Wtorek, 26 maj 2020, Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.09.2019, 12:30 | czytano: 4271

Miliony na stadion

Fot. Piotr Kuczaj

Około 5 milionów złotych planuje wydać Urząd Miejski w Rabce-Zdroju na przebudowę terenów sportowych na terenie stadionu Wierchy. To inwestycja oczekiwana od lat.

Gmina Rabka-Zdrój pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych na remont boiska do piłki nożnej. Tym samym na stadionie miejskim przy ulicy Jana Pawła II pojawi się sztuczna nawierzchnia. Całkowitą wartość inwestycji szacuje się na ok 2,7 mln. zł.

200 tysięcy złotych Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przeznaczy na remont budynku służącego sportowcom. Miasto zaplanowało m.in. wymianę dachu, ocieplenie, remont elewacji i wymianę drzwi i okien. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony, a samorząd analizuje obecnie oferty złożone przez potencjalnych wykonawców.

Ogłoszony jest również przetarg na modernizację obiektów lekkoatletycznych wokół stadionu. Miasto planuje wydać na ten cel w sumie 1,6 mln zł, ale będzie musieć zapewne zapłacić więcej, bo oferty nie spadają poniżej 2 mln zł.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Tomek6520:05, 13 września 2019
Gdyby była naturalna murawa, narzekalibyscie że koszt utrzymania i zatrudnienia odpowiedniej osoby to tego jest za duży.. te rakotwórcze składniki były tylko na orlikach, na pełnowymiarowe boiska używa się innego rodzaju plastiku. Chociaż dobrze zadbana naturalna murawa była by świetną sprawą, ale nie na obrzeżach Podhala.
sąsiad08:40, 13 września 2019
Plastik zamiast prawdziwej murawy? Ciekawe z czego mają mózgi ci którzy to wymyślili? Rabka czeka na więcej plastiku!
obserwator08:20, 13 września 2019
Piguła nie wiem jak jest w innych miastach . Dla mnie to szczyt głupoty robić taką nawierzchnię. Jak dzieci mają spędzić lekcje wf w takim toksyczny miejscu a do tego popołudniu iść na trening AP .
Wprowadzamy przepisy wskazujące palić drewnem suchym , przepisy o tworzywach sztucznych a tu zmuszony dzieci do przebywania w takim plastkiwym gumowym śmierdzącym otoczeniu .otoczeniu.
Dzieci na orliku mają czarne nogi i ręce id granulatu rakotworczego z SBR .
Zastanówmy się na co wskazujemy osoby tam ćwicząc.
piguła22:17, 12 września 2019
@obserwator
Znawca się znalazł.Na orliku śmierdzi to fakt ale jakoś na Podhalu czy w Limanowej już nie,trochę wiedzy...
k13:33, 12 września 2019
Nareszcie. Co z ruderami które straszą !!!!!
obserwator13:10, 12 września 2019
Znowu będzie w czasie upałów śmierdziało gumą jak na orliku.
Do tego na orliku jest rakotwórczy granulat SBR z starych opon i uszczelek z kadmem i ołowiem.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij