Rzeźba włoskiego artysty nagrodą specjalną dla zwycięzcy Tour de Pologne - podhale24.pl
Niedziela, 22 grudnia
Imieniny: Honoraty, Zenona, Franciszki
Rabka Zdrój
Clouds
-1°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-0°
Wiatr: 9.18 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
-1°
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
-2°
Wiatr: 10.296 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
-3°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
100 %
Nowy Targ
94 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 50 | 100 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 47 | 94 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
28.07.2019, 12:54 | czytano: 2844

Rzeźba włoskiego artysty nagrodą specjalną dla zwycięzcy Tour de Pologne

Zwycięzca 76. Tour de Pologne UCI World Tour otrzyma jak co roku wyjątkową nagrodę specjalną – nowoczesną i ekologiczną rzeźbę włoskiego artysty z Trentino Mirko Demattè. Mniejsze rzeźby otrzymają najlepsi kolarze Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup.

Biuro Prasowe Lang Team
Biuro Prasowe Lang Team
Mirko Demattè to włoski artysta z Trentino, który od kilku lat współpracuje z Tour de Pologne projektując specjalne trofea dla zwycięzców. W tym roku Demattè przygotował w sumie pięć rzeźb – jedną dla zwycięzcy 76. Tour de Pologne oraz cztery dla najlepszych chłopców i dziewczynek startujących w poszczególnych kategoriach wiekowych Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup.

Specjalne trofea dla zwycięzców to nieodłączny element wielkich wyścigów kolarskich. Wznoszone ku niebu w momentach szczególnej radości dają niezapomniane przeżycia, wielkie emocje i poczucie wielkiej satysfakcji. Przyznawane co roku kolejnym mistrzom stają się świadectwem ciągłości wyścigu, a jednocześnie w symboliczny sposób wyrażają wszystkie jego wartości i przesłania.

– Możliwość wykonania tego trofeum to dla mnie od zawsze wielki zaszczyt. Motywem przewodnim jest tu tradycja i ciągłość. Ważne, aby duch zwycięstwa i duch Polski był obecny w tym symbolu i rozpoznawalny dla każdego. Trofea dla młodych zwycięzców Kinder+Sport Mini Tour de Pologne mają podobny temat główny, jednak różnią się detalami. Chciałem pobawić się nieco metaforami, podobieństwami wykorzystując materiały i kolory. Cokół pod ceramiczną podstawą mniejszych trofeów nie jest ze stali, ale w żelazie. Nieco bardziej szorstkim, jak młodzi zawodnicy, których charaktery się dopiero kształtują i którzy muszą się rozwijać i nabierać doświadczeń. Jeśli chodzi o kolorystykę to oprócz bieli i czerwieni polskiej flagi, mamy również czerń reprezentującą drogę, którą ci młodzi zawodnicy będą musieli podążać w poszukiwaniu swojego kolarskiego przeznaczenia. Oczywiście we wszystkich trofeach główne role odgrywają kolory biały i czerwony, w tym roku nabierając szczególnego znaczenia w związku ze stuleciem Polskiego Komitetu Olimpijskiego – mówi Mirko Demattè – Jestem bardzo dumny z możliwości współpracy z Czesławem Langiem. Moją ojczyznę, Trentino od zawsze łączą szczególne więzi z Tour de Pologne. Ja sam jestem związany z Polską podróżując po kraju i oglądając wystawy w wielu miastach, między innymi w Warszawie i Krakowie. Poznając wielu ludzi, mieszkańców bardzo doceniam Polaków, cały naród i jego tradycje – dodaje włoski artysta.


Dla Tour de Pologne włoski artysta z Trentino stworzył ręcznie wykonane dzieła sztuki współczesnej zawierające elementy ceramiczne, drewniane oraz zaawansowany technologicznie materiał wykonany z PVC oraz bambusa – przyjazne środowisku i nadające się do recyklingu. Materiał ten jest produkowany przez Woodn Industries Roberto Chemello, byłego dyrektora generalnego Luxottica.

Biuro Prasowe Lang Team, opr.s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Smok16:27, 29 lipca 2019
Niemniej jednak Modi, już poza podziałami politycznymi, bo przecież chyba znam Twoje sympatie - Ciebie też to dotyczy, każdego z nas, kto ma w dowodzie Polską narodowość i nazwisko bez końcówki mann berg i inne.

żdyostwo rak świata i oboje o tym wiemy Modi ;-)

Pozdrówki hej hej
0
Smok15:19, 29 lipca 2019
Wielce mi rzeźba.

W ogóle od kiedy wygięty kawałek stali czy tam tworzywa nazywa się rzeźbą? To jest właśnie przykład upadku zachodu, byle g*** nazwą złotem i do tego dążymy /.../

Wpis nie dotyczy tematu artykułu. Moderator.
0
Monika bez Stanika22:12, 28 lipca 2019
Dziewczyny super , usmiechniete widać ze polki
0
Mombasa Asad16:14, 28 lipca 2019
Takie se. Lepsza ciupaga, serdok i kilo korbocy...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Co, gdzie, kiedy
Nie przegap!
31
12.2024
Nie przegap!
22
12.2024
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas