PiS chce wyjaśnień ws. odmowy dotacji dla Amazonek - podhale24.pl
Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Czarny Dunajec
Clouds
10°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
24 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
01.07.2019, 11:49 | czytano: 4252

PiS chce wyjaśnień ws. odmowy dotacji dla Amazonek

Starostwo Powiatowe w Nowym Targu odmówiło przekazania pieniędzy na badania raka piersi u kobiet. Klub Prawa i Sprawiedliwości pyta dlaczego.

O pieniądze na ten cel starało się Stowarzyszenie Podhalańskie Amazonki. Chodziło o sfinansowanie badań piersi u kobiet w wieku 39-49 lat. Ale powiat odmówił, powołując się na przepisy. - Opinia prawna jest chybiona - twierdzi przewodniczący klubu PiS w Radzie Powiatu Nowotarskiego, przekonując, że nie było podstaw prawnych do nie rozpatrzenia wniosku Amazonek. - Zadanie tego rodzaju było wnioskowane do realizacji przez komisję zdrowia - zaznaczył Julian Stopka.

W starostwie wyjaśniają, że wniosek był rozpatrzony, choć odmownie. Starosta Krzysztof Faber tłumaczy, że starostwo nie może finansować tego typu badań. - Taką mamy opinię prawną – przekonuje. Badania dla kobiet w wieku 35-49 lat nie są, jak mówi, rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
aro12:46, 2 lipca 2019
Tak tak, u kobiet w tym wieku badania nie są rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia. Są rekomendowane u kobiet między 95 a 105 rokiem życia lub u młodszych kobiet, pod warunkiem, że są minimum po dwóch chemioterapiach !!! :)
Janka07:43, 2 lipca 2019
matoły tego nie widzą, bo nie chcą. Byle dowalić ludziom chorym, niech będzie na PIS.
avivat20:01, 1 lipca 2019
Panie starosto Faber! Ja pana błagam niech się pan nie kompromituje takimi wypowiedziami! Komisja rewizyjna powinna sprawdzić kto i jakie podmioty dostają dotacje i granty ze starostwa! Jest co sprawdzać a więc do roboty! Starosto Faber! Wstyd!!!!!!
Wstyd i hańba15:17, 1 lipca 2019
Żal.pl. Zaścianek, ignorancja, głupota.
k14:51, 1 lipca 2019
Beata jeszcze w 2015 obiecywała likwidację NFZ /oczywiście przed wyborami/ Miał powstać Urząd /nie mylić z nierządem/ Zdrowia Publicznego a wraz z nim tanie leki,dostępność bez kolejek lekarzy wszelkiej maści i powrót gabinetów lekarskich do szkół. Podobnie obiecywał Radziwił. Jakby PIS dotrzymał zobowiązań wyborczych to by nie trzeba było pytać panowie i panie z klubu łubudubu. A w ogóle to o czym ta mowa ? Przedwyborczy amok daje wam się we znaki ale że aż tak???? Bu ha ha ha.
altair13:47, 1 lipca 2019
@konowal
Zacytuję "... zdrowie Polaków ... winno stać się jednym z najważniejszych priorytetów politycznych państwa." PAŃSTWA!!! i jeszcze raz PAŃSTWA.
Oczywiście do pozostałej treści pełna zgoda.
konwal12:59, 1 lipca 2019
Pod rozwagę PANÓW z PO.
.....................................
W Krynicy(Forum Ekonomiczne) podczas zeszłorocznego panelu Polityka zdrowotna priorytetem politycznym państwa, uczestnicy zgodzili się z tezą, że zdrowie Polaków jako kluczowy kapitał społeczny winno stać się jednym z najważniejszych priorytetów politycznych państwa.
?????????????????????????????????
Rak piersi dotyka coraz młodsze kobiety, rozwijając się u osób w pełni aktywnych w życiu zawodowym i rodzinnym. Nowotwór rozpoznawany jest często w zaawansowanym stadium, w szczególności w krajach z relatywnie niskim poziomem świadomości zdrowotnej, w tym w Polsce.
Rosnąca liczba zachorowań na raka piersi oraz negatywne następstwa choroby upośledzają fizyczne i społeczne funkcjonowanie chorych i ich bliskich.
Niezmienne od lat pozostaje tylko to: wcześnie wykryty jest wyleczalny.
k12:51, 1 lipca 2019
Dlaczego klub Pis-u nie pyta o kolejki do lekarzy,ograniczenia w dostępie do lekarza pierwszego kontaktu i całą resztę bur..lu zwanego NFZ???? Z która to 3,5 roku temu obiecywali walczyć a jest znacznie gorzej jak za PO? A tu proszę. Chwytliwe hasełko z którym trudno się nie zgodzić . Jeszcze by kto pomyślał że szanują kobiety a ich zdrowie leży im na sercu? Kogo oni chcą oszukać. Żenada i hipokryzja. Tyle że w lokalnym wydaniu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas