Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 63
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.07.2019, 12:17 | czytano: 2073

Święto Pasterskie pod Babią Górą (zdjęcia)

Już po raz 45. w Lipnicy Wielkiej odbyło się Święto Pasterskie.

W sobotę, pierwszy dzień imprezy, w godzinach wieczornych rozpoczęły się koncerty muzyczne. Na scenie wystąpili: LOST inDeSyti oraz Antek Smykiewicz z zespołem. Sobotni wieczór uświetnił również pokaz freestylu z piłką koszykową w wykonaniu Pawła KID Kidonia.

Niedziela to dzień konkursów i tradycji. Na polanie stanęły stoiska kół gospodyń wiejskich z okolicznych wsi. Imprezę oficjalnie otworzył wójt Lipnicy Wielkiej Mateusz Lichosyt wraz z zaproszonymi gośćmi. Na scenie pieśni i tańce zaprezentowały zespoły Muzyka Lipnicka, Mali Gorzowiacy, Orawianie, Orawskie Dzieci, Kapela Nowa Orawa oraz Strażacka Orkiestra Dęta z Lipnicy Wielkiej. Było również nowocześnie z zespołem Future Folk. Gwiazdą wieczoru był Jan Karpiel Bułecka.

Podczas święta odbyło się uroczyste podpisanie umowy partnerskiej między Lipnicą Wielką a gmina Baranowo.

Przez cały dzień można było skosztować potraw na stoiskach regionalnych oraz wziąć udział w konkursach na wspinanie się na moja, koszenie łąki czy też pilenie i rąbanie drzewa.

Organizatorzy zapraszają za rok.

Tekst i zdj. Jakub Wojtyczek
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij