Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Zakopane i okolice
Clear
-6°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clear
-5°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 87
Clear
-6°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-6°
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 89
Clear
-10°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Bardzo zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
23.12.2019, 11:44 | czytano: 3607

Zamieszanie z parkingiem

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Likwidacja miejsc parkingowych przy ul. Balzera wywołała ponad półgodzinną dyskusję między radnymi.

Sesja Rady Miasta rozpoczęła się od minuty ciszy poświęconej pamięci zmarłego kilka tygodni temu Franciszka Bachledy Księdzularza, senatora, burmistrza Gminy Tatrzańskiej, sekretarza Zakopanego, dyrektora COS. Przewodniczący Rady Miasta przekazał też informację, o śmierci Czesławy Nowak, matki wiceburmistrz Agnieszki Nowak Gąsienicy.

Potem głos zabrał Zbigniew Szczerba. Radny zawnioskował o wprowadzenie do porządku obrad tematu likwidacji miejsc parkingowych przy ul. Balzera i jak wyjaśnił chodzi o przywrócenie możliwości parkowania w rejonie niedawno zbudowanego ronda na skrzyżowaniu ulic Balzera, Droga do Olczy i Droga na Bystre.

- Na posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej było omawiane pismo dotyczące analizy miejsc parkingowych - przypomniał radny Paweł Strączek i zaproponował, by "zaczekać na odpowiedź burmistrza i wtedy podjąć kroki".
- Pół roku trwały rozmowy - zaprotestował radny Wojciech Solik. - Poza tym chyba decyzja już zapadła, bo powiat podjął uchwałę - dodał i przywołał argument, że likwidacja miejsc parkingowych w mieście turystycznym to kiepski pomysł.

Radny Szczerba zapewniał, że chodzi jedynie o prośbę by powiat przeanalizował raz jeszcze swoją decyzję, a jego dzisiejszy wniosek nie jest "formą nacisku na nikogo".

- Ja osobiście tą drogą podążam do domu i wiem jaki tam jest ruch i jakie są mankamenty organizacji ruchu. Ale dziś nie jestem w stanie wypowiedzieć się co do tej decyzji, bo nie mam o niej pojęcia. Jeśli starosta podjął decyzję, to pierwszy krok jest taki, że muszę się z tą decyzją zapoznać i ją przetrawić - dodał radny Stanisław Majerczyk.

Przewodniczący RM Jan Gluc wyjaśni, że rozmawiał ze starostą tatrzańskim, który zapewnił go, iż "nie zrobi nic bez zgody miasta, bo przecież sprawa dotyczy ulicy w Zakopanem". - Zrobiliśmy tam nowe rondo i ten najbardziej newralgiczny odcinek, na który ciągle narzekano - że nie jest odśnieżony, że stojące tam samochody zawężają drogę. A tzw. "trójkąt widoczności" przy wyjedzie z posesji nie spełnia wymogów ruchu drogowego. Starosta zapewnił mnie, że do wiosny żadna decyzja ne zostanie podjęta. Dlatego prosiłem radnych, by wstrzymać się z tym apelem, ale skoro apel jednak się pojawia, to ja go poddam pod głosowanie - zapowiedział Gluc.

- Ale ta decyzja została podjęta, bo uchwała powiatu została podjęta. Jak to się ma do zapewnienie starosty, że "nic bez nas się nie wydarzy"? Już się wydarzyło - dociekał radny Szczerba, który powtórzył, że chce jedynie, by kwestie "zmiany organizacji ruchu polegającej na likwidacji parkingu" (taką uchwałę podjęło starostwo) ponownie przemyśleć i przypomniał, że ma podpisy mieszkańców, którzy są przeciwko likwidacji tam parkingu.

- Wstrzymajmy się z tym stanowiskiem, bo nic się nie dzieje. Najpierw pozyskajmy informacje jak ta zmiana będzie wyglądać, a potem będziemy rozmawiać - zaproponował radny Jacek Kalata.

W głosowaniu większość radnych odrzuciło wniosek Zbigniewa Szczerby.

s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij