Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Jabłonka i okolice
Clear
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 54
Clear
-4°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 54
Clear
-2°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 54
Clear
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 80
Clear
-5°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 75
Clear
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 54
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dostateczna
26.09.2019, 11:46 | czytano: 4680

Podwyżki dla pracowników oświaty

Arch. Podhale24.pl

Gmina Poronin wprowadza podwyżki płac dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

- W okresie września przystępujemy do realizacji podwyżek dla nauczycieli. To podwyżka w wysokości 9,6% wraz z pochodnymi - poinformowała na ostatniej sesji wójt gminy Poronin Anita Żelgeń. - Spodziewamy się, że zwiększona część subwencji w jakiś sposób wpłynie na skutki tych podwyżek. Skutki ocenimy na koniec września - mówiła wójt, pytana wcześniej przez radnych, z jakich środków zostaną pokryte podwyżki.

Władze gminy zarządziły też podwyżki płac dla pracowników administracji i obsługi. - Wiadomo, że samorząd zmaga się z problemami finansowymi, ale płace tych pracowników są bardzo niskie. Niektóre płace zasadnicze są na poziomie 1700 złotych i chcielibyśmy wyrównać te dysproporcje polegające na tym, że osoby dawniej zatrudnione mają te wynagrodzenie zasadnicze zdecydowanie niże niż te, które później zatrudniły się do pracy - mówiła Anita Żegleń. Skutki tych podwyżek do końca tego roku oszacowano na ponad 40 tysięcy złotych. - Mamy świadomość, że te płace są tak niskie, jeśli chodzi o panie sprzątaczki, konserwatorów, palaczy, że podwyżki po prostu wypada dać i tak trzeba - dodała.

r/
najnowsze informacje
komentarze
ania16:26, 27 września 2019
sory ale dzisiejszy nauczyciel nie dorównuje dawnym nauczycielom , tym co mieli pasję , kochali młodzież i chcieli ich czegoś nauczyć ! Dziś obserwuję takich nauczycieli z powołania to na palcach policzyć a reszta to powinna krowy doić a nie edukacją się zajmować i tylko łapy po podwyżki wyciągać....
Nowo Tarzan19:10, 26 września 2019
Kupowanie głosów przez PiS, a my za to znowu zapłacimy w podatkach, pewnie od śmieci i nieruchomości. Niech płaci rząd jak tak dobrze a nie zrzuca na samorządy. Dojna zmiana
Podhalanka18:33, 26 września 2019
Kubek ciepła woda jak zazdrościsz sprzątaczka to się zatrudni do szkoły
jasiek17:55, 26 września 2019
Prezes powiedzaał że bedzie 4000zł.
Czekamy na te piniondze
Kpt15:37, 26 września 2019
A widać trolli boli że wreszcie ludziska dostali za pracę a nie za plucie na wszystko i wszystkich.
Kubek ciepla woda14:52, 26 września 2019
Czy 2 tysiace dla pani sprzatajacej to mało? Nie przesadzajmy, nauczyciele to rozumiem, ale te panie zaniedługo będą zarabiać tyle co prezesi firm. Nie przesadzajcie z rozdawaniem pieniędzy.
Rafcia14:26, 26 września 2019
A w nowym targu dalej króluje najniższa krajowa. Cała reszta co się jeszcze z miasta nie zwolniła pójdzie na poronin
Rico13:48, 26 września 2019
ciekawe czy korki opodatkują, bo nierobom w szkole nie opłaca się uczyć.
Nowotazanka13:13, 26 września 2019
Brawo. To sie chwali. Takie ma byc wlasnie podejscie pracodawcy do pracownika. Godne traktowanie. Gratuluję decyzji.
Rufio12:22, 26 września 2019
Robert, podziękuj obecnemu rządowi. To on odpowiada za wynagrodzenia pracowników oświaty - nie tylko nauczycieli. Nauczycieli dostali niby podwyżkę która de facto jet obniżką, pozostali nie dostali nic. A teraz słyszą że minimalną podniosą do 3 tysiecy, z tym że pracowników budżetówki to nie obejmie. Co ci ludzie mają powiedzieć ? Rząd ich olewa bo jest ich za mało i ich głosy się nie liczą, tak samo jak głosy niepełnosprawnych. Lepiej dawać kasę tam gdzie można kupić dużo głosów w wyborach. I dawać miliardy na TVP aby robiła takim robertom wodę z mózgu.
I bardzo dobrze że niektóre samorządy chcą się zachować przyzwoicie.
Robert12:03, 26 września 2019
Dziękujemy panie Broniarz,dostaliśmy to co się nam należy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij