Czwartek, 02 kwiecień 2020, Imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana
Nowy Targ i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clear
-3°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 73
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Clear
-6°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 73
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
21.02.2020, 17:57 | czytano: 6192

Na tory pomiędzy Chabówką a Szaflarami wracają ekipy budowlane

zdj. Michał Adamowski

Od poniedziałku pociągi dalekobieżne i regionalne dojeżdżać będą do stacji w Chabówce. Tam dla podróżnych przygotowane będą autobusy komunikacji zastępczej, która będzie obsługiwać trasy Chabówka - Szaflary oraz Chabówka - Zakopane. Na odcinku Szaflary - Zakopane kursować będą pociągi Podhalańskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Na linii Chabówka – Zakopane wykonawcy muszą tak prowadzić prace, by umożliwić kursowanie pociągów w czasie największego zainteresowania podróżami pod Tatry - na święta, wakacje, ferie zimowe. 24 lutego budowlańcy wracają do prac na torach kolejowej „zakopianki”.

- Do końca czerwca wymienią szyny na odcinku Sieniawa - Nowy Targ. Dzięki robotom, podróżni w Nowym Targu będą mogli korzystać z nowego, wygodniejszego peronu. Od 24 lutego na trasie montowana będzie nowa sieć trakcyjna oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Remontowane są przejazdy kolejowo-drogowe, mosty i wiadukty kolejowe. Na modernizację kolejowej „zakopianki”, w ramach projektu „Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka Zakopane”, PLK przeznaczają przeszło 1,1 mld zł netto - wylicza Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP.

Roboty budowlane pomiędzy Skawiną a Suchą Beskidzką już się zakończyły. W grudniu PLK podpisały umowę na realizację ostatniego odcinka, pomiędzy Suchą Beskidzką a Chabówką. Obecnie trwa faza projektowa inwestycji, a roboty budowlane ruszą w drugiej połowie roku. Zakończenie wszystkich prac planowane jest do 2023 r.

opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
Antygona10:25, 23 lutego 2020
Większe zainteresowanie byłoby gdyby mieszkańcy mogli korzystać z dojazdów pociągami do pracy albo do lekarza czy załatwiania różnych spraw. Niestety mieszkańcy się nie liczą tylko przjezdni, przykre. Pozostają nam tylko busy reprezentujące standardy trzeciego świata, bez dawania biletów, zatłoczone, brudne i niebezpieczne. Jeszcze kierowca rozmawiający podczas jazdy przez telefon komórkowy.
kolejorz21:40, 22 lutego 2020
A co z garażami postawionymi w odległości 2-3 metry od torów w Sieniawie ?
Kolyjorz12:40, 22 lutego 2020
Podobno na odcinku od Nowego Targu do Zakopanego będzie budowany dodatkowy drugi tor kolejowy. Bo tylko takie rozwiązanie umożliwi puszczenie na trasę Nowy Targ Zakopane większej liczby pociągów.
MF06:44, 22 lutego 2020
Co z wiaduktem na kolejowej????
zapobiegliwy02:43, 22 lutego 2020
Ciekawe kiedy w końcu ktoś się zainteresuje tą skarpą koło stacji paliw BP Raba Wyżna. Teren przy torach obsuwa się (o przyczynę polecam zapytać własiciela stacji - on powinien wiedzieć) . Za niedługo dojdzie tam do tragedii jak się całkiem obsuną tory - a gdzieś 20 metrów od torów są zakopane ogromne zbiorniki z gazem w ziemi... reszty się już sami domyślcie. Oby tam do tragedi kiedyś nie doszło i nie zrobiło z połowy raby wyżnej krateru w ziemi, bo co przejezdzam to obsuwają się z tej skarpy kamienie lub leży ich mnóstwo już na ziemi...
Roni23:54, 21 lutego 2020
"wylicza Piotr Hamarnik z biura prasowego PLK."
Czyżby jednak PKL wracał pod skrzydła PKP???
z tąd23:34, 21 lutego 2020
No i git.Nowa,,zakopianka,, ,nowe tory do N.Targu.Cieszy.Dalej koniec świata,sama nazwa, Zakopane.
Wierna pkr20:58, 21 lutego 2020
@Wojtek, bardzo dobrze, że były stare jednostki - nowe nie dalyby rady z mrozami i roztopami. Na czas tych remontów mogę Ci zagwarantować już teraz stare jednostki. #orientpodhale.
edi20:39, 21 lutego 2020
To dobrze - może wreszcie usuną wyrwy w brzegach po obu stronach mostu kolejowego w Nowym Targu
nowy targ19:20, 21 lutego 2020
no i super...tak trzymac...
kazek wynalazek19:03, 21 lutego 2020
kiedy w końcu uruchomione bedą swiatła w szaflarach , bo obiecanki cacanki a mieszkańcom radosć
Wojtek18:48, 21 lutego 2020
Oby z Szaflar do Zakopanego kursował nowy tabor,a nie przestarzałe składy jak ostatnio.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij