Wtorek, 22 wrzesień 2020, Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Zakopane i okolice
Clear
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 40
Clear
24°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 40
Clear
23°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 40
Clear
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 38
Clear
23°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 40
Clear
22°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 40
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.02.2020, 20:58 | czytano: 3146

"Zbójnicek" z Zębu wygrywa konkurs tańca zbójnickiego na Góralskim Karnawale

Fot. Domu Ludowy w Bukowinie Tatrzańskiej

Poznaliśmy zwycięzców konkursu tańca zbójnickiego, który odbył się w ramach 48. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na scenie Domu Ludowego zaprezentowało się 10 zespołów. Występy "zbójników" oceniało jury w składzie: Dorota Majerczyk, Józef Pitoń, Stanisław Bachleda, Stanisław Łukaszczyk-Kołoc i Stanisław Trebunia-Tutka. Nagrody pieniężne dla laureatów w konkursie tańca zbójnickiego do wysokości 5000 zł ufundowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a z okazji jubileuszu 65-lecia powstania Grupy Podhalańskiej GOPR, pieniński zespół Zbójników-Ratowników GOPR przygotował specjalny pokaz tańca zbójnickiego.

Jeśli chodzi o konkursowe zmagania, to rywalizacja była zacięta. Zdaniem jury, najlepsi byli członkowie zespołu "Zbójnicek” z Zębu i to oni zdobyli pierwsze miejsce wraz z Ciupagą Zbójnicką i nagrodą pieniężną w wysokości 1500 zł. Drugie miejsce wraz z Ciupagą Bacowską i nagrodą pieniężną w wysokości 1000 zł otrzymał zespół „Watra” z Czarnego Dunajca, a dwa równorzędne trzecie miejsca wraz z Ciupagami Juhaskimi i nagrodami pieniężnymi w wysokości po 800 zł przypadły zespołowi im. Klimka Bachledy z Zakopanego oraz gospodarzom, zespołowi „Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej.

Wyróżnienia w postaci dyplomów i nagród pieniężnych w wysokości po 500 zł otrzymali: zespół „Białodunajcanie” z Białego Dunajca, zespół „Górale Łąccy” z Łącka i zespół „Hamernik” z Krakowa.

Komisja uważa, że poziom tegorocznego konkursu tańca zbójnickiego i pokazów par tanecznych był dobry. W dalszym ciągu Komisja zachęca tancerzy do starannego przygotowania poszczególnych obyczajów tanecznych, które oprócz dobrej techniki ukażą właściwą istotę i charakter tańca góralskiego.

r/
najnowsze informacje
komentarze
ŚwarnY15:39, 12 lutego 2020
No nareszcie nagrody przyznali regularnie działającym zespołom, a nie zbieranym grupom, tak powinno być
Widz z Miasta15:29, 11 lutego 2020
Jakże to Zbójnicek wygrał kiedy nie miał żadnej idei, nie skrzyknęli się dwa miesiące przed Karnawałem.
To niedorzeczność!
misio09:15, 10 lutego 2020
bodejta bodej...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij