Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 94
Clouds
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
31.10.2019, 09:42 | czytano: 5307

Estakada w Szczawnicy

Polskie Koleje Linowe rozważają budowę estakady w Szczawnicy. Połączenie między dolną stacją kolei, a zbiegiem dwóch tras – Palenicy I i II pozwoliłoby na wyeliminowanie niewygodnego dojazdu.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szczawnicy, burmistrz Grzegorz Niezgoda poinformował, że została zlecona do realizacji koncepcja wraz z pozwoleniem na budowę tego zadania. – Wydaję mi się, że przeszkód formalnych nie będzie – ocenił.
Budowa estakady ma kosztować około 10 mln zł. – PKL akcentuje, że ta estakada sama w sobie jest kosztowna. Bez dodatkowej infrastruktury, związanej z rozszerzeniem działalności na Palenicy, dla nich to mały interes. To znaczy małe uzasadnienie do wydatkowania takich środków – poinformował burmistrz.

Kolejne spotkanie w tej sprawie ma odbyć się na początku listopada. Omówione zostaną między innymi możliwości rozwoju stacji narciarskiej Palenica.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
mieszkaniec13:40, 31 października 2019
Myślę ,że dobrym rozwiązaniem była by kolej z Polanek na Szafranówkę czynna w sezonie zimowym.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij