Czwartek, 29 październik 2020, Imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 89
Rain
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 82
Rain
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.11.2019, 13:34 | czytano: 3457

Zakopiańskie obchody Dnia Niepodległości (duża galeria)

zdj. Piotr Korczak

Przy pomniku Legionistów na cmentarzu komunalnym w Zakopanem rozpoczęły się miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Kwiaty składali przedstawiciele władz miasta - burmistrz Leszek Dorula i jego zastępcy, władze powiatu ze starostą Piotrem Bąkiem na czele, poseł na sejm Andrzej Gut Mostowy oraz przedstawiciele organizacji miejskich i instytucji. Wśród nich - przedstawiciele Towarzystwa Sportowego Sokół i Związku Podhalan. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież szkolna.

W południe w Sanktuarium Narodowym na Krzeptówkach odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny, po której zaplanowano złożenie urny z ziemią z Oświęcimia pod Krzyżem - Miejscem Pamięci Narodowej.

O godzinie 17.00 w Kinie Miejsce rozpocznie się spotkanie pt.„Tradycje podhalańskie w Wojsku Polskim”, które poprowadzi ppłk Marcin Dusza – Szef Sztabu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Prawda00:33, 13 listopada 2019
Kiedyś za towarzyszy z PZPR trzeba było być partyjniakiem na stanowiska kierownicze. A teraz za nowych towarzyszy to nawet referent w gminie musi partyjniak albo rodzina. Efekt widać: PRL - 50 mld zadłużenia, RP - 900 mld zadłużenia.
Brrrrrrrrrrrrrrrr16:46, 12 listopada 2019
@ Pepe
Akurat nie z tej perspektywy na to patrzę. Nigdy nie byłem "towarzyszem" i takich wspomnień nie mam. Zwyczajnie, byłem już wtedy dorosłym człowiekiem i widziałem wielu "towarzyszy" którzy wtedy innym pomnikom się "kłaniali" a tak faktycznie udawali. Niektórzy z nich, o ironio, "kłaniają" się nadal pomnikom tyle, że tym obecnym. Taka koniunktura, lub znowu udają i to wszystko.
Pepe23:41, 11 listopada 2019
Brrrrrrrr..ty ten czas dobrze wspominasz towarzyszu..
Brrrrrrrrrrrrrrrr17:35, 11 listopada 2019
Tyle udawania to nawet za komuny nie było!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij