Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Zakopane i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 73
Clouds
11°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.02.2020, 14:16 | czytano: 2309

Winda w liceum pomoże niepełnosprawnym

Władze gminy Czarny Dunajec zabezpieczyły 300 tysięcy na budowę windy dla niepełnosprawnych uczniów w Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami integracyjnymi, działającym pod Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkół Katolickich.

Placówka w Czarnym Dunajcu ma ogromne szanse na otrzymanie refinansowania inwestycji, tj. 130 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dlatego podjęcie jak najszybciej pozytywnej decyzji było ważnym elementem w staraniu się o środki zewnętrzne.

Szkoła średnia w Czarnym Dunajcu z oddziałami integracyjnymi jest jedyną taką placówką na Podhalu. Jak mówiły podczas sesji władze szkoły, dziękując radnym za finansowe wsparcie, uczniowie liceum również ci z niepełnosprawnością ruchową są laureatami wielu nagród, także tych Ministra Edukacji Narodowej.

- Dziękujemy, że zauważyliście państwo potrzeby społeczne osób niepełnosprawnych i zapobiegacie wykluczeniu społecznym – mówiła Teresa Dziwisz, dyrektorka LO z oddziałami integracyjnymi w Czarnym Dunajcu. – Do naszego Liceum chodzą absolwenci szkoły integracyjnej działającej w Czerwiennym. To jest głównie młodzież właśnie z niepełnosprawnością ruchową.

Ta winda jest niezbędna w dalszym rozwoju liceum. Obecnie w szkole funkcjonuje jedynie podjazd. Brak windy jest wielkim utrudnieniem, gdyż biblioteka i wiele pracowni znajduje się na wyższych kondygnacjach szkoły. Obecnie w szkole 10 proc. uczniów, to osoby niepełnosprawne.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Don Pedro10:37, 20 lutego 2020
A Kuria Krakowska nic nie dorzuci?
Jan23:27, 19 lutego 2020
W gminie jest wójt, który wspiera potrzebujące dzieci. Nigdzie nie ma takiej szkoły.
P17:44, 19 lutego 2020
Księża Salezjanie, którzy uruchomili Liceum w 1996 roku i prowadzili je do roku 2013 przez kilka lat starali się w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec o dofinansowanie inwestycji jaką miała być winda. Urzędnicy wtedy nie zrobili w tym kierunku żadnego kroku. Brak zawarcia kompromisu pomiędzy Parafią a Urzędem doprowadziło do likwidacji szkoły. Ktoś ma duże wpływy...
Ziomek14:43, 19 lutego 2020
Trzeba pochwalić wszystkich co chcą pomóc niepełnosprawnym
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij