Sobota, 24 październik 2020, Imieniny: Marcina, Rafała, Arety
Jabłonka i okolice
Rain
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 75
Clouds
14°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 83
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.08.2019, 15:16 | czytano: 3075

Festiwalowy korowód ulicami Zakopanego (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej w kościele Św. Krzyża, ulicami Zakopanego przeszli w kolorowym korowodzie uczestnicy 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

W tegorocznej edycji Festiwalu biorą udział zespoły z Bułgarii, Macedonii, Nepalu, Serbii, Słowacji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Włoch. Polskę reprezentują zespoły: "Giewont", "Klimki", "Kyczera", "Skalnik", "Śwarni" i "Wierchy".

51. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem potrwa do 24 sierpnia.

Dziś w programie m.in. Wystawa Owczarków Podhalańskich oraz o godz. 18:00 Koncert Inauguracyjny w namiocie festiwalowym na Dolnej Równie Krupowej.

Jutro od godz. 9:30 - warsztaty sztuki i rękodzieła podhalańskiego „Haft kolorowy” w Centrum Kultury Rodzimej, Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, potem animacje dla najmłodszych „Góralskie wyklejanki” (wioska festiwalowa - namiot plenerowy, Dolna Rówień Krupowa), Międzynarodowy Konkurs Kapel, Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych im. Władysława Trebuni-Tutki.

O godz. 15:00 rozpocznie się w wiosce festiwalowej - Dzień Narodowy. W programie:
godz. 16:15 – 16:45 Jarmark Św. Cecylii – prezentacje instrumentów
godz. 17:00 i 20:00 - Koncerty konkursowe
godz. 21:30 Zabawa taneczna z zespołami festiwalowymi

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij