Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Szczawnica i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Clouds
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Mist
-5°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-6°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.10.2019, 19:54 | czytano: 8170

Skrzyżowanie ulic Świętej Anny i Grel doczeka się przebudowy

arch. Podhale24

NOWY TARG. Trwające kilka lat perturbacje wokół przebudowy skrzyżowania ulic Św. Anny i Grel wreszcie znajdą swój finał. To dopiero wstęp do inwestycji właściwej, czyli przygotowanie dokumentacji projektowej. Jednak jest to już powód do zadowolenia. Dwie trzecie kosztów przebudowy weźmie na siebie Miasto, jedną trzecią - powiat.

Taki podział "pomocy finansowej dla Powiatu Nowotarskiego" na zadanie pod nawą "rozbudowa skrzyżowania ul. Św. Anny z ul. Grel wraz z niezbędną przebudową ul. Grel" uchwalili wczoraj radni miejscy.

Inwestycja będzie realizowana przez Powiatowy Zarząd Dróg w latach 2020-2021 na podstawie stosownej umowy.

Szacunkowe koszty inwestycji przedstawionego przez PZD wniosku, to ok. 150 tysięcy, w tym - rozbudowa skrzyżowania 100 tys. zł i przebudowa odcinka ul. Grel - 50 tysięcy. Miasto udzieli powiatowi dotacji celowej w wysokości 100 tysięcy. Zapłaci połowę kosztów w zakresie dokumentacji rozbudowy skrzyżowania i całości prac przy przebudowie ulicy Grel.

Inwestycja jest pilna również dlatego, że ruch znacznie się zwiększył w tej części Miasta, po remoncie ul. Grel. Będzie jeszcze bardziej wzmożony, po oddaniu do użytku drogi łączącej Grel z Niwą.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Kolega Agaty19:29, 11 października 2019
Dziś był pogrzeb wspaniałej kobiety która tu zginęła kilka dni temu. Ten artykuł aż boli czy muszą ginąć ludzie by dostrzegano takie miejsca, gdyby je wcześniej przebudowano może by żyła...
nowotarzanin19:21, 9 października 2019
do ser,,,,Pan Leja nie przegral tylko wkoncu doszedl do porozumienia z miastem , nie m nic za darmo kazdy broni swego.
@leszej13:36, 9 października 2019
Mało wam nieszczęść.
Tylko zygacie
ser11:01, 9 października 2019
@ preturbatoe. Nie chodzi o pieniądzre. leja przegrał. Chodnik miasta
Preturbator07:50, 9 października 2019
Jak rzadzi PiSto na wszystko pieniądze sie znalazły, a Tusk niewiedział gdzie zakopane są, panje tusk w vacie w vacie pojdziesz siedzieć za kłamstwa!
Leszek21:51, 8 października 2019
I co panie szło iść na zwady? Nasuwa się hasło POJODŁ!
bez wizji20:47, 8 października 2019
To dopiero wstęp do projektu. Od projektu do realizacji daleka droga i kilkanaście nierostrzygniętych przetargów jak na wieże widokowe. Też zapowiadali i pokazywali wizualizacje, potem nie wiedzieli gdzie, czy na Zadzaile, na Łapsowej na Długiej???
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij