Sobota, 31 październik 2020, Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Clear
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 3
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Fog
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.11.2019, 14:30 | czytano: 9782

Święto Niepodległości w Nowym Targu (zdjęcia)

Fot. Andrzej Pabian

W Nowym Targu odbyły się uroczystości z okazji obchodów jubileuszu 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Rozpoczęła je msza św. w kościele NSPJ w intencji Ojczyzny z udziałem chóru „Echo Gorczańskie". Z kościoła uczestnicy uroczystości - delegacje, banderia konna, poczty sztandarowe, przedstawiciele samorządu i mieszkańcy - przeszli na Rynek. Na czele pochodu maszerowała i grała patriotyczne oraz żołnierskie piosenki Miejska Orkiestra Dęta.

Pod ratuszem mieszkańców i wszystkich gości powitał dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Bolesław Bara. Okolicznościowe przemówienie wygłosił przed zgromadzonymi burmistrz Grzegorz Watycha. - Celebrując Święto Niepodległości, które jest najważniejszym naszym świętem narodowym, dajemy wyraz miłości do Ojczyzny, do jej historii i kultury. W sposób szczególnym wspominamy tych, którzy naszej wolności strzegli, walczyli o nią z bronią w ręku, a niejednokrotnie za nią ginęli. Oddajemy hołd naszym przodkom, którzy w czasach zaborów, kiedy Polskę wymazaną z map Europy, przechowali w sercach ideę wolnej Ojczyzny - mówił burmistrz. Jak podkreślał, święto 11 listopada powinno być okazją do przypominania historii szczególnie najmłodszemu pokoleniu Polaków. Ta nasza historia, jak mówił, musi prowadzić Polaków do wspólnoty i zgody narodowej. - Historia uczy, że niepodległość nie jest dana raz na zawsze - dodał.

Uczestnicy uroczystości złożyli wieńce pod tablicą upamiętniającą obrońców Ojczyzny, a następnie odbył się Koncert Niepodległościowy.

r/ zdj. Andrzej Pabian
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Aga22:01, 12 listopada 2019
Dyrektorze bylo wesoło. Dzięki
Tadek13:20, 12 listopada 2019
Święto Niepodległości w Nowym Trag jak zwykle /.../

Przemówienia , Hymny , śpiewy , wieńce i kwiaty składane przez różne formacje w tym wojskowych ...... tylko dlaczego jeden z kapitanów nie miał na nogach półbutów ( z sortu mundurowego ) a lakierki z " balu u starosty " ....????
Bardzo dziwne zapewne kapitan WP myślał , że "durni mieszkańcy Nowego Targu tego nie zauważą "

Proszę sobie darować te pogardliwe określenia pod adresem uczestników uroczystości. Moderator.
Jańcio21:07, 11 listopada 2019
@miotonik sam żeś dziad, bo bez kunia
Obserwator20:54, 11 listopada 2019
Pan Bara powinien pewne zasady musztry i procedur przy takich okazjach poznać i przyswoić bo nie wypada być takim indolentem
miotonik20:17, 11 listopada 2019
do wszystkich jojcących,idzcie jojceć gdzieś indziej i nie trujcie ludzi dziady jedne
Syn żołnierza18:24, 11 listopada 2019
Panie Bara czy był pan w wojsku? Ma pan jakiś stopień wojskowy? Musztra proszę pana to nie zabawa. Na imprezach UTW może pan sie powygłupiać ale tu trochę pokory. Chcąc prowadzić takie imprezy wypada znac zasady musztyry. Nie wszystko pan musi prowadźic. Są fachowcy to trzeba ich poprosić o pomoc a nie błaznować
solidaruch18:20, 11 listopada 2019
Do Faktycznie, cienko to wygląda. Czy naprawdę niepodlegli? Gdyby nie otwarte granice, to by się od razu zakończyła ta niepodległość. Byłby konkordat i 50% bezrobocia, a to już nie żarty.
Faktycznie, cienko to wygląda17:44, 11 listopada 2019
Powiem banalnie. Jaka niepodległość, takie świętowanie. Nie potrafimy być niepodlegli i świętowanie także nam wychodzi.
Www17:00, 11 listopada 2019
A reszta młodych pracuje za granicą, taki dobrobyt.
???16:44, 11 listopada 2019
Piękne zdjęcie, piękna uroczystość, ale to co nią zrobiły odpowiwdzialne za nią osoby to straszne... Hymn Polski ma 4 zwrotki Państwo Burmistrzowie! A Rota? Pozwolić zaśpiewać tylko jedną zwrotkę?
Hymn Polski w całej Polsce był śpiewany o godzinie 12, łączył wszystkich Polaków symbolicznie, w tym ważnym dniu, ale nie w Nowym Targu... W naszej mieścinie o 12 dziękowano tym, których zapomniano wymienić na początku uroczystości...
Uwaga też do prowadzącego: Panie Bara w języku polskim obowiązuje i jest poprawa ODMIANA przez przypadki i nazwy instytucji składających wieńce należy odmieniać!
Klaudia16:23, 11 listopada 2019
Do patriotów - młodych nie ma, bo dzięki obecnej sytuacji gospodarczej niektórzy pracują nawet w ten dzień. Wystarczy zobaczyć nowotarskie fabryki i zakłady lub chociażby McDonald's. Młodzi dzisiaj pracują! Takie przykre czasy.
patriota15:40, 11 listopada 2019
młodzi nie mają czasu bo siedzą na faceboku haha
Czarny15:06, 11 listopada 2019
Fajne zdjęcia
patrioci jeszcze są14:34, 11 listopada 2019
jak na tym zdjęciu osoby powyżej 40 uczestniczą w dniu tak wspaniałym , a młodzi - bez komentarza
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij