Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Rain
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Rain
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Rain
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Rain
15°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 82
Clouds
15°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 68
Rain
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
09.03.2020, 15:46 | czytano: 7052

Na sesji o koronawirusie. "Trzymamy rękę na pulsie"

arch. Podhale24

NOWY TARG. Podczas poniedziałkowej sesji pojawił się temat zagrożenia koronawirusem. Troskę o bezpieczeństwo i urzędników, i petentów wykazał Paweł Liszka.

Radny pytał, czy takie miejsca w Urzędzie Miasta, które odwiedza wiele osób, także przyjezdnych - czyli Biuro Obsługi Mieszkańców, czy Urząd Stanu Cywilnego - zostały wyposażone w środki dezynfekujące.

- Postępujemy zgodnie z zaleceniami służb, a panie utrzymujące w urzędzie czystość zostały uczulone, by te wskazane miejsca wydezynfekować, by nie było zagrożenia. Na razie obowiązuje nas profilaktyka. Poza tym, zanim te wszystkie działania były tak mocno nagłośnione, to pan Zbigniew Korczak z Obrony Cywilnej już działał i rozsyłał ulotki. Trzymamy rękę na pulsie, jesteśmy w kontakcie ze służbami, przede wszystkim z sanepidem, który ma tu największą role do odegrania, gdyby były zgłoszone przypadki zakażenie - odpowiedział Grzegorz Watycha.

Na uwagę radnego Liszki, by jednak zakupić środki czystości do Urzędu, burmistrz odparł, że "zostały już zamówione, będą pojutrze dostarczone'. - Na razie używany te środki, które są na bazie chloru i one się sprawdzają - uspokajał włodarz Miasta.

s/
najnowsze informacje
komentarze
pracownik07:55, 10 marca 2020
Nie tylko UM ma z tym problem a inne urzędy w NT - to jest kpina żeby w urzędach nie było środków ochrony osobistej... jak któryś urzędnik złapie korona to się w tedy przekonają- nie wszędzie jest możliwość zdalnej pracy.
alik21:07, 9 marca 2020
Trzymamy rękę ale w nocniku. W aptekach brak środków dezynfekujących, brak maseczek. Dla Podhala najbliższy oddział zakaźny jest w Myślenicach.
Dobrze, że w sklepach jest spirytus to jedyny środek polecany obecnie w aptekach.
klient20:00, 9 marca 2020
radny Liszka ciekawe czy u siebie w pracy tez jakieś wprowadził zabezpieczenia???
higienistka19:49, 9 marca 2020
czy klamki i poręcze są dezynfekowane ? ile razy dziennie ?
Pola19:47, 9 marca 2020
Powinno się zamknąć przede wszystkim termy na Podhalu
cyber19:36, 9 marca 2020
U Watychy wszystko jest na odwrót dlatego w kontakcie z urzędem wybieram internet.
górol17:54, 9 marca 2020
i bardzo dobrze/.../
łół17:35, 9 marca 2020
sesja bez przemowy radnego liszki to sesja stracona :) a co z kawiarenkami i piaskownicami ? to jest zawsze aktualny temat .
Taka prawda16:55, 9 marca 2020
Do póki nie zamkniemy granic to będziemy tylko zliczać chorych a później trupy.
totalne dziadostwo16:42, 9 marca 2020
najbliższy szpital to Żeromski w Krakowie , a tu jest zakaźny w Nowym Targu? , jak go tu nie ma na POdhalu, na własny koszt trzeba będzie jechać tam i narażać innych na ten śmiertelny wirus . SOR pewnie też nie przyjmie padającego chorego człowieka .macie kompletny brak wiedzy ten temat ludzie -włodarze.
ww16:20, 9 marca 2020
Panie Liszka- to że Pan jest niedouczony, to niech Pan nie robi z ludzi debili.To nie jest kampania na Burmistrza Miasta, a na Prezydenta. Niech Pan da już spokój ze swoimi "Kazaniami" na sesji, bo to jest już nudne i ne do wytrzymania.
maciek o.16:19, 9 marca 2020
: trzymamy rękę pulsie "........tak pulsie ......trzymamy rękę ....czy to tak trudno przeczytać zanim wciśnie się " enter " ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij