Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.01.2020, 16:12 | czytano: 6389

Rozmowy ws. kolei gondolowej na Luboń Wielki

Fot. Robert Miśkowiec

RABKA-ZDRÓJ: Burmistrz Leszek Świder zapewnia, że jedna z jego najbardziej spektakularnych obietnic wyborczych - kolej gondolowa na Luboń Wielki - jest możliwa do zrealizowania.

- Rozmawiałem z Lasami Państwowymi, które można powiedzieć są właścicielami połowy tej góry i akceptują taką możliwość, żeby wybudować tam wyciąg gondolowy - powiedział na ostatniej sesji Leszek Świder. - Warunek jest taki, że stacja dolna i górna nie może być na ich gruncie. Gmina Rabka-Zdrój ma pod Luboniem 3 hektary lasu, zapytałem, czy byliby zainteresowani wymianą gruntów i są jak najbardziej. Później prowadziłem rozmowy z Polskimi Kolejami Linowymi na temat inwestycji. Ich pierwsze wyliczenia mówiły, że budowa takiej kolei to koszt ok. 48 milionów złotych - relacjonował.

Jak dodał, PKL są skłonne wejść w tą inwestycję, ale nie wcześniej niż za trzy lata, teraz bowiem są w trakcie realizacji innej, podobnej inwestycji, nad Soliną. Inwestorzy prywatni nie są na razie zainteresowani. - Ja ze swej strony próbuję, podejmują różne działania, żeby takie inwestycje na naszym terenie powstawały. Nie wiem, może będą to działania, z których nic nie wyniknie, ale byłoby gorzej, gdybyśmy nic nie robili - dodał.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Andrzej Rosa17:50, 31 stycznia 2020
Dajcie spokój, Rabka się kończy.
Ludzie jak myślą o naszym rejonie to tylko Zakopane, Białka albo Bukowina.
krakowion118:44, 14 stycznia 2020
A gdzie Pan Jaśnie nam obiecujący wytyczy trasę dla narciarzy.
Nie wiem czy to ważne, ale to południowy stok i prywatne lasy.
Może najpierw uruchomić Polczakówke lub Maciejową , a potem
obiecywać gruszki na wierzbie.Za3 lata to mam nadzieje kto
inny będzie rabczanom obiecywał.Ludzie wybór zależy od was.
k12:12, 13 stycznia 2020
Rabka potrzebuje wyciągu narciarskiego i tras narciarskich!!! W górskim uzdrowisku nie chodzi ŻADEN wyciąg! Nielogiczne,ale prawdziwe Jak można było dopuścić do takiego absurdu! Z roku na rok taki stan rzeczy skutecznie zabija miasto w okresie zimowym. JURGÓW wiocha ale wyciąg zdołał ostawić . Mając Maciejową która się idealnie do tego nadaje Rabka nie jest w stanie poradzić sobie z tym tematem. A żadne uzdrowisko bez wyciągu w zimie nie jest w stanie funkcjonować. A co za tym idzie zarabiać. Tak trudno to zrozumieć?
Gerwazy11:58, 13 stycznia 2020
??? masz rację, to oczywiście Beskid. Zapędziłem się trochę, bo chwilę wcześniej czytałem o Gorcach. ale tak poza tym, to Beskid Wyspowy też jest piękny i też szkoda go niszczyć.
TwardyGoral09:03, 13 stycznia 2020
No to jest jeden z pomysłow dla którego nie głosuje na żadnego z dezinteligentow typu. Radny wójt prezydent parlament. Przekręt za przekretem patrzyc ino gdzie pieniądze na inwestycjach doic.
Aa13:12, 12 stycznia 2020
Plany tej kolejki były już gotowe w 1936r,w czasie prosperity uzdrowiska, wystarczy poszukać w archiwum.Inna sprawa że włodarze Rabki nie potrafią zadbać aby wyciąg na stoku Maciejowej ,Pólczakowki był czynny. Swoją drogą to Te dragi dają niezły odlot, chyba dilera zmienili.
Prezes12:21, 12 stycznia 2020
Całkowita bzdura
Martunia10:55, 12 stycznia 2020
Boże, LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIE NIE, NIE i PO STOKROĆ NIE NISZCZCIE TEJ PIĘKNEJ GÓRY!!!! Ona jest taka zachwycająca, po co taka dewastacja! Stanowi doskonała atrakcję sama w sobie. Sa wytyczone szlaki, można spokojnie wejść, a nawet wjechać samochodem. Po co taka dewastacja ???
Panie burmistrzu , niech Pan spojrzy na tę piękną górę i się zastanowi , co Pan chce zrobić .
???10:30, 12 stycznia 2020
@Gerwazy, ale to nie Gorce tylko Beskid już...
obrońca świata06:19, 12 stycznia 2020
nic nie wiecie !!!!!!!!!!!
żenada00:00, 12 stycznia 2020
@Zarycianin
Bardzo dobrze niech budują spalarnie,przecież w parku nie wybudują...Nie pasuje to się wyprowadź.
żenada22:31, 11 stycznia 2020
@śmiechu wart
Pewnie byście chcieli żeby postawić za publiczne pieniadze,potem byście się "podpięli" i mieli z tego korzyści...
Zarycianin22:29, 11 stycznia 2020
Żenada _ nie smieciarnia a sortowania, jak taki jesteś do przodu to podobno mają budować spalanie śmierci, więc proponuję by zlokalizowano ja na twojej ulicy, ciekawe czy wtedy będziesz tak bronił tej nieudolnej władzy.
śmiechu wart20:29, 11 stycznia 2020
@zdegustowana i Zarycianin, macie całkowitą rację co do jego osoby i jego pomysłów, po Słonym w ubiegłym roku bezradni miejscy łazili po domach i przedstawiali plany i opowiadali jakie to cuda chcą tam budować tylko że nie na swoim i nie za swoje.
Pytam się tego bezradnego (może to czyta), co już mydlicie ludziom w głowach w innej części Rabki?
żenada19:54, 11 stycznia 2020
@Zarycianin
Wybudowali wam śmieciarnie,mało?Wyciągnijcie ze swojej kieszeni i zainwestujcie,a nie tylko *** na forach bo wiecznie coś nie pasuje...
Gerwazy19:07, 11 stycznia 2020
Pewnie, zabudujcie całe Gorce pseudo atrakcjami dla leniwych...To na nogach już nie łaska?!
Gr18:17, 11 stycznia 2020
Może cena w euro albo za sama linę.
p17:18, 11 stycznia 2020
ja bardzo chętnie zainwestuje swoje 500+ w tą wspaniałą inwestycję ...
Zarycianin17:03, 11 stycznia 2020
Leszek może byś tak zbudował w Zarytym kanalizację i hale sportowa przy szkole a nie opowiadał niestworzone rzeczy! Po co komu w tych czasach wyciąg bez trasy narciarskiej? Nam trzeba stacji narciarskich które ściągnąć narciarzy na tydzień, weekend a nie po to by turysta wyjechał wypił piwo w schronisku, zjechał i pojechał do domu. Jak narazie wszystkie twoje pomysły to jedna wielka porażka!
zdegustowana16:59, 11 stycznia 2020
Pan Burmistrz ma wielkie wizje, tylko nie ma ani gruntów, ani pieniędzy ani sponsorów. Każdy mu obiecuje gruszki na wierzbie. Krytykował Przybyłową, że nie potrafiła zrobić wyciągu na Maciejową. Sam też nic nie wskórał, to się przeniósł na Luboń. Najlepiej planować robienie czegoś na cudzym i cudzymi pieniędzmi. A miał być to potencjał Rabki.
nie popieram16:47, 11 stycznia 2020
Jak na razie, to można na Lubonia i wszędzie indziej wyjść na własnych nogach. Ale po co, lepiej tyłek wozić gdzie sie tylko da. Niedlugo może niektórzy nawet z pokoju do wc będą się wozić. A potem wielki lament, że coraz więcej dzieci i młodzieży choruje na otyłość. Tylko jak mają nie chorować, skoro zamiast promować sport i ruch, to się promuje wożenie tyłków samochodami i kolejkami. A o dewastacji przyrody, to już nie wspomnę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij