Niedziela, 19 styczeń 2020, Imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
21.08.2019, 12:29 | czytano: 6176

Wybrano firmę, która przebuduje Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. Cena - 35 mln złotych

Modernizację i przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury wykona konsorcjum firm Stanisław Potoczak P.H.U. „POTOCZAK” oraz Robert Potoczak Podhalańska Grupa Budowlana „ROBEX-BUD” ze Skawy.

Rozstrzygnięty właśnie przetarg oznacza, że jeśli w ciągu najbliższych 10 dni nie wpłynie odwołanie - umowa z wybranym wykonawcą podpisana zostanie na przełomie sierpnia i września. Prace budowlane mogą rozpocząć się w październiku br. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 35 mln złotych.

Przypomnijmy, na realizację zadania Miasto - po kilku próbach znalezienia wykonawcy oraz podnoszeniu kosztów inwestycji - zamierzało przeznaczyć 25 mln. Złożone oferty znacznie przekraczają tę kwotę.

Do ogłoszonego po raz kolejny przetargu na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu zgłosiły się trzy firmy. Poza konsorcjum - swoje propozycje złożyła firma BESTA z Rzeszowa i CECHINI z Krynicy-Zdroju. Ich oferty były wyższe od wybranej - odpowiednio o półtora i ponad 2 mln zł.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Bob budowniczy11:59, 24 sierpnia 2019
Joanna ze swoim dyrektorem od kultury przejdzie do historii z kulturą za pan brat, byle jak i na wesoło.
skeptic09:32, 24 sierpnia 2019
Właśnie obejrzałem na YT najnowszy odcinek dr Dylewskiego o długu publicznym. OK, budownictwo jest kołem zamachowym dla gospodarki, ale są jakieś zdroworozsądkowe granice. Dzisiaj skala inwestycji publicznych w Polsce nie jest normalna, być może to pokazuje jak wielka jest determinacja UE żeby przełamać wiszący nad nami kryzys, ale niech to będzie powiedziane, czyli: MOK wcale nie potrzebował remontu, ale UE poprosiła nas żebyśmy go na siłę remontowali, bo w ten sposób oddalamy ryzyko kryzysu w Unii. Grecy tego nie robili, cieszyli się że pieniądze płyną znikąd i parę lat później otarli się przez to o katastrofę humanitarną, bo Niemcy nazwali ich leniami i darmozjadami i zablokowali bankomaty w całej Grecji. W II RP Warszawa miała drugie po Berlinie największe inwestycje w Europie, później przyszedł sierpień '44 i Niemcy z aramatą jak z betoniarką jeździli po ulicach Warszawy i wszystkie te przedwojenne inwestycje wysadzali w powietrze. Naprawdę, nowotarskiemu MOK-wi nic do szczęścia nie brakuje, wszystko jest OK, po co ta inwestycja?
Owca00:20, 24 sierpnia 2019
Bolek ratuj barany bo one nasze.
stały klient15:55, 23 sierpnia 2019
Idealnie się składa. Remont i kultura w jednym miejscu. Coś dla Pana z moku robiącego remonty.
Piniondz10:58, 23 sierpnia 2019
Chcieliście leśnika ze WSI, Aśkę Wstążkę i Pinokia to macie. I płaćcie Miescany! Stać was. A tymczasem Białce, Bukowinie i Zakopanem...
skeptic21:07, 22 sierpnia 2019
Po co ten remont? Kto prosił?
Architekt16:30, 22 sierpnia 2019
Największe marnotrastwo w dziejach miasta. Trzeba było za 4 lata wyremontować salę widowiskową a nie niszczyć odnowiony MOK. Wszystko nowe, elewacja, okna itd. I jeszcze ta wyprowadzka biblioteki. Stać nas na budowę nowej? Ile będzie kosztować? Jak MOK 15, 20, 25, 35 mln?
Mieszkaniec15:27, 22 sierpnia 2019
A po co komu ten MOK ?! Chodzi tam ktoś? Jest z tego jakiś zarobek? Nie jestem wielkim fanem hokeja, ale mimo wszystko jestem zdania, że ważniejsze jest lodowisko, a nie jakiś MOK, nikomu niepotrzebny...
miki08:10, 22 sierpnia 2019
Ponoć galeria obok jest do sprzedania za 40mln zł a ile razy większa?????
wyborczyni07:46, 22 sierpnia 2019
Pytanie gdzie budowa hali widowiskowej? Obecna lodowa to już ruina, o wiele starsza niż MOK (który i tak już był remontowany, chociażby ocieplony) grozi zawaleniem i jest tylko lodowiskiem bez jakiejkolwiek innej szansy wykorzystania! Idzie 2 kadencja obecnej władzy i dalej obietnice wyborcze są niespełnione!
jo06:20, 22 sierpnia 2019
Oby nie przebudowali jak nawierzchnie drogi w rynku = hahahahaha
pod kątem prostym22:34, 21 sierpnia 2019
Czy ktoś mógłby wytłumaczyć fakt zmiany przyjętego wcześniej trybu zaprojektuj i wybuduj za kwotę nie wyższą niż 15 mln (uchwała Rady Miasta) i późniejsze przerzucanie umów, warunków oraz kwot, o których była mowa w pierwszym rozstrzygnięciu przetargowym. Czy to są na pewno działania prawne? Czy nie ma kto się tym zająć? I może mieszkańcy powinni dowiedzieć się kto podjął te decyzje, kto zasiadał w komisji i kto przyjął tak drogą koncepcję bez wcześniejszych analiz, symulacji, konsultacji branżowych? Oj jak to wszystko śmierdzi, ale sukces, jakikolwiek sukces poza wyrzucaniem pieniędzy na pseudo kulturalne imprezki, a to 25, 50, 100 tysięcy i więcej, jest Watysze potrzebny jak powietrze. Przecież z kolorowanki wyborczej nie zostało już nic. Nawet ostatnie ulotki zostały wysprzątane przez "radosną watahę", by nie było do czego się odnosić, a jak widać pamięć zawodzi. Jak obietnice!
licząc na liczydle22:14, 21 sierpnia 2019
do powodzenia.
Masz rację. Będzie wyższy i to znacznie wyższy, skoro urzędnicy nie potrafią dodać do siebie kilku milionów i zmontować prosty biznes plan. Już same skoki z 15 do 20, a może 25 mln (bo władze na sesji nie były pewne czy mówią o kwotach netto lub brutto, haaa) i koniec końców w ciągu niespełna dwóch lat do 35 mln złotych. To prawdziwe mistrzostwo gospodarowania pieniędzmi publicznymi. Przypominam, że mówimy o modernizacji, a nie budowie od zera podobnego obiektu. I niech władze się nie ośmieszają tłumacząc się sytuacją rynkową. Wystarczy sięgnąć po dane GUS i przeczytać o ile wzrosły usługi budowlane, by doczytać, że nijak nie jest to 120%, ani nawet 50%. To jest po prostu rozbój w biały dzień i rozkradanie budżetu miasta w światłach jupiterów i przy aprobacie bezradnych radnych, których głosy również są kupowane, a to lustrem, a to chodnikiem, a to zadaniem budżetu obywatelskiego, a to naprawą krawężnika. Ludzie opamiętajcie się!
powodzenia21:29, 21 sierpnia 2019
Zapamiętajcie tą kwote 35 mln zł. - zobaczyly czy ta kwota wystarczy czy może okaże się, żę MOK to będzie koszt o kilka mln wyższy - żeby nie kilkanaście.
kikikaka18:56, 21 sierpnia 2019
wolalbym dac dwa miliony wiecej i wybrac inna Firmę, chyba że da dllluuugaaa rekojmie
niechma16:18, 21 sierpnia 2019
Po co ten remont, kiedy program idealnie pasuje do szaty zewnętrznej? Głęboki socjalizm łamany przez prowincjonalizm.
maruś15:48, 21 sierpnia 2019
ale na co to komu. dajcie spokoj. tam nic sie nie dzeje. a nawet jesli sie dzieje to wystarczy tak jak jest. Wydawanie pieniedzy na glupoty zamiast zajac sie smogiem i jakoscia zycia ludzi. Jak komus marzy sie kultura to pojedzie do Opery do Krakowa.
cbś15:00, 21 sierpnia 2019
A to dopiero układ!
A dopiero grupa trzymająca władzę!
A dopiero gospodarz!
Ranyście... strach!
Na szczęście nie z miasta14:15, 21 sierpnia 2019
A po co ten MOK w tym mieście przy trasie do Zakopanego? Wszystkie drogi wyremontowane? Wszystkie kopciuchy wymienione? Smog w zaniku?
baciok@14:00, 21 sierpnia 2019
Po jakiego wuja przebudowywać cały MOK. Było zrobić remont sali widowiskowej. Koniecznością to jest budowa hali lodowej.
No ale ja prosty człowiek nie jestem od myślenia.
wiem13:46, 21 sierpnia 2019
A wiecie, że jest już zatwierdzony przez konserwatora zabytków plan zagospodarowania przestrzennego dla lodowiska!!!!! Także burmistrzu do dzieła z nowym lodowiskiem.
Podatnik13:45, 21 sierpnia 2019
35 mln na urzędasów, masakra, zas woda, podatki do góry, basen pewnie będzie kosztował 15 zl. Kto rozwali ten złodziejski system? Tfu po trzykroć tfu.
Fliziarz12:57, 21 sierpnia 2019
Najgorszy pracodawca i najgorszy wykonawca. Czyli tanio jak się da. Pracowałem u nich nie chcieli zarejestrować i z kasą były problemy. Co do jakości to widać było po pływalni miejskiej.
PasterzPPP12:43, 21 sierpnia 2019
Ok na przetargu jest 35 mln zł, chcieliśmy zapłacić 25 mln zł, dofinansowania mamy zaklepane obecnie 6 mln z województwa. Będzie gimnastyka w księgowości.
A jeszcze wchodzi uchwała krajobrazowa dzięki budżet miasta się znowu uszczupli.
Mombasa Asad12:33, 21 sierpnia 2019
Chciałbym wpłynąć z odwołaniem. Kto za? Za barany...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij