Czwartek, 02 kwiecień 2020, Imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana
Nowy Targ i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 73
Clear
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 73
Clear
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 73
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 79
Clear
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 73
Clear
-7°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
22.08.2019, 18:19 | czytano: 9291

Rośnie bilans ofiar burzy w Tatrach. Uruchomiono specjalną infolinię

Fot. Piotr Korczak

Najnowsze informacje mówią już o 4 osobach zabitych, w tym dwójce dzieci oraz ok. 30 rannych. To efekt gwałtownej i silnej burzy, która przeszła po południu nad Tatrami. Pioruny uderzyły m.in. w Giewont, na którym byli turyści.

Ostateczna liczba ofiar nie jeszcze znana, gdyż akcja ratownicza wciąż trwa. Do Zakopanego, do pomocy ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy jednocześnie prowadzą akcję ratunkową w Tatrach Zachodnich, gdzie szukają uwięzionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej dwóch grotołazów, skierowano kilka śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażaków z quadami, przyjechali też ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Rannych transportują do szpitali karetki z całego regionu. Poszkodowani przewożeni są do szpitali w Zakopanem, Nowym Targu i Krakowie. Trwa też ewakuacja turystów z Tar m.in. z hali Kondratowej.

Burza pojawiła się również po słowackiej stronie Tatr. Tam od uderzenia piorunem zginęła jedna osoba, a kolejna została ranna - podaje portal noviny.sk.

W Zakopanem z powodu tragedii odwołano dziś Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Jego uczestnicy spotkają się na modlitwie.

Świadkowie mówią o wyjątkowo silnej burzy w Tatrach i w Zakopanem. Tymczasem prognozy pogody nie zapowiadały na dziś ani deszczu, ani burzy. Z tego też powodu wielu turystów wybrało się w góry.

W związku z tragedią uruchomiona została specjalna infolinia. Pod numerami 18 20 17 100 i 18 20 23 914 można uzyskać można informacje o osobach poszkodowanych podczas dzisiejszej burzy w Tatrach oraz zgłaszać osoby, które nie powróciły z wycieczek górskich i nie ma z nimi kontaktu.
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Edyta11:32, 23 sierpnia 2019
Pełen szacunek i podziękowanie dla Wszystkich służb niosących pomoc w tej akcji ratunkowej :)
z Podhala...23:35, 22 sierpnia 2019
Anty wróżbita...
A ja czekam kiedy w końcu zacznie się karać takich pseudo NIEMYŚLACYCH zniewolonych internertem bezmózgów , bez wyobraźni.
Pomyśl o tym.
Pawel20:41, 22 sierpnia 2019
ANTY WRÓŻBITA - popieram wypowiedź. W średniowieczu przepowiednie miały o wiele większą trafność.
Anty wróżbita19:01, 22 sierpnia 2019
Może w końcu zacznie się karać pseudo-prognozowe portale pogodowe. Wiem, że w Rosji mieli coś takiego wprowadzić. Jeśli w jakimś procencie prognoza się nie sprawdza, to albo płacić wysokie kary, albo zwijać się z internetu ze swoimi wróżbami. Wczoraj sprawdzałem pogodę bo chciałem się gdzieś wybrać i zapowiadali dobrą pogodę, bez deszczu. Trafność większości portalów prognoz pogodowych sprawdza się w mniejszym stopniu niż bym rzucał monetą i sugerował się takimi wynikami.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij