Piątek, 03 kwiecień 2020, Imieniny: Ryszarda, Antoniego, Pankracego
Jabłonka i okolice
Clear
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 78
Clear
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 77
Clear
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 79
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 38
Clear
-0°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 75
Clear
-1°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
12.11.2019, 09:39 | czytano: 1759

Postępy i problemy przy ważnych inwestycjach w gminie Poronin

Fot. Urząd Gminy w Poroninie

W różnym tempie idą prace związane z budową i przebudową ośrodków kultury w gminie Poronin. Gotowy jest już pierwszy z nich - filia Gminnego Ośrodka Kultury w Małem Cichem. Zgodnie z planem idzie budowa Poroniańskiego Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala w Suchem, problemy pojawiły się natomiast w Poroninie.

Z końcem października zakończyła się budowa filii GOK-u w Małem Cichem (na zdjęciu). W miejscu dawnego Domu Nauczyciela powstał nowoczesny budynek z przeznaczeniem na filię ośrodka kultury. Budynek został już odebrany i jest gotowy do użytku.

Władze gminy spotkały się z projektantami przestrzeni GOK-u w Poroninie. - Było to wielostronne spotkanie, wykonawcy, biura projektowego, ponieważ moje, ale nie tylko moje zastrzeżenie budziło tempo prac nad projektem. Po tym spotkaniu nastąpiła zmiana projektanta, dokonana przez wykonawcę - poinformowała radnych na sesji Rady Gminy Poronin wójt Anita Żegleń. Termin zakończenia prac to listopad przyszłego roku.

Jeśli natomiast chodzi o budowę Poroniańskiego Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala w Suchem, postęp prac nie budzi zastrzeżeń. - Wiemy, że freski Władysława Trebuni Tutki są bezpiecznie przetransferowane. Cały czas monitorujemy sprawę, jesteśmy w kontakcie z wykonawcą, wszystko przebiega bez zastrzeżeń - zapewniła wójt Żegleń. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec listopada 2020 roku.

r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij