Sobota, 19 październik 2019, Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita
Szczawnica i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
18°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clear
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 63
Clouds
19°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Clouds
17°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 67
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.07.2019, 09:57 | czytano: 2020

Dodatkowe patrole nad Jeziorem Czorsztyńskim

Arch. Podhale24.pl

Gminy mające dostęp do Jeziora Czorsztyńskiego zdecydowały, żeby w trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, na okres wakacji wzmocnić patrole służb ratunkowych.

Zbiornik jest obecnie zabezpieczony przez trzy podmioty. Codziennie na jeziorze jest policja wodna oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe. - Dodatkowo wspólnie z gminami Czorsztyn i Nowy Targ oraz Zespołem Elektrowni Wodnych Niedzica zamówiliśmy trzeci podmiot – Podhale Rescue Team, aby wzmocnić bezpieczeństwo w weekendy – mówił na sesji Rady Gminy Łapsze Niżnej wójt Jakub Jamróz. - W soboty i w niedziele pełnią dyżury przez 12 godzin dziennie. Policja stacjonuje w Niedzicy przy Zamku. Podhale Rescue Team będzie cały czas na wodzie z przerwą na potrzeby fizjologiczne. WPR prawdopodobnie będzie stacjonowało w swoich stróżówkach, rozlokowanych wzdłuż linii brzegowej w kilku miejscach. Zakres działalności wszystkich podmiotów obejmuje cały zbiornik, a policji również prewencję na brzegu.

Dodatkowe patrole funkcjonują od końca czerwca.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
Monika co ma cyce jak Donice z Jablonki22:17, 12 lipca 2019
Hyba na Szhanbem Czorsztynskim , wczoraj nabrałam wody z tego rozlewiska do słoika i wiem jedno moja noga tam sie nie zmoczy już .... takie brudy taki syf pływa w sloiku że masakra w poniedziałek jade z tym do sanepidu .
mm15:34, 12 lipca 2019
Bardzo prosimy patrole policji od czasu do czasu o kontrolowanie "rajdów" samochodów po realizowanej ścieżce rowerowej wzdłuż jeziora we Frydmanie .Każdy pojazd jadący szybko (w tym ciężkie samochody z materiałami do budowy oraz poruszający się tam i z powrotem kilka razy dziennie samochodem terenowym chyba kierownik budowy) wzniecają tumany kurzu i zakłócają wypoczynek osób przebywających w tym terenie . Może dobrze byłoby postawić znak ograniczenia predkości obok campingu i czasem to sprawdzić ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij