Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Nowy Targ i okolice
Clouds
-1°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-0°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Clouds
-0°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-1°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
22.12.2019, 21:04 | czytano: 5880

XIII Wigilia w Mieście (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Spotkanie wigilijne na Rynku zorganizował nowotarski oddział Związku Podhalan. To tradycja licząca sobie ponad dekadę.

Już po raz 13. gaździny ze Związku Podhalan przygotowały dla nowotarżan i gości podstawowe potrawy wigilijne. W niedzielny wieczór na głównym placu w Mieście rozbrzmiewały kolędy i składano sobie życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

Pomyślności i wszystkiego co najlepsze życzyli mieszkańcom burmistrz Grzegorz Watycha, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda, Alojzy Lichosyt w imieniu Związku Podhalan, ks. Mieczysław Łukaszczyk - kapelan Związku oraz Maciej Warpecha.

Na scenie program jasełkowy zaprezentowali Mali Hyrni i Młodzi Hyrni, którzy tradycyjnie winszowali zgromadzonym na Rynku, co by byli "scynśliwi i weseli jako w niebie janieli - hej". Świąteczną oprawę tworzyła i "żywa szopka", i trwający wciąż kiermasz świąteczne, i zagroda św. Mikołaja.

Tradycyjne wigilijne spotkanie było też okazją do przekazania mieszczanom Betlejemskiego Światełka Pokoju. Odbierając płomień w imieniu wszystkich mieszkańców Nowego Targu, burmistrz powiedział, że ma nadzieję, iż to światełko rozświetli wszelkie troski, które są w rodzinach, domach i mieście.

s, o/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij