Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Jabłonka i okolice
Rain
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 91
Rain
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
22.07.2019, 13:21 | czytano: 7723

Kłusownicy na Jeziorze Czorsztyńskim. Policja zatrzymała dwie osoby

Fot. Społeczna Straż Rybacka

W Maniowach straż rybacka wspólnie z policją zatrzymała dwóch kłusowników, którzy próbowali przeprowadzić masowy odłów sandaczy na specjalne przygotowane przynęty.

Policjantów o kłusownikach poinformowali strażnicy rybaccy. W nocy z piątku na sobotę, dzięki akcji Społecznej i Państwowej Straży Rybackiej ujawniono nielegalny połów ryb na jeziorze w okolicy Maniów. - Łącznie strażnicy ujawnili 15 sztuk pułapek na ryby tzw. samołówki, jednego sandacza złowionego na tą pułapkę, 154 sztuki przynęty do łowienia w postaci ryb uklejka. 9 pułapek należało do jednego z mężczyzn, pozostałe 6 zostało odnalezione w zaroślach - informuje mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Samołówki zostały zabezpieczone przez policjantów z Krościenka, natomiast sandacza i przynęty – 154 sztuki uklejki przekazano przedstawicielowi PZW w Kluszkowcach. Zatrzymani kłusownicy to mężczyźni w wieku 25 i 29 lat, mieszkańcy powiatu myślenickiego i Krakowa. Odpowiedzą za naruszenie przepisu ustawy o rybactwie śródlądowym, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności zostali zwolnieni.

Jak ustaliliśmy, kłusownicy polowali na sandacze. Jest to smaczna i droga ryba, ceniona przez restauratorów. Kosztuje nawet 70 zł za kilogram. Kłusownicy założyli przynęty na duże ilości tej ryby. Mogli złowić nawet 150 sztuk.

r/
najnowsze informacje
komentarze
meeeeeeeeeee22:29, 22 lipca 2019
Zastanawiam się który to raz panowie robili odłów sandacza bo mam wątpliwości że pierwszy.Ostatnio w okolicy bardzo trudno trafić sandacza ,jak by wyparował.Zapraszam strażników Pod Hubę w nocy bo jest ten sam proceder ostatnio wyłowiłem z wody kilka zestawów na żywca.
ss22:12, 22 lipca 2019
Foto facjaty tych wielbicieli ryb. Niesamowite, tych co popełnią morderstwo twarzy nie można pokazywać ( w mediach ich twarz jest zamazana), a tych, którzy jeszcze nic nie złowili wizerunek ma być jawny. Ludzie opamiętajcie się.
jaga221:05, 22 lipca 2019
Darmocha . Na chwilę się cieszyli ,przyjemność kosztuje
Obserwator17:01, 22 lipca 2019
Foto facjaty tych wielbicieli ryb do wiadomości publicznej i nie czyszczą stawy rybne przez 10 lat oraz zakaz zbliżania się do akwenów wodnych na 10 lat na odległość 500 m
Stary moczykij16:57, 22 lipca 2019
Kłusoli coraz więcej od Wieliczki przez Kraków Suchą B.Kary powinny być surowe i odebrana karta wędkarska!Tylko strach przed wysokimi karami może ukrócić ten proceder nadal są jeszcze ludzie że wszystko co się rusza do gara!
Gazda15:50, 22 lipca 2019
A buniorze som szczupaki,ale tajemnica bo te legalne ryboki ,to największe kłusowniki,
Marcin15:41, 22 lipca 2019
Zdjęcia sprawców powinny być opublikowane
góralka14:25, 22 lipca 2019
A ja myślałam,że to tylko górale kombinują,a tu skąpe Krakusy chciały się obłowić.Ukarać,bo te ryby należą do górali ,niech se łowią pod Wawelem (jak mają co).
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij