Czwartek, 20 luty 2020, Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 90
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
20.08.2019, 15:15 | czytano: 6698

Nie będzie ronda na ulicy Waksmundzkiej

Arch. Podhale24.pl

NOWY TARG. Powiatowy Zarząd Dróg nie widzi potrzeby budowy ronda w miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną ulic Waksmundzkiej, Bereki i Legionów Piłsudskiego. Propozycję taką złożył radny powiatowy Michał Borzęcki z Nowego Targu.

Zdaniem radnego, od czasu budowy ronda na Alejach Tysiąclecia i łącznika przez Bereki, na skrzyżowaniu tworzą się "totalne korki". - Skrzyżowanie to ma małą przepustowość zwłaszcza w dni targowe. Zmiana świateł na rondo rozwiązałaby perspektywicznie przepustowość tego skrzyżowania. Istnieje taka możliwość - przekonuje.

Sprawa przepustowości na skrzyżowaniu była już poruszana pod koniec zimy. Po otwarciu kolejnego odcinka wschodniej obwodnicy miasta przez os. Bereki i wybudowaniu ronda na Al. Tysiąclecia, zwiększył się ruch samochodowy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ulic Waksmundzkiej i Legionów Piłsudskiego (przy moście). Po interwencjach, Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu zlecił analizę natężenia ruchu na skrzyżowaniu. Na początku lata zmodyfikowano funkcjonujący tam program sygnalizacji świetlnej. - W wyniku tej zmiany znacznie poprawiła się przepustowość na tym skrzyżowaniu i nie ma informacji o tworzących się korkach po jej wprowadzeniu - uważa dyrektor PZD Tomasz Moskalik. - W związku z tym przebudowa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na rondo nie jest obecnie zasadna - uważa.

r/
najnowsze informacje
komentarze
MARKOpolo19:35, 21 sierpnia 2019
gdyby nie ZŁA decyzja o lokalizacji NOWEJ TARGOWICY w rejonie OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW to nie było by problemów komunikacyjnych nerwów etc.

Idealne miejsce to obwodnica waksmunda, ostrowska.
Dodatkowy pas ruchu11:42, 21 sierpnia 2019
Rondo rondem, ale jest dość miejsca i szybko można zrobić dodatkowy pas ruchu dla jadących od mostu i chcących skręcić na Kowaniec... Teraz stoją jak głupi na światłach razem z tymi co czekają w lewo i do Rynku, a tak szybko by skręcali w prawo "pasem ulgi" i nie powiększali już poważnych korków przed skrzyżowaniem...
????11:22, 21 sierpnia 2019
Dlaczego nie zrobiono ronda? Bo maziorzowi nie pasowało! A dzisziaj wypadek, bo I sekretarz nie wyraził zgody na rondo. Pranoja My jesteśmy w Eropie??? Cheba w Azji
nie ślepy11:03, 21 sierpnia 2019
Jest wielce zastanawiające, że w całym mieście budowano i buduje się ronda, jako najlepsze rozwiązanie skrzyżowania, bo jest praktycznie bezobsługowe...tylko na Waksmundzkiej nie wybudowano!? Chciałbym się dowiedzieć dlaczego, bo miejsce było?
Paweł07:36, 21 sierpnia 2019
A gdzie był pan radny jak były plany budowy. Teraz chce wywalić kolejne miliony z publicznych pieniędzy?. Jeżdżę tam kilka razy dziennie i uważam że rondo w niczym by nie pomogło.
Davi07:04, 21 sierpnia 2019
Bardzo dobrze. Wszędzie te ronda...
nowotarzanka06:37, 21 sierpnia 2019
W dni targowe cala Waksmundzka jest zablokowana to jest koszmar.
tfu23:18, 20 sierpnia 2019
Przy E wieś markecie rondo na Ludżmierskiej za miast świateł!!! Miejsca w bród .Nazwać im.jakiegoś z PiS i moment jest. I jeszcze wiadukt nad torami imieniem byłego ,,ministra wojny,,Maciecośtam .(wali mnie jak se nazwą) Byle poprawiło mi komfort jazdy do i z pracy autobusem,autem,helikopterem,rowerem ino szybko.( dawno temu PZPR obiecał panowie z Pis też?)
a Ona czeka23:09, 20 sierpnia 2019
Ja bym chciał ronda , szybko bym do jechał do Lu cynki na nocleg a tak musze stać na czerwonym .
polas22:51, 20 sierpnia 2019
odwołać PZD zatrudnić nowych ludzi
Nie ma za co:)22:50, 20 sierpnia 2019
Partyzant raczej nie do "lasu" ale bardziej do szkoły!:) Ja też bym tam nic nie zmieniał. Radny ma rację że ronda to spowalniacze. A jeśli się naszym Panom budowniczym nudzi to niech się zajmą innymi problemami typu- samochody parkujace w rynku zaslaniajace widoczność jadącym od ulicy kolejowej a drugi temat to korki na ludzmierskiej. Od Dekady aż za tory.Skrzyzowanie obok Leclerka daje w kość całemu Miastu no i ten przejazd kolejowy.
obserwator22:03, 20 sierpnia 2019
Na skrzyżowaniu Szaflarskiej z Alejami tez nie widzieli potrzeby zmiany świateł a było około 26 wypadków. po zmianie jest spokój. Może jednak pasowało by ruszyć cztery litery za biurka i zobaczyć co się dzieje. Jest taki kabaret co ma skecz "Nie da się".
no cóż21:11, 20 sierpnia 2019
Partyzant...a partyzanci do lasu
bucz21:03, 20 sierpnia 2019
Pan Moskalik jezdzi przez to ,,skrzyżowanie" codziennie ninimum dwa razy
Jan20:31, 20 sierpnia 2019
A może nowotarscy kierowcy naucza się w końcu POPRAWNIE ustawiać na środku skrzyżowania skręcając np. na legionów lub bereki???? każdy nie umie tylko ustawia się w ten sposób. że blokuje ruch dla samochodów jadących prosto....przecież po to na środku jest ten pas z przerywaną linią aby w niego wjechać i tam czekać na skręt, a nie stawać jak krowa na środku....ludzie nauczcie się jeździć, bo w innym mieście by was zjedli...
Partyzant19:26, 20 sierpnia 2019
Samochody ja tory!
kierowca z N.Targu19:11, 20 sierpnia 2019
Pan Moskalik to chyba nigdy przez to ,, skrzyżowanie,, nie jechał skoro tak sądzi brrr... Zapraszam.
auu17:01, 20 sierpnia 2019
Dobrze byłoby żeby ZWD skończył dorogę do Sącza, bo narobili dziur i jeździ się jak po pniokach. A końca robót nie widać
miastowy16:54, 20 sierpnia 2019
tak nie widzą problemu normalka
piotrek16:17, 20 sierpnia 2019
nie widzą potrzeby budowy ronda , a łapówki brali , bo widzieli potrzeby ale u siebie ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij