Wtorek, 07 lipiec 2020, Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Rabka Zdrój i okolice
Rain
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 71
Rain
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 88
Rain
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.12.2019, 11:15 | czytano: 5882

"Dla mieszkańców Ludźmierza i Pyzówki podwyżka podatków od nieruchomości jest krzywdząca"

Arch. Podhale24.pl

Po kilku latach przerwy, gmina Nowy Targ wprowadziła podwyżki podatków od nieruchomości.

Skarbnik gminy Józefa Bryniarska zapewniła radnych, że przeprowadzono analizę podatków w sąsiednich gminach i nowe stawki, jakie będą obowiązywać w gminie Nowy Targ, nie odbiegają od nich. W dodatku, podatki w nowotarskiej gminie nie były podnoszone od 3 lat. W 2017, 2018 i 2019 były na tym samym poziomie. Dlatego podwyżki musiały nastąpić.

Wójt Jan Smarduch podkreśla, że sytuacja finansowa gminy jest trudna. Gmina prowadzi kilka dużych inwestycji i musi szukać dodatkowych dochodów, m.in. poprzez podwyżkę podatków, by mieć na nie pieniądze.

Uwagi do podwyżek miał radny Wojciech Ścisłowicz. - Apelowałbym, aby przed podniesieniem podatku, zrobić modernizację ewidencji gruntów i budynków we wszystkich miejscowościach gminy. W tej chwili dla mieszkańców Ludźmierza i Pyzówki podwyżka podatków od nieruchomości jest krzywdząca, bowiem tylko w tych miejscowościach budynki są dobrze obmiarowane - zauważył. - Wszystko drożeje i podatki powinny iść w górę, ale róbmy to sprawiedliwie względem wszystkich mieszkańców - apelował.

Żeby nie podwyższać w przyszłości podatków, zdaniem radnego gmina powinna wydzierżawić przedsiębiorcom swoje nieruchomości, a ma ich sporo, i to z dzierżawy, wynajmu i odprowadzanych podatków czerpać dochody, a nie z podwyżek podatków dla mieszkańców. - W naszej gminie jest wiele atrakcyjnych terenów, na których niejeden przedsiębiorca podjął by działalność - przekonywał.

Jego głos był jednak odosobniony i pozostał bez odpowiedzi. W głosowaniu 19 radnych było za podwyżkami, 2 było przeciw.

r/
najnowsze informacje
komentarze
:)22:12, 5 grudnia 2019
Drodzy państwo głosujący na pis i po :) Ten kraj do dwóch lat zmieni się w Wenezuele, jesteśmy bankrutem, to państwo czeka niesamowita bieda :) A będzie gorzej, co miesiąc nowe podatki, coraz mniej praw, no już jest glifosad i inne trucizny w tym co jemy... trutka na szczury w lekach... nikt tego nie kontroluje. albo lepiej kontroluje i dokładnie wie co robi. Polacy są dla kogoś problemem. Szanowni państwo macie widły w domu? :)
Typ712:11, 4 grudnia 2019
Nie pasują wam podwyżki.... Przecież prawie wszyscy głosowaliście za pisiorami..... To teraz tyłek w troki i dyrdać do Kaczyńskiego niech wam dołoży.
nerwus7613:20, 3 grudnia 2019
Broda głupoty piszesz,chyba że w komisji siedziałeś? Nie cały Ludźmierz,bo ja się wyłamuję już któreś wybory.
Jasiek10:08, 3 grudnia 2019
Dla wójta Smarducha to ostatnia kadencja,więc ma w głębokim poważaniu opinie na temat podwyższania podatków.Podrożeją śmieci,podatki,pewnie ścieki też.Rządy " dobrej zmiany" zaczynają się odbijać czkawką,chociaż Wójt do tej opcji politycznej nie należy.
Mistral09:37, 3 grudnia 2019
5 gr podwyżki a wylewacie łzy ????ale nikt nie mówi i nie pisze ile wszystko podrożało ale My na Podhalu ino narzekać....
Lutek23:14, 2 grudnia 2019
Utrzymanie obiektów i szkół generuje większe koszty, ceny rosną, to podatki też, a niby skąd te środki na 500+, pakiet socjalny wielkich rozmiarów, ktoś musi to sfinansować, a inne inwestycje same się nie finansują. Narzekanie nic nie zmieni. L
AnalFabeta20:12, 2 grudnia 2019
@Roman ty to musiałeś całą szkołę spędzić w o...statniej ławce. Nie masz bladego pojęcia o tym o czym chcesz pisać.
wieśniak ze wsi18:19, 2 grudnia 2019
Hej @Roman

Jakoś wójta Smarducha nie kojarzę, ani z z DOBRĄ ZMIANĄ, ani z PISem. Kiedyś przecież należał do PO, zakładał jej struktury na Podhalu i był jej przewodniczącym, by później współpracować z liberalnym Gowinem.

Skoro taki liberalny jak kolesie, prawdopodobnie jest zwolennikiem obniżania podatków, skąd więc ta podwyżka? Przecież nie tak dawno pojawiła się informacja o podwyżce "podatku" za śmieci, ciekawe jakie jeszcze podatki podniosą?

Zgaduję, że pewnie jesteś liberałem prowadzącym działalność, który niespodziewanie zaczął płacić podatki, stąd to rozżalenie?
Wicher16:56, 2 grudnia 2019
Nie chcieliście Łukasza Gromady to łapać się za kieszenie i bulić !!! :) A to dopiero początek
!
bul war16:22, 2 grudnia 2019
budynek urzędu gminy cza spłacić
Swój15:21, 2 grudnia 2019
Radny Zubek z Łapczyńskim to wielkie "g" zrobili dla mieszkańców Ludźmierza a chwalą się jak by nie oni to by nic w nie było. Panowie obudźcie się bo nie tylko rękę podnosić i kasę brać, jak jest sesja to siedzicie jak mysz pod miotłą !!! Brawo Wojtek trzeba obalić te układy !!!
pytanko15:12, 2 grudnia 2019
Skoro brakuje w gminie pieniędzy to czemu Smarduch wypłatę ustalił sobie na najwyższą z możliwych?? Nie rozumiem
def14:16, 2 grudnia 2019
Jakby Gmina nie budowała bardzo potrzebnego boiska w Łopusznej to może nie trzebaby podatku podnosić. Czyżby to taki "pomnik" za wybitne osiągnięcia? Bedzie sobie Smarduch haratał w gałę?
Miejscowy14:14, 2 grudnia 2019
Proste niema kasy to udusić ludzi
Roman14:13, 2 grudnia 2019
Ludzie zrozumcie że tak wygląda wasza pisowska DOBRA ZMIANA! coś obiecają, dadzą 20-30% a resztę muszą samorządy z własnej kieszeni dopłacić. Np podwyżki dla nauczycieli, przewozy autobusowe itd
Podatnik13:58, 2 grudnia 2019
Oczywiście zamiast poszukać rozwiązań to najłatwiej podnosic podatki
Przed wyborami nie podnieśli zeby Smarduch nie przegral i teraz tłumaczą jacy to łaskawi byli
Brawo Ścisłowicz - przynajmniej jeden myślący radny
Broda12:59, 2 grudnia 2019
Kolesiostwo nie pomogło? Przecież cały Ludźmierz był za smarduchem;) dobra zmiana
ss12:48, 2 grudnia 2019
A przed wyborami to do rany przyłóż chodził od domu do domu prosił żeby go wybrali no to teraz nam pokazuje gdzie ma wyborców.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij