Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 75
Rain
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
25.07.2019, 09:14 | czytano: 18365

6-latka z powiatu tatrzańskiego zaginęła nad morzem

Na szczęście wszystko zakończyło się szczęśliwie. 6-letnia dziewczynka wypoczywająca z rodzicami w Świnoujściu zgubiła się na plaży. Dziewczynkę udało się odnaleźć... w Niemczech.

We wtorkowy wieczór oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał niepokojące zgłoszenie od rodziców, którzy będąc na plaży w Świnoujściu, nagle stracili z oczu swoją 6-letnią córkę. Dzięki zaangażowaniu i współpracy funkcjonariuszy policji z Polski oraz Niemiec, dziewczynkę udało się szybko odnaleźć.

Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu 6-latki, policjanci różnych pionów natychmiast zaczęli poszukiwania. Przyłączyli się także ratownicy WOPR. Ze względu na położenie przygranicznego Świnoujścia i swobodnych ruch, także plażą, na stronę Niemiec, nawiązano kontakt z tamtejszymi funkcjonariuszami poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku.

Jak się okazało, to właśnie dzięki międzynarodowej współpracy i zaangażowaniu policjantów z Niemiec, 6-latka została odnaleziona. Dziewczynka przeszła plażą około 8 kilometrów i została dostrzeżona przez niemiecki patrol. W asyście policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz policjantki z Niemiec została przewieziona do rodziców.

Rodzice dziewczynki zostali ukarani 500 złotowym mandatem.

Jak informuje w rozmowie z Podhale24.pl st. post. Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, 6-latka i jej rodzice to mieszkańcy powiatu tatrzańskiego.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, swinoujskie.info, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
rab08:49, 29 lipca 2019
W Sopocie na Monte Casino dziecko płakało bo szukało rodziców.Myślicie,że ktoś się zainteresował,wszyscy spieszyli na molo.Zostaliśmy z tym dzieckiem ,wypytując się o wszystko ,przestało płakać ale doszliśmy do wniosku,że trzeba zadzwonić na policję.Po kilkunastu minutach znalazła się matka,która była zaabsorbowana mierzeniem ciuchów a dziecko znudzone wyszło na ulicę oglądać wystawy.Musiało to mierzenie długo trwać bo dziecko było z 300 m od tego sklepu.Może trzeba się zainteresować takimi sytuacjami a nie patrzeć tylko na czubek swojego nosa.
Gazda16:11, 25 lipca 2019
Bardzo madra dziewczynka ,z obcymi - nawet policja ,nie chciała rozmawiać ,a ze 8 km pokonała w zachnia strone to tylko świadczy o kondycji góralki,Cale szceście że jej nie zajumali do jugenlandu,jak to Nasir wspaniali sasiedzi potrafia,napewno ma wrodzona intuicje kuriera tatrzańskiego
Swój v15:22, 25 lipca 2019
Teraz, za to wszystko powinni ponieść koszty opiekunowie
Matk14:52, 25 lipca 2019
Nagle... I znalazła się 8km dalej. Dziecka musiało długo nie być skoro przeszła 8 km. Rodzice jak zwykle zajęci sobą. Ja też miałam zdarzenie, że rodzice będąc że znajomymi na wakacjach zostawili 5 łatkę. Ponad 2 godz minęło zanim po nią wrócili. Nie rozumiem jak można w tłumie spuścić dziecko z oczu. Dobrze że nic jej się nie stało.
*5*11:51, 25 lipca 2019
Z cyklu "górale nad morzem"
k10:13, 25 lipca 2019
Ho ho ho......... Ale nius.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij