Środa, 21 październik 2020, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 79
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 79
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.11.2019, 20:16 | czytano: 3320

Narodowe Święto Niepodległości w Szczawnicy (zdjęcia)

W poniedziałek 11 listopada cała Polska obchodziła 101 rocznice odzyskania niepodległości. Szczawniczanie również uczcili to najważniejsze dla nas - Polaków święto państwowe.

Rano mieszkańcy uzdrowiska zgromadzili się na starym placu kościelnym obok urzędu miasta. Przybyłych przywitał sekretarz Tomasz Ciesielka. Został odśpiewanym hymn państwowy przy akompaniamencie orkiestry OSP oraz wciągnięto flagę na maszt. Historię walk szczawniczan o niepodległość przybliżyła zebranym dyrektor Muzeum Pienińskiego Barbara Węglarz. Wiązanki pod pomnikiem złożyły m.in. delegacje szkół oraz instytucji z terenu gminy : Rady Miasta Szczawnica, Związku Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Wspólnoty Leśno-Gruntowej, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoła Podstawowej w Szachtowej, Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku , Przedszkola Publicznego, GOPR-u, PTTK-u oraz dzieci ze szczawnickiej Ochronki. Na zakończenie uroczystości Szczawnicki Oddział Związku Podhalan przeprowadził Apel Poległych. Ostatnim punktem miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości była msza święta za Ojczyznę w kościele parafialnym.

jd/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Pytanko????13:23, 12 listopada 2019
Co ten chłopak śpiewał???
Ewka07:28, 12 listopada 2019
Cztery lata dobrych zarobków pewne ,więc można trochę odpuścić.Ewka
Co mi tam20:37, 11 listopada 2019
A gdzie wszędobylska, wieczna posłanka? Na żadnej uroczystości jej nie uświadczy. Wiadomo, że już jest po wyborach, ale tak chociażby od oka. Zapewne pełniła rolę przybocznej Naczelnika.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij