Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Rain
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
10.09.2019, 12:00 | czytano: 5031

Radni pozwolili na wieżę widokową

Arch. Podhale24.pl

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Szczawnicy była ekspresowa i trwała niespełna jedenaście minut. Radni podjęli na niej jednak ważną uchwałę.

Podczas posiedzenia radni przyjęli cztery uchwały. Wśród nich była uchwała dotycząca zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Jarmuty. Obecnie plan dopuszcza tam budowę stacji dolnej wraz z niezbędnym zapleczem usługowym i parkingami, linową kolej krzesełkową na szczyt Jarmuty wraz ze stacją górną, dwie trasy zjazdowe, letnią zjeżdżalnię grawitacyjną oraz trasy snowboardowe.

Teraz, dzięki zmianom w planie, dopuszczono również możliwość lokalizacji ścieżki widokowej w koronach drzew wraz z wieżą widokową o wysokości do 30 m, które mogą zostać wykonane na szczycie Jarmuty w okolicach istniejącego przekaźnika.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
Góral z Pienin10:03, 12 września 2019
Zeby jeszcze Szczawniczanie mieli tyle rozumu , by zrozumieli , że pieniądze leża nie na przysłowiowej ziemi tylko blisko - w krzakach na zboczu Jarmuty i pozwolili inwestować komuś na tych spółkach ze setką właścicieli na 1 m2.
Ale na to trzeba duuuuużo rozumu . . . .
Janek10:50, 11 września 2019
Niech działają teraz inwestorzy i zagospodarują ten przepiękny ,ale jeszcze dziki skrawek Szczawnicy
fred20:17, 10 września 2019
To jest marnowanie pieniędzy na takie sciezki,bo po 3 latach nie będzie mozna wychodzić na nie .
rybka17:04, 10 września 2019
Za chwilę te ścieżki w koronach będą wszędzie. Ciekawe czy turyści po przejściu jednej, będą chetni też na inne?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij