Środa, 30 wrzesień 2020, Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Rain
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Mist
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 89
Rain
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.09.2019, 14:35 | czytano: 7626

Woźnica przewrócił dorożkę z turystami. Brawura, alkohol...

Narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu turystów - taki zarzut usłyszał 53-letni fiakier, który w niedzielę po południu w Dolinie Kościeliskiej wywrócił dorożkę. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

W Dolinie Kościeliskiej doszło do groźnego zdarzenia, w którym została ranna turystka. 53-letni woźnica powożąc dorożką zjechał nagle z drogi i razem ze swoimi pasażerami spadł z powozu. Policjanci wstępnie potwierdzili, że woźnica był pod wpływem alkoholu. Stracił już uprawnienia woźnicy do świadczenia usług wożenia zaprzęgiem turystów.

Do wypadku doszło po południu na szlaku turystycznym prowadzącym do schroniska Ornak w Dolinie Kościeliskiej. Jak ustalili policjanci, dorożką konną powoził 53-letni mieszkaniec gminy Kościelisko, który w drodze powrotnej do Kir zabrał czworo turystów. - Powożąc zaprzęgiem na wąskiej miejscami drodze nie zachowywał należytej ostrożności, a nawet chwilami jechał zbyt szybko. Ostatecznie po najechaniu na kamień zjechał z drogi doprowadzając do przewrócenia dorożki - relacjonuje asp. szt. Roman Wieczorek, rzecznik zakopiańskiej policji. - On sam i pasażerowie spadli z powozu. Spłoszony koń pędził dalej w dół doliny pomiędzy turystami. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia ranna została tylko jedna osoba. Turystka z Opoczna miała rozciętą dłoń. ]

Wstępne badanie na zawartość alkoholu potwierdziło obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Rannym koniem zaopiekował się weterynarz i rodzina mężczyzny. Funkcjonariusze Straży Parku TPN cofnęli już uprawnienia woźnicy do świadczenia usług wożenia zaprzęgiem turystów.

Wkrótce fiakier zostanie przesłuchany. Odpowie m.in. za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu turystów. Grozi za to nawet do 3 lat więzienia.

oprac. r/ KPP Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
nie jezdze dorozkami09:18, 1 października 2019
dobrze ze koniowi nic sie nie stalo :)
lb08:51, 1 października 2019
"stworzenie czuło że chcą go orżnąć! robi tak samo jak my! a o suchym pysku cały dzień?"
batem ich00:06, 1 października 2019
Turyści powinni też beknąć za przyzwolenie furmanowi na jazdę po pijaku.
Janosik21:45, 30 września 2019
Oj tam, oj tam. Turyści mieli przygodę i będą mieli co opowiadać.
Ja będąc nad morzem jaździłem na takim bananie i co chwilę wyp.... się do wody. Nikomu do głowy ni przszło, żeby sprawdzać kierowcę banana.
Fajnie było.
lena20:56, 30 września 2019
ile beknie mysle ze mu nie przejdzie to kolo nosa
jasiek19:59, 30 września 2019
Kunia przebadali
jaga217:27, 30 września 2019
Nie odpowiedzialny , może wreszcie turyści przejrzą na oczy i zaczną chodzić a fiakrzy niech się spokojnie napiją
k17:11, 30 września 2019
Qń się schlał a woźnica wąchał wyziewy i się ubzdryngolił. Bu ha ha ha ... Ten góral będzie miał już copkę wykrętów na tę okoliczność .
Parafianin16:00, 30 września 2019
A to koń był pijany ? A to nie ładnie
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij