Poniedziałek, 28 wrzesień 2020, Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Clouds
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
04.11.2019, 19:07 | czytano: 6943

Szaflary: nowe światła na zakopiance gotowe, ale od miesiąca stoją nieczynne

Arch. Podhale24.pl

Kierowcy i mieszkańcy Szaflar pytają, kiedy zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna, wybudowana na skrzyżowaniu zakopianki i ul. Orkana. Budowa zakończyła się przed miesiącem i od tego czasu światła stoją nieczynne.

Okazuje się, że wszystko jest gotowe, ale ruch jest po stronie PKP CRI. Chodzi o zsynchronizowaniem świateł drogowych z ruchem pociągów na pobliskim przejeździe kolejowym. Wójt Rafał Szkaradziński tłumaczy, że sama sygnalizacja drogowa mogłaby być już uruchomiona początkiem października, lecz bez synchronizacji z sygnalizacją kolejową mogłaby doprowadzić do tragedii. Jedne światła mogłyby dać sygnał "jedź", podczas gdy na drugich byłby sygnał "stój".

- W temacie uruchomienia już wybudowanych świateł kontaktowaliśmy się wielokrotnie zarówno z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad jak i PKP CRI. Wykonawca prac dla kolei poinformował nas, że uruchomienie nastąpi w czwartym kwartale 2019 r. na co wszyscy czekamy - mówi Rafał Szkaradziński. - Nie ukrywam, że temat jest bardzo ważny dla naszych mieszkańców i wszystkich kierowców poruszających się przez to bardzo niebezpieczne skrzyżowane.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Jacek09:35, 6 listopada 2019
Z włączeniem tych świateł tak się spieszą jak z mostkiem na Ustupie od 3 tygodni nikt tam nic nie robi a dziury na objeżdzie takie że można koło urwać.
Czekają aż śnieg wszystko zakryje i będzie po kłopocie? Ciekawe tytko jak będą pługi odśniżać?
Temat17:39, 5 listopada 2019
Słuchajcie, winna jest tylko GDDKiA! To jasne, że każdy lokalny włodarz ku uciesze gawiedzi zrobiłby światła z każdego najmniejszego przysiółku i na autostradzie - ale od tego jest GDDKiA by się na to nie zgodzić.
KRK10:38, 5 listopada 2019
No to będziemy mieli kolejny wieczny korek na Zakopiance, bo ktoś postanowił opylić problem bezpieczeństwa najmniejszym kosztem.
Tadek09:38, 5 listopada 2019
Prezydent pojedzie na narty to "uroczyście uruchomi światełka" i dopiero będzie CYRK w Szaflarach ......!!!!!
Zniesmaczony09:08, 5 listopada 2019
Próba usprawniania przejazdu przez to skrzyżowanie za pomocą budowy sygnalizacji świetlnej jest nieporozumieniem.! Przecież tam będą się tworzyć ogromne korki (taka druga Klikuszowa). Ja się pytam w takiej sytuacji po co polski podatnik zapłacił za wielopoziomowe skrzyżowanie w Poroninie 50mln złotych żeby teraz drastycznie zmniejszać przepustowość skrzyżowania w Szaflarach za pomocą sygnalizacji świetlnej.? Problem wjazdu na to skrzyżowanie z drogi powiatowej i gminnej jest obecnie duży ale należy go rozwiązać innym sposobem niż zamontowanie sygnalizacji. Szkoda, że odpowiedzialni za to skrzyżowanie inżynierowie ulegli decyzjom polityków, którzy chcą załatwić sprawę obojętnie jak byleby tanio i jak najmniejszym wysiłkiem. A że skrzyżowanie zakorkuje się to już tych polityków niee nie obchodzi. To przykre.!
hary08:32, 5 listopada 2019
Ludzie nie pytają się jak światła działają , tylko kiedy będą działać .
Obiektywny08:10, 5 listopada 2019
Do Temat
Niestety ten dureń nigdy nie przyzna się do błędu jakim są te światła.
Ja07:43, 5 listopada 2019
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych + Szkaradziński (światła) + Dorula (3 ronda na Zakopiance) i wszystko jasne. Same "błyskotliwe" pomysły które umilą nam stanie w korkach. Wszyscy wiedzą jak to się skończy... poza nimi.
kowal06:44, 5 listopada 2019
będzie się działo będą korki jak w nowym targu na końcu dwupasmówki auta stoją na włączonym silniku a Szaflary będą mieli więcej spalin
Temat22:43, 4 listopada 2019
Temat jest też ważny dla 98% użytkowników tej drogi krajowej spoza Szaflar i to 98% pyta czyj to głupi pomysł te światła.
Chyba nikt nie myślał , że ktoś strzeli sobie w kolano i włączy te światła przed zaprzysiężeniem niego rządu i roszadami wokół tego, to by mogło kosztować utratę stanowiska.
z Podhala...21:24, 4 listopada 2019
Tak , ale światła żółte pulsujące można by włączyć...
danka furmanka21:04, 4 listopada 2019
bo to musi być otwarcie z wielką pompą
Obiektywny20:24, 4 listopada 2019
Dla mnie to one mogą za 25 lat zacząć działać :-)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij