Radni odroczyli decyzję o przekazaniu budynku fundacji. Mają obawy - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Jabłonka
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
19.11.2019, 18:19 | czytano: 4345

Radni odroczyli decyzję o przekazaniu budynku fundacji. Mają obawy

Rada Miasta Zakopanego debatowała nad propozycją wydzierżawienia fundacji Handicap budynku po byłym gimnazjum przy ul. Sienkiewicza. Radni mieli sporo wątpliwości dotyczących warunków przekazania wartego 12 mln zł majątku i po wielogodzinnej, burzliwej dyskusji, odroczyli decyzję.

W dawnej szkole, zakopiańska fundacja stworzyć ma m.in. przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych, ośrodek wsparcia dziennego oraz swoją siedzibę. Na tę działalność pozyskała dotację, która pokryć ma początkowe koszty działalności placówki oraz remont budynku, który szacowany jest na kilka milionów złotych.

Ze względu na duże nakłady finansowe, jakie są konieczne do wykonania remontu, burmistrz zaproponował oddanie budynku w dzierżawę za symboliczne 10 zł miesięcznie.

Zapisy proponowanej umowy dzierżawy skrytykowali radni, którzy uznali, że nie zabezpiecza ona wystarczająco ani interesów miasta, ani fundacji.

Radny Zbigniew Szczerba szczegółowo analizował sytuacje, które mogłyby się zdarzyć w przyszłości. Zgodnie z zapisami umowy, gdyby fundacja przestała płacić czynsz, miasto nie jest odpowiednio zabezpieczone - kary umowne sięgałyby bowiem - ze względu na niski czynsz - symbolicznej kwoty. Jednocześnie według radnego, w umowie nieprecyzyjnie zapisane zostały możliwości podnoszenia czynszu przez miasto, co stwarza ryzyko, że po zmianie władzy za kilka lat opłaty ponoszone przez fundację mogłyby drastycznie wzrosnąć.

Niektórzy mieli również pretensje o to, że burmistrz próbuje wywrzeć nacisk na radnych, poddając pod głosowanie uchwałę, która nie została przedstawiona wcześniej do dyskusji w komisjach.

Zastępca burmistrza Tomasz Filar tłumaczył się zbliżającym się terminem, w którym fundacja została zobowiązana do podpisania umowy o dzierżawę, aby móc uzyskać dotację.

Kilkugodzinna dyskusja zakończyła się impasem. Po informacji, że fundacja spróbuje przedłużyć termin podpisania umowy, radni na wniosek wiceburmistrz Agnieszki Nowak-Gąsienicy zakończyli dyskusję i zdjęli punkt z porządku obrad.

pk/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas