - STRAŻY POŻARNEJ, a nie prywatnej firmy WPR
leming doskonały10:14, 29 czerwca 2019
do : zainteresowany

porównaj koszt utrzymania motorówki - pontona z kosztem utrzymania - jednej godziny lotu helikoptera i sam wyciągnij z tego wnioski - owszem, częściowo zgadzam się z Twoim tokiem myślenia, że wiele lotów helikoptera jest nieprzemyślanych i zbędnych i tak będzie dotąd, dopóki nie będzie wprowadzonej odpłatności za wezwanie, użycie helikoptera w sytuacjach nieuzasadnionych.
zainteresowany09:26, 29 czerwca 2019
rab.Mam takie samo zdanie.Nie tylko Gopr,ale i ratownictwo wodne jest rażąco zaniedbywane tak jak jak rażąco więcej jest utonięć niż wypadków w Tatrach.Nie ma pieniędzy na ratownika na plaży,ale są na transport śmigłowcem sraczki ze schroniska,czy zwichniętej kostki w zimie z Kasprowego.Ktoś powinien to zacząc kontrolować.
nickb09:05, 29 czerwca 2019
Chodzi o WPR czy WOPR? WPR to chyba prywatna inicjatywa
rab19:05, 28 czerwca 2019
TOPR to tylko jedna placówka a GOPR to kilka lokalizacji rozsianych w terenie,dlaczego GOPR tak mało dostał?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij