Środa, 22 styczeń 2020, Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Jabłonka i okolice
Mist
-1°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Mist
-0°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Mist
-0°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Clear
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 64
Mist
-1°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Mist
-4°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
16.07.2019, 10:38 | czytano: 2171

Są pieniądze na rozwój kompetencji zawodowych dla mieszkańców Podhala

Fot. Piotr Korczak

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje projekty, w których możliwy jest rozwój kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych oraz nowy start osób powracających do Małopolski z zagranicy. Teraz mogą z nich korzystać również mieszkańcy powiatu tatrzańskiego.

Z inicjatywy marszałka województwa Witolda Kozłowskiego zostały podpisane kolejne deklaracje dotyczące wzmocnienia współpracy na rzecz rozwoju zawodowego Małopolan. 15 lipca swoje podpisy pod deklaracją złożyli dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Jan Gąsienica-Walczak – reprezentujący instytucję województwa małopolskiego i starosta tatrzański Piotr Bąk. Zostały podpisane również porozumienia pomiędzy Janem Gąsienicą-Walczakiem, dyrektorem WUP w Krakowie, a także burmistrzami i wójtami powiatu tatrzańskiego.

Projekty „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa” to konkretna oferta dla mieszkańców województwa - można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami
przeprowadzonego Bilansu Kariery.

Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy jest projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

W lipcu podobne deklaracje i porozumienia zostaną podpisane jeszcze w Nowym Targu, Gorlicach i Tarnowie.

materiał prasowy WUP w Krakowie/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
PIS obiecał niższy ZUS a podnosi19:34, 16 lipca 2019
Ciekawe skąd rząd bierze pieniądze na te idiotyczne projekty.
W ten sposób utrzymujemy tylko urzędników i osoby, które szkolą, a których wiedza zawodowa w praktyce równa się zero !!

PIS obiecał obniżyć składki ZUS i na obiecankach się skończyło!!!!!!!!!!!!
Jednoosobowe firmy startujące od zera, nie są w stanie utrzymać się na rynku dłużej niż te 2 lata !!!

Rząd rozdaje pieniądze, których nie ma !!!!
Niech rząd z własnej kieszeni funduje kursy i szkolenia, a nie zabiera tym, który tyrają jak wół, żeby się utrzymać!!!

Może ktoś z rządu poda statystyki jaki % firm zamykanych jest po upływie 2 lat, kiedy składki na ZUS trzeba już zacząć płacić 100%
?!?!?!?!?!

Czy ktoś z rządu sprawdza w ogóle statystyki?!?!?!
Czy rządzący chcą, aby na pewno dla Polaków dobrze?!?!?!?!?!?!
POdtanik16:45, 16 lipca 2019
Więcej zdjęć jak POżytku z tego... Pieniądze wyrzucone w błoto,zarobią firmy szkoleniowe, zarobią urzędnicy, a rzeczywiście najlepiej w zamian tego obniżyć podatki i ZUS tym co od lat w kraju zaopieprza8ją i nie płaczą..i nie oszukują...
k13:55, 16 lipca 2019
A jaki medal i ratyfikacje pieniężną rząd przewidział dla tych śmiałków co w tym kraju prowadzą działalność od 20 lat. Bo to wyczyn niebywały! I wart każdej nagrody! Opłacają ZUS płacą gigantyczne podatki i finansują takie oto pomysły. Pytanie za jakie grzechy?
Młokos13:35, 16 lipca 2019
Te środki były i za poprzedników...... Wiem, bo sam brałem udział w 2017 roku w projekcie udział.....
Żadnych szkoleń nie potrzeba!!!13:13, 16 lipca 2019
Wystarczy stworzyć korzystne warunki, a ludzie sobie poradzą.
Przede wszystkim obniżyć ten przeklęty ZUS!!!
Pozwolić tym drobnym się rozwijać, a nie dobijać ich składkami ZUS, VAT-ami, ciągłymi zmianami, które są coraz to gorsze i głupsze i Bóg wie jakimi jeszcze opłatami.
To co jest teraz - to jest chore i służy dobijaniu Polaków, a nie pomocy im.
gorol11:16, 16 lipca 2019
O d... rozbić takie projekty!!
Dopóki ZUS będzie wysoki, to takie projekty nie maja sensu!!
To wyrzucanie pieniędzy w błoto!!!
Żadna firma nie przetrwa dłużej niż te 2 lata - tj, okres kiedy płaci się niższy ZUS, po tym czasie człowiek jest zmuszony zamykać firmę, bo po tych dwóch latach, nie jest w stanie opłacić wszystkich rachunków!!!

Ale cóż o tym mogą wiedzieć urzędnicy siedzący na ciepłych posadkach?
k11:03, 16 lipca 2019
Czy ja dobrze zrozumiałem? Rzad przygotował program w którym daje pieniądze dla tych co wracają z zagranicy? ?? Czyli tak: pojechał za granicę żeby zarabiać 4x tyle co w Polsce. Skoro tam siedział to znaczy że mu się to opłacało. Żona w kraju brała 500+ i inne fanty z racji małych dochodów a ubezpieczali się za grosze w KRUSIE. Tatuś nabił kasy na lewo u Niemca a rząd daje mu / zapewne za operatywność/ nagrodę w postaci wszelakiego wsparcia materialnego i finansowego w zakupie nieruchomości i sfinansowaniu pomysłu na biznes!!!! A gdyby mu się pracować nie chciało to dostanie i tak kasę za to że wrócił do Polski. Takich bohaterów nam potrzeba! Ja pie.......... A w Polsce przedsiębiorca ma zapłacić ZUS od nowego roku w kwocie 1500 zł i podatki które są coraz wyższe i znosić najniższe place minimalne w UE bo .....BO INNYM SIĘ NALEŻY. ! Ku......nać.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij