Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Jabłonka i okolice
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Fog
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.07.2019, 09:56 | czytano: 5900

Powstaje mini zoo ze świstakami, sarenkami i lisami (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Jelenie, daniele, lisy polarne, świstaki i wiele innych gatunków zwierząt będzie można niebawem zobaczyć w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym.

Turyści, którzy chcą zobaczyć świstaki, a nie udało im się spotkać tego małego ssaka podczas górskiej wycieczki już niebawem będą mogli nacieszyć swoje. Wszystko za sprawą Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego, który powstaje tuż obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Kilkanaście gatunków zwierząt w tym daniele, jelenie, owce, kozy, listy polarne i niespotykane w polskich zoo świstaki będą mogli zobaczyć zwiedzający. Część zwierząt, jak np. świstaki żyją na specjalnie przygotowanych wybiegach już od kilku lat.

Jarosław Sitarz, który jest jednym z udziałowców wspomniał, że to miejsce powstało jako alternatywa dla kin 5D oraz innych atrakcji Zakopanego. Chce w ten sposób przybliżyć naturę ludziom.

Świstaki, które już niebawem będzie można odwiedzić, do Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego trafiły z austriackiej hodowli. Na nowych wybiegach mieszkają już od trzech lat.

Poza samym udostępnieniem górskich ssaków zwiedzającym, świstaki są także obserwowane, a ich zachowania poddawane są badaniom.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Joanna w23:30, 9 lipca 2019
My mamy są to alpaki
beztroski21:21, 9 lipca 2019
Znając górali świstaki pójdą na sadło bo jak wiadomo........
jaga218:41, 9 lipca 2019
@Ihotse. W których górach ta zwierzyna?
świstak16:16, 9 lipca 2019
Świstaki są pod ochroną
ianetai11:58, 9 lipca 2019
Ale super!
Zobaczę świstaka!!!
lhotse10:24, 9 lipca 2019
kasa, kasa i kasa ... wszystko dla mamony !!! jak ktoś chce poznać dziką naturę to idzie w góry a nie do "Bangladeszu" pod krokwią, co za obłuda panie Sitarz !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij