Dziś finał "Szlachetnej Paczki" (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 09 grudnia
Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Jabłonka
Snow
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 82 %
Snow
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 91 %
Snow
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 82 %
Snow
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 96 %
Snow
-0°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 82 %
Jakość powietrza
82 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
84 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 41 | 82 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
08.12.2019, 11:39 | czytano: 5923

Dziś finał "Szlachetnej Paczki" (zdjęcia)

NOWY TARG. Organizatorzy ogólnopolskiej akcji określili ten czas jako "weekend cudów". W tym roku podhalańska "Szlachetna Paczka" objęła opieką blisko 60 rodzin.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
W gronie tych, którzy odpowiedzieli na wezwanie są jak co roku - hokeiści, ale także radni miejscy, pracownicy banku i nieformalne grupy osób, które postanowiły wspólnie pomóc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

W zapakowanych świątecznie pudłach znalazły się nie tylko artykułu żywnościowe, chemia gospodarcza, ale także sprzęt AGD. Paczki dotrą do mieszkańców Podhala, Spisza i Orawy.

"Szlachetna Paczka" nie mogłaby funkcjonować, gdyby nie wolontariusze. Nie trzeba pytać "po co to robią", bo wszystko mówi napis na ich koszulkach. Nieocenioną pomocą jak zawsze wykazali się strażacy.

Ta ogólnopolska akcja to szczególny system wsparcia. bo opiera się na pomocy bezpośredniej. W niesienie pomocy angażują się również osoby publiczne. Na apel radnego Pawła Liszki odpowiedziało czworo radnych miejskich. Do pomocy zaangażowali się także uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 4 na Niwie, którzy do każdej paczki dołączyli świąteczny akcent.

- W tym zadaniu wspierają nasz nasi partnerzy: Castorama, Pakfol, Panel i KLM. W akcję zaangażowali się zawodniki, sztab szkoleniowy, zarząd klubu. Za pomoc w akcji dziękujemy również kibicom, którzy jak co roku stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu przekazaliśmy kolejne paczki z pomocą - mówią hokeiści Podhala.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
pol13:48, 9 grudnia 2019
W N.Targu jest tyle biznesów,że 60 paczek to wstyd na tyle sklepów i hurtowni.Ja nie jestem milionerką ale kupiłam i zaniosłam sąsiadce 2 torby żywności,napewno na jakieś 200 zł.Pomagajmy biednym,dopóki nas będzie stać,może w życiu różnie być i też będziemy potrzebowali kiedyś pomocy.
Prawda06:36, 9 grudnia 2019
No niestety atakujący ,,Pomoc,, boją się prawdy i tego, że Owsiak robi ich w bambuko , od samego początku nigdy nie dałem ani złotówki na WOŚP i inne fundację, ponieważ wiem jak to działa , moja pomoc jest w100 procentach przekazywana do potrzebującej osoby i nie potrzeba mi żadnej fundacji, fundacje usprawiedliwiają leniwych, eeeee tam dam 10 zł na WOŚP , fotke ze srduszkiem na fejsa i potem krytykują takich jak Pomoc
Christopher23:23, 8 grudnia 2019
Tak czytam te Wasze komentarze i stwierdziłem że "Pomoc" tylko chce prawdy bo przez faktury tak jak każdy z nas kupujący w sklepie paragon. A to że go atakujecie to tylko świadczy o Was że dajecie a nie wiadomo gdzie idą wasze darowizny. W USA jest ranking formacji które pomagają i tam jest zawarte ile dają a ile zabierają na swoją działalność.
Pomoc22:32, 8 grudnia 2019
Każda pomoc jest ważna ale nie każda zbierana złotówka trafia na pomoc. Tacy jesteście mądrzy to napiszcie do pana Owsiaka niech przedstawi ile zebrał a ile kupił a ile przejadł lub zabrał. Do tej pory nie chce pokazać faktur z Naszych pieniędzy. Naklejać serduszka to ja też potrafię bo mam takie co roku i byłem wolontariuszem WOŚP. Od tej pory gdy pan Owsiak popiera aborcję i eutanazję stwierdziłem że swojej śmierci nie będę sponsorował ale to jest tylko moje zdanie.
Montesa 300rr16:20, 8 grudnia 2019
Do..pomoc...W jakim Ty świecie żyjesz...nie życzę Ci źle ale jak trafisz kiedyś z dzieckiem do szpitala i zobaczysz sprzęt za parę milionów z serduszkiem WOŚP...nie bedzie potrzeba Ci faktur...wiec sie zastanów i daj w styczniu na WOŚP...
Ja tylko przejazdem15:35, 8 grudnia 2019
@Pomoc
Próby pokazywania, że Szlachetna Paczka jest ok, a WOŚP nie, lub odwrotnie, są idiotyczne i świadczą o głebokim rysie charakterologicznym piszącego, który zapewne nie wziął udziału nigdy ani w jednym ani w drugim...
Ogarnij się czlowieku i po prostu zrób cokolwiek dobrego dla innych
j&p13:13, 8 grudnia 2019
Do "pomoc" ; ***, byłeś może w szpitalu , lub widziałeś np ; karetkę - każda pomoc i w każdej formie jest potrzebna- jeśli tylko są potrzebujący , a takich jak powszechnie wiadomo jest dużo i każdy może pomóc - ty też
Pomoc11:48, 8 grudnia 2019
To jest pomoc namacalna a Owsiak zbiera pieniądze które nie wiadomo gdzie trafiają bo nawet faktur nie chce pokazać.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas