Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Rabka Zdrój i okolice
Clear
23°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Clear
25°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Clear
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Clear
23°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 53
Clear
22°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 59
Clear
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 52
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.01.2020, 11:10 | czytano: 13765

Mleczarni w Nowym Targu nie grozi upadłość, ale czekają ją zmiany

Zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku nie potwierdza plotek mówiących o groźbie upadłości Zakładu Produkcji Mleczarskiej w Nowym Targu. Prezes spółdzielni mówi jednak o możliwej restrukturyzacji zakładu.

Plotki nie biorą się znikąd, bowiem w całej Polsce upadają kolejne zakłady mleczarskie. Odnosząc się do pogarszającej się sytuacji w tej branży, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski powiedział w ubiegłym tygodniu, że polską spółdzielczość toczy rak. - Spółdzielnia jest prywatną własnością członków. Zatrudnia swoich menedżerów i dopóki dobrze prowadzą wspólny biznes, to pozostają, a jeżeli sobie z tym nie radzą, to odchodzą. Polską spółdzielczość, również mleczarską, toczy rak, oderwanie zarządu od członków, zarządy traktujące chłopów jak śmieci, tylko do dojenia krów – stwierdził minister i dodał, że jeżeli spółdzielczość mleczarska ma przetrwać, to nie może być atrapą spółdzielczości. Zwrócił również uwagę na ogromną odpowiedzialność członków rad nadzorczych, którzy powinni pilnować interesów członków spółdzielni.

Mariusz Broniszewski, prezes Zarządu OSM w Radomsku w odpowiedzi na nasze pytania zapewnił, że Zakładowi Produkcji Mleczarskiej w Nowym Targu nie grozi upadłość. - Na bieżąco analizujemy jego sytuację finansową i gospodarczą - podkreśla.Broniszewski przyznaje jednak, że z powodu zmniejszającej się ilości surowca dostarczanego przez rolników do nowotarskiej mleczarni, Zarząd OSM w Radomsku "rozważa wprowadzenie działań restrukturyzacyjnych kierując się dobrem naszych dostawców jak również całego zakładu i pracujących w nim pracowników". Szczegółów nie podał.r/
najnowsze informacje
komentarze
Roco17:53, 6 lutego 2020
Myślę że najważniejsze jest to , aby Rada Nadzorcza , członkowie spółdzielni poszli po rozum do głowy i odwołali cały zarząd (Prezes , Vice , Dyrektora) a zrobili konkurs na ludzi doświadczonych menadżerów którzy znają się na Zarządzaniu zasobami spółdzielni i ludźmi. Bo coś jest nie tak jak przedstawicielka z Radomska zostaje Dyrektorem Zakładu !!! Sory ale gdzie jakaś ścieżka kariery np: typu Kierownik handlu - Dyrektor Handlu- Dyrektor Zakładu - Prezes Firmy.
Aby się nie obudzili z ręką w nocniku.... Jak będzie koniec... I dalej sobie pozwalać mydlić oczy. Taka jest prawda
Góral06:15, 3 lutego 2020
OSM Radomsko sprzeda zakład w Nowym Targu i w ten sposób podreperuje sobie tylko swój budżet. Pytanie co dalej z pracownikami zakładu i dostawcami mleka na tym terenie ? Może mleko będzie transportowane z małopolski do zakładów w Radomsku. No ale to nie mój problem takie są właśnie spółdzielnie jeśli rada nadzorcza nie kontroluje decyzji prezesa i wiceprezesa.
Hajer21:23, 2 lutego 2020
Największą głupotą to było połączenie Nowego Targu z Radomskiem. Teraz są tylko tego konsekwencje. OSM Nowy Targ powinien w pewnych czasach szukać połączenia z inną mleczarnią z małopolski np. OSM Nowy Sącz zapewne wtedy była by to jedna ze stabilniejszych mleczarni na terenie. A co do restrukturyzacji zakładu miejmy nadzieję że to nie będzie taka restrukturyzacja upadłościowa. Zapewne dowiemy się tego w najbliższych miesiącach co miał na myśli prezes z Radomska mówiąc restrukturyzacja ZPM Nowy Targ...
Renta17:06, 2 lutego 2020
Lepiej żeby to zamknęli ... pracownicy są nie przyjemni i bawią się w kierowników do tego pracujemy w każdym weekend i święto trudno uprościć o wole pozatym marna kasa tylko ludzi chcą wykonczyc i tyle ;)
Rolnik16:41, 27 stycznia 2020
A o nas rolnikach to nikt nie pomyślał gdzie będziemy oddawać mleko. Likwidacja Nowego Targu spowoduje upadłość całej firmy i my rolnicy również z Radomska nie będziemy mieli gdzie oddawać mleka .To Zarząd doprowadził do takiego stanu ,ze spółdzielnia się rozpada. Niestety jak kaźdy sobie "rzepke skrobie" to nie ma się co dziwić ,ze tak to wygląda.Do tej firmy powinien wkroczyć prokurator. Prezes i viceprezes mają jeszcze drugą pensję za kilometrówki jeźdźąc prywatnymi samochodami gdzie im się podoba.
sercemiasta21:13, 24 stycznia 2020
Bardzo dziwne w tej sprawie jest to, że Zakład działający na pełnych obrotach od wielu lat nagle staje się nierentowny.
Może winy należałoby poszukać w tym, że produkty wytwarzane przez ZPM są źle rozreklamowane?
Przecież marka ,,Hej" jest nie tylko jedną z najlepiej sprzedających się na całym Podhalu, ale i w Polsce.
Niestety, w dzisiejszych czasach, żeby coś sprzedać, trzeba postawić nie tylko na wysoką jakość produktu (czego tutaj nie brakuje) ale także na mądrze przemyślany marketing. Reklama jest dźwignią handlu.
Należałoby wprowadzić produkty do marketów lub większych centrów handlowych, ponieważ prędzej klient skusi się na zakup sera czy innych wyrobów mleczarskich na półce w markecie aniżeli musiałby specjalnie jechać do sklepu zakładowego, gdzie kupi tylko produkty mleczarskie.
Restrukturyzacja może w tym przypadku oznaczać niestety powolne umieranie Zakładu, na którego sukces ciężko pracuje wiele osób...
Galaxy17:18, 24 stycznia 2020
Galaktyczny ludzie z Radomska
JIS22:35, 21 stycznia 2020
Nowy Targ nie ma szczęścia do ludzi z Radomska
Roman22:06, 21 stycznia 2020
Skoro zakład nie przynosi zysku to sie go zamyka w każdej normalnej firmie tak jest . Nikt nie zamykałby zakładu który przynosi zyski ot tak dla checy . Poza tym gdyby nie to , że nas przejeli w 2005 juz dawno by nas nie było taka smutna prawda . Ktos wczesniej napisał kto na piachu buduje takie żniwa zbiera ŚWIĘTE SŁOWA .
Roman21:43, 21 stycznia 2020
Do młody : a w czym Ci przeszkadzają kamery ? skoro nie masz nic do ukrycia to chyba powinny byc Ci obojętne , zupełnie inaczej sprawa wygląda gdy sie ma coś na sumieniu wtedy kamery uwierają jak słusznie kolego zauważyłeś .
Spig18:27, 21 stycznia 2020
Do miastowy . Zakład przerabiał 5 do 6 milionów litrów mleka miesięcznie. Czy to mało ? W czasach świetności mleczarstwa kiedy do mleka dopłacało państwo spółdzielnia przerabiała zaledwie połowę tej ilości i to przy prawie dwukrotnie większym zatrudnieniu . Ludzie pracują dniem nocą i w święta i to bez szału w wypłacie. Pomyśl zanim coś napiszesz.
jan_hemoroid16:06, 21 stycznia 2020
Popatrzcie w mapach google na działke i lokalizację mleczarni-piękna.
Ptaszki ćwierkają ze znany Pan z NT nabył coś wielkiego.
Młody13:56, 21 stycznia 2020
Gdyby dyrektorem zakładu został ktoś kto się na tym wszystkim zna a nie jak pani pfff dyrektor z Radomska której płaca za delegację nocleg itd a ona zajmuje się zakładaniem kamer a na jich podstawie uprzykrza pracownikom życie , to byłoby dużo lepiej .
Dziękuję to jest moje zdanie w tej sprawie
Atc11:36, 21 stycznia 2020
Tym całym Radomskiem powinna zająć się prokuratura i CBA.
Gospodarz10:36, 21 stycznia 2020
Upadłość zakładu zrobiona w 2005 z opóźnionym zapłonem.
Na 40 chłopa w radzie nadzorczej tylko jeden walczył jak o Westerplatte. Solidarność OSM zgodziła się na połączenie z Radomskiem. Argumentami zarządu były manipulacje (stek kłamstw).
Kto buduje na piachu to zbiera takie owoce.
Marto10:34, 21 stycznia 2020
Tyle sie mowi o pracownikach a co z dostawcami ci to juz nie maja nic do stracenia,?
ałtor08:47, 21 stycznia 2020
@Zimol05
obcięcie pensji 160 ludziom o 200 zł na rękę to dla zakładu koszt trochę ponad 50000 zł... to jest raczej za mała kwota jak na zakład produkcyjny...
Do Kumpel Łejna01:08, 21 stycznia 2020
Zautomatyzować. Krowy same będą przychodzić i się doić i pakować jak ten świstak w sreberka.Łejn bredzi
Kolega Łejna00:44, 21 stycznia 2020
Łejn mówił coś innego bo ma kumpla na samej "górze".
Szewczyk Dratewka00:39, 21 stycznia 2020
20 lat tam pracuję i większych bzdur nie słyszałem co w tych komentarzach "eksperci" wypisują.
Mlekovita23:37, 20 stycznia 2020
Drodzy Państwo. Mlekovita chce przejąć nowotarską mleczarnię i to się pewnie stanie. Niestety.
kumpel Łejna21:22, 20 stycznia 2020
Może restrukturyzacja mleczarni o której mówił PREZES będzie polegała na zautomatyzowaniu całego zakładu,ponieważ zwolnienia już sie zaczęły i najprawdopodobniej masowo będą następne.Za kilka miesięcy może zabraknąć rąk do pracy.Prawda jest taka że prezes i radomski zarząd nie liczą sie z pracownikami nowotarskiej mleczarni i ich los jest im zupełnie obojętny,ważne są dla nich tylko ich interesy.Jak to jest możliwe że przez ten rok,kiedy nastąpiła zmiana dyrektora mleczarnia stała sie tak nierentowna,że rozważane jest jej zamknięcie.Wygląda na to,że albo nowa blond pani dyrektor tak nieudolnie prowadziła zakład,co jest naprawde nielada wyczynem,albo została wysłana z Radomska żeby doprowadzić ten duży i wiele lat działający zakład na skraj bankructwa.Sprawa jest co najmniej dziwna jeśli nie podejrzana,bo w ciągu tego roku mleczarnia działała pełną parą i powinna przynosić zyski.Tragiczne jest to,że konsekwencje głupich decyzji i nieumiejętnego zarządzania firmą ponoszą teraz pracownicy którzy rzetelnie wykonywali swoją prace.Przykre to i dobrze by było żeby sprawą zajął sie ktoś odpowiedni,bo za chwile może sie okazać że ponad 150 osób straci prace niemalże z dnia na dzień.Niedługo okaże sie co pan prezes miał na myśli mówiąc o restrukturyzacji nowotarskiego zakładu
Zimol0520:58, 20 stycznia 2020
Szkoda ludzi
tylman20:30, 20 stycznia 2020
zakłady nie upadają ...Polskie zakłady się skutecznie wykańcza od lat 90tych..potem przejmuje to obcy kapitał a Polacy są u nich wyrobnikami!!
Ludzie obudźcie się wreszcie! Polskie cukrownie już rozkradli niemcy tera czas na mleczarnie widać
Zimol0519:25, 20 stycznia 2020
Wyjście jest z tej sytuacji tylko nie wszyscy pracownicy tej firmy są zgrani Co poniektórzy są pazerni na pieniądze i nie zgodzą się na to (a tak strasznie ubolewają nad tą firmą a nie chcą pomóc)Firma licząc okolo 160 pracowników jakby każdemu obcięli po 200 zł co miesiąc a tym co mają więcej płacone po 300 zł tak na rok( później by to powolutku zwrócili) i wtem sposób firmę ocalili w Nowym Targu
Kociak18:40, 20 stycznia 2020
Do mleczarni wkradly się kociaki i wypily mleko i zysku nie bylo i winych brak hej
Broda17:50, 20 stycznia 2020
A pracownikom płacili marne grosze. Ehh żal. W Nowym Targu już nie ma żadnej produkcji. Postawny sobie kolejny market lub hotel czy pensjonat
Realista17:39, 20 stycznia 2020
Zarząd narobił długów, winę chce zwalić na nowy targ na którym żeruje całe radomsko produkując wszystko pod marką jej.ciemny lud wszystko kupi.
gorol17:13, 20 stycznia 2020
PIS likwiduje i zamyka to, czego PO, PSL, SLD nie zdążyło !!!!
Jan17:03, 20 stycznia 2020
Mleczarnia zmodernizowana przez poprzedniego prezesa - niestety jego nastepczyni chyba czesciej woli bywac poza zakladem...
Obywatel RP16:38, 20 stycznia 2020
Pod koniec roku 2018 mleczarnia była na plusie, pod koniec roku 2019 jest na kilkumilionowym minusie. Dziwnym trafem długi pojawiły się wtedy, gdy Radomsko zmieniło nowotarskiego dyrektora na swojego z Radomska
radny16:25, 20 stycznia 2020
a diabeł ze słonego ,to dalej będzie woził to mlyko?
fan politycznej propagandy16:12, 20 stycznia 2020
Ciekawe ilu jest tam dyrektorów, zastępców dyrektorów, wicedyrektorów i ich zastępców,a także asystentów dyrektorów i wicedyrektorów, prezesów, wiceprezesów, kierowników...
sąsiad15:28, 20 stycznia 2020
ten zakład powinien być zrównany z ziemią a grunty oddane byłym właścicielom
baciok@14:46, 20 stycznia 2020
Szkoda jakby zamkneli.
Produkty oceniam bardzo wysoko.
Kefir Hey klasy mistrzowskiej.
Miastowy 214:41, 20 stycznia 2020
Dokładnie zgadzam się z "miastowy" Dyrektorka to NIEPOROZUMIENIE błędne, nieprzemyślane decyzje, niepotrzebne koszty i jej bardzo małe doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. Doprowadziło do sytuacji która obecnie jest. Zmiany są potrzebne i to nieuchronne ale to trzeba robić z głową! A nie jak obecnie... Trochę ludzi pójdzie do zwolnienia...
e213:40, 20 stycznia 2020
Mleczarnia nie ważna dla Radomska! ,ważny jest teren pod mleczarnią. Wybudują następny market lub śmietnisko i kasa sama leci. Szkoda,że dobre mleczarnie się likwiduje, Radomsko po to przejmowało małe i dobre mleczarnie, by za chwilę je likwidować. Tak zrobiono np. w Gorlicach i tp, teraz kolej na Nowy Targ : budynki niszczeją, ludzi się zwalnia. Wyeksploatowano ile się dało to teraz do likwidacji, taka polityka!
Śmietanka13:35, 20 stycznia 2020
Kiedyś dawno temu kefiry i śmietany z nowotarskiej mleczarni były naprawdę ok. Wypracowane od lat szczepy bakterii dawały naprawdę dobrą jakość i smak produktu. Teraz w każdej śmietanie Hej - skrobia modyfikowana. Syf. Omijam szerokim łukiem.
szary13:34, 20 stycznia 2020
Jeżeli coraz mniej mleka dostarczaja rolnicy, to chyba jasne że nie ma czego przerabiać. A jak nie ma, to po co wielka mleczarnia. W każdej normalnej firmie w takiej sytuacji zwalniali by ludzi i likwidowali zbędne linie prod.
Może trzeba by zacząć od tego, żeby tego mleka do przerobu było dużo więcej. Ale na to nie ma wpływu prezes mleczarni, albo pracownicy mleczarni, tylko minister. A minister zamiast coś zrobić aby opłacało się dostarczać mleko, woli gadać o tym jacy źli są spółdzielcy. Czyli wszyscy są winni, tylko nie minister i rząd.
rAv13:22, 20 stycznia 2020
Plotka głosi, że mleczarnia miała dostać wielomilionową karę za zrzut ścieków nielegalnie, prezes powiedział burmistrzowi że jeżeli dostanie ta karę to zamyka zakład, więc burmistrz ja umorzył a za ścieki więcej zapłacimy my mieszkańcy.
Hehe11:57, 20 stycznia 2020
@miastowy tę dobre produkty to śmietana ze skrobie modyfikowane??
miastowy11:39, 20 stycznia 2020
Krążą plotki że od 1 maja zakład zamykają. Mam informacje z pierwszej ręki. Jutro ma być prezes z Radomska to zobaczymy z jaką propozycją przyjedzie. Obecna dyrektor to jakieś nieporozumienie. Robi remonty nie tego co trzeba, a pracowników zbywa i wprost mówi o zwolnieniach. Wszystko podobno już przesądzone. W Nowym Targu i tak już mało co produkują. Większość produkcji przejęło Radomsko. A szkoda, bo produkty z nowotarskiej mleczarni zawsze były dobre i wysokiej jakości. Czas pokaże, ale póki co nic nie wskazuje na to, żeby było lepiej.
ja11:24, 20 stycznia 2020
czyli zwolnienia .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij