Poniedziałek, 21 wrzesień 2020, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Szczawnica i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 56
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 56
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 56
Clear
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 36
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 56
Clouds
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.11.2019, 10:16 | czytano: 5821

Drogowy pirat aresztowany

Fot. Piotr Korczak

Na dwa miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Zakopanem 35-letniego warszawiaka, który 1 listopada uciekał policji od Białego Dunajca do Zakopanego pędząc zakopianką jak szalony i mijając blokady. Podczas próby zatrzymania policja użyła broni.

Dziś rano przed zakopiańskim sądem odbyła się rozprawa w sprawie aresztu dla 35-latka. Wystąpiła o niego prokuratura. Sąd zgodził się z nią, że karany już wcześniej warszawiak jest zagrożeniem i przystał na dwumiesięczny areszt dla niego.

Prokurator przedstawił 35-latkowi z Warszawy trzy zarzuty za popełnione przestępstwa tj. niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania narkotyków, które policjanci ujawnili w samochodzie. Policja naliczyła również 10 wykroczeń drogowych m. in. jazda pod prąd, znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i w rejonie przejść dla pieszych.1 listopada pod wieczór samochód marki Honda Accord na brytyjskich numerach rejestracyjnych przekroczył prędkość w terenie zabudowanym w Białym Dunajcu. Na widok policjantów, którzy dali mu sygnał do zatrzymania się, kierowca przyspieszył. Policjanci ruszyli za nim w pościg zakopianką. Kierowca aż do Zakopanego pędził z prędkością ok. 140 km/h, unikając zatrzymania przez ścigające go radiowozy. Pierwsze próby zatrzymania pojazdu przed Zakopanem nie powiodły się. Kierowca nie zamierzał poddać się bez walki. Samochód pędził jak szalony, stwarzając zagrożenie dla innych aut i pieszych. Jego brawurowa jazda robiła się coraz bardziej niebezpieczna. Dlatego zakopiańscy funkcjonariusze oddali strzały z broni w jego kierunku. Jeden ostrzegawczy i co najmniej jeden w uciekający samochód. Dopiero na Chramcówkach, po kolizji z innym autem, honda wypadła z drogi, uderzyła w jedną z reklam i zatrzymała się. Tu kierowca i pasażerka zostali zatrzymani.

r/ zdj. Piotr Korczak
najnowsze informacje
komentarze
klio16:07, 5 listopada 2019
Ale jak on z Warszawy przejechał przez pół Polski bez prawa jazdy?Chłopa na rowerze zatrzymają ale już kogoś z brytyjską tablicą rejestracyjną to już im nie wypada.Chyba,że się boją kompromitacji ,że się z ''anglikiem'' nie dogadają.Niech sobie *** posiedzi i nabierze rozumu.
Następny do utrzymania na nasz koszt08:40, 5 listopada 2019
Z tego co widać jest jasne, że to "strzyl" który uczciwym zajęciem się nie skalał. Jak zam mówił, spieszył się bo" chciał dać w Zakopanem prezent ukochanej". O mało nie "przykleił" jej i siebie do drzewa, może to byłoby ...
roksa08:12, 5 listopada 2019
on jest niewinny wypuscie go hieny
strażak dyndu dyndu22:31, 4 listopada 2019
furman typowy wyborca obozu rządzącego wszędzie węszy spisek od razu widać i czuć wieziony przez niego gnój
Adrian22:06, 4 listopada 2019
Skomentował wiejski wyborca PiSu z Ciemnogrodu błyszcząc swoim marnym intelektem
Poznański słowik.19:39, 4 listopada 2019
Nie ma cwaniaka na warszawiaka? On miał sprawy za wymuszenia? Chyba cukierków w przedszkolu od dzieci,przecież on wygląda jak przecinek.
furman15:05, 4 listopada 2019
wyborca Trzaskowskiego i PO!!!To od razu widać i czuć!!Słoik warszawski!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij