Rośnie bilans ofiar burzy w Tatrach. Uruchomiono specjalną infolinię - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Jabłonka
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
22.08.2019, 18:19 | czytano: 11816

Rośnie bilans ofiar burzy w Tatrach. Uruchomiono specjalną infolinię

Najnowsze informacje mówią już o 4 osobach zabitych, w tym dwójce dzieci oraz ok. 30 rannych. To efekt gwałtownej i silnej burzy, która przeszła po południu nad Tatrami. Pioruny uderzyły m.in. w Giewont, na którym byli turyści.

Fot. Piotr Korczak
Fot. Piotr Korczak
Ostateczna liczba ofiar nie jeszcze znana, gdyż akcja ratownicza wciąż trwa. Do Zakopanego, do pomocy ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy jednocześnie prowadzą akcję ratunkową w Tatrach Zachodnich, gdzie szukają uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej dwóch grotołazów, skierowano kilka śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażaków z quadami, przyjechali też ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Rannych transportują do szpitali karetki z całego regionu. Poszkodowani przewożeni są do szpitali w Zakopanem, Nowym Targu i Krakowie. Trwa też ewakuacja turystów z Tar m.in. z hali Kondratowej.

Burza pojawiła się również po słowackiej stronie Tatr. Tam od uderzenia piorunem zginęła jedna osoba, a kolejna została ranna - podaje portal noviny.sk.

W Zakopanem z powodu tragedii odwołano dziś Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Jego uczestnicy spotkają się na modlitwie.

Świadkowie mówią o wyjątkowo silnej burzy w Tatrach i w Zakopanem. Tymczasem prognozy pogody nie zapowiadały na dziś ani deszczu, ani burzy. Z tego też powodu wielu turystów wybrało się w góry.

W związku z tragedią uruchomiona została specjalna infolinia. Pod numerami 18 20 17 100 i 18 20 23 914 można uzyskać można informacje o osobach poszkodowanych podczas dzisiejszej burzy w Tatrach oraz zgłaszać osoby, które nie powróciły z wycieczek górskich i nie ma z nimi kontaktu.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Edyta11:32, 23 sierpnia 2019
Pełen szacunek i podziękowanie dla Wszystkich służb niosących pomoc w tej akcji ratunkowej :)
z Podhala...23:35, 22 sierpnia 2019
Anty wróżbita...
A ja czekam kiedy w końcu zacznie się karać takich pseudo NIEMYŚLACYCH zniewolonych internertem bezmózgów , bez wyobraźni.
Pomyśl o tym.
Pawel20:41, 22 sierpnia 2019
ANTY WRÓŻBITA - popieram wypowiedź. W średniowieczu przepowiednie miały o wiele większą trafność.
Anty wróżbita19:01, 22 sierpnia 2019
Może w końcu zacznie się karać pseudo-prognozowe portale pogodowe. Wiem, że w Rosji mieli coś takiego wprowadzić. Jeśli w jakimś procencie prognoza się nie sprawdza, to albo płacić wysokie kary, albo zwijać się z internetu ze swoimi wróżbami. Wczoraj sprawdzałem pogodę bo chciałem się gdzieś wybrać i zapowiadali dobrą pogodę, bez deszczu. Trafność większości portalów prognoz pogodowych sprawdza się w mniejszym stopniu niż bym rzucał monetą i sugerował się takimi wynikami.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas