Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Jabłonka i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
18°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 2
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 88
Clouds
14°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 89
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.08.2019, 11:00 | czytano: 3794

Tour de Pologne na Podhalu. Zamknięte ulice w Zakopanem i Kościelisku

Fot. Piotr Korczak

Tym, którzy nie interesują się sportem, a jeszcze mniej kolarstwem przypominamy, iż dziś na Podhalu gości wyścig Tour de Pologne. Z tego powodu dziś i jutro, szczególnie w powiecie tatrzańskim, należy spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. Najlepiej, jeśli tylko się da, nie jechać na Podtatrze.

Dziś rozegrany zostanie etap z Zakopanego do Kościeliska, z pętlą prowadzącą m.in. przez Ratułów, Bańską Wyżną i Ząb, a w piątek etap ze startem i metą w Bukowinie, z pętlą, która prowadzić będzie przez Brzegi, Łapsze Wyżne, Trybsz, Gronków, Szaflary, Biały Dunajec i Gliczarów Górny.

Od godz. 10 rano w Zakopanem zamknięta dla ruchu jest ul. Powstańców Śląskich. Koło południa ma zostać wstrzymany ruch na trasie od ul. Gładkie do ul. Sobiczkowa-Bór. Potem utrudnień należy spodziewać się w rejonie Kościeliska.

Wyścig ruszy o godz. 14.15. Start honorowy rozpocznie się na ul. Powstańców Śląskich.

O czwartkowych i piątkowych utrudnieniach na Podhalu związanych z wyścigiem Tour de Pologne czytaj w artykule pt. "Uwaga, w czwartek i piątek duże utrudnienia na Tour de Pologne. Gdzie nie jechać? Które miejsca omijać?".

r/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Z. Havranek18:12, 8 sierpnia 2019
Nie wszyscy są kibicami i zwolennikami sportu, zwłaszcza uprawianego poza stadionami, dlatego zdecydowanie jestem przeciwny takim imprezom po publicznych ulicach, które praktyczni np. mi na dobę uniemożliwiają wyjazd do pracy, na zakupy piątkowe i gdziekolwiek. Sądzę, że czas najwyższy aby od przyszłego roku władze gminy zakazały takich praktyk!!!
4you14:35, 8 sierpnia 2019
Region daje rade i bez tego kociokwiku co się wyprawia na drogach, w środku sezonu
kolarze12:42, 8 sierpnia 2019
Mieszkańcy Podhala powinni już przyzwyczaić się do tego i nie narzekać. Życie w tak atrakcyjnym regionie kraju zawsze wiąże się z pewnymi trudnościami, ale przecież niesie ogrom korzyści. Ile procent tutejszych ludzi żyje z ruchu turystycznego, policzył to ktoś kiedyś...? Wyścig jest transmitowany na żywo i to nie tylko w TVP, a to jest darmowa reklama regionu. Pozdrawiamy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij