Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 39
Clouds
25°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 39
Clouds
27°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 39
Clouds
28°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 37
Clouds
27°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 39
Clouds
26°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 39
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.03.2020, 14:15 | czytano: 9242

Komendanci kończą kwarantannę - wyniki testów negatywne

Arch. Podhale24.pl

Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu bryg. Mariusz Łaciak i jego zastępca st. kpt. Piotr Domalewski trafili na kwarantannę po spotkaniu z posłem Edwardem Siarką, u którego wykryto koronawirusa.

Komendanci spotkali się z posłem, nim dowiedział się on, że jest zarażony. Komendanci zostali skierowani na kwarantannę domową. Jak informuje mł. bryg. Piotr Krygowski, rzecznik nowotarskiej straży pożarnej, kwarantanna komendantów dobiega końca. Przeprowadzone u nich badania na obecność koronawirusa dało wynik negatywny.

r/
najnowsze informacje
komentarze
v20:58, 26 marca 2020
jak przyjdze nam walczyć z armią ufo z ta zw wschodu to bedziemy bez ddowodzenia
Orawiec z dziada pradziada22:22, 24 marca 2020
to jakaś szopka /... / Jeżeli to prawda , podkreślam, to powinna być zawiadomiona prokuratura...

To proszę to zrobić. Moderator.
mieszkaniec21:39, 24 marca 2020
@poinformowany
Tak na marginesie zacytuję Ci dzisiejszą wypowiedź ministra Szumowskiego "Tylko, że pamiętajmy jedną rzecz, to jest rzecz kluczowa, bezpośrednio po kontakcie żaden test nie będzie dodatni, niezależnie czy jesteśmy chorzy czy jesteśmy zdrowi. Dopiero po siedmiu dniach od kontaktu mamy szansę wykryć wirusa" - zaznaczył minister zdrowia.
Siódmy dzień, jak wyjaśniają eksperci, jest istotny, aby wynik był wiarygodny. Chodzi o wykluczenie sytuacji, gdy wirus jeszcze się nie namnożył i test może dać wynik fałszywie ujemny".
mieszkaniec21:27, 24 marca 2020
@poinformowany
Przecież sam pisałeś, że poseł Siarka miał test 19 marca, przyjmując okres 5 dni to Komendanci mieli dzisiaj test i od razu wynik, trzeba przyznać, że dość szybko ten wynik bo czytając media średnio w Polsce czeka się na wynik od 2 do trzech dni.
poinformowany20:45, 24 marca 2020
Test wykonuje sie najwcześniej 5 - 7 dnia od kontaktu z osoba , u której stwierdzono obecność wirusa .I tak tez miało to miejsce w tym, wypadku.
antyPO19:03, 24 marca 2020
Edmund:
No to powinni profilaktycznie objąć kwarantanną pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznej, konserwatora zabytków oraz funduszy europejskich.
mieszkaniec17:57, 24 marca 2020
@pełno nie czytających
Liczę od dnia wykrycia zarażenia u posła Siarki, miało to być 19 marca, skoro poseł jak sam twierdzi przestrzegał procedur sanepidu to przed tym dniem nie wiedział, że jest chory, a więc jakim cudem Komendanci mają dzisiaj wynik badania skoro procedury mówią, iż test wykonuje się w siódmym dniu kwarantanny, a chyba nikt nie zarządzał kwarantanny jeszcze przed badaniem posła, skoro procedury szybkiej ścieżki diagnostycznej mówią o kontakcie z potwierdzonym przypadkiem. Potwierdzeniem jest wynik testu. Nasuwa się podejrzenie, że albo poseł nie przestrzegał procedur i po ujawnieniu w dniu 16 marca zarażenia p. Woś ( kolega partyjny posła )miał nadzór epidemiologiczny ale go nie przestrzegał, albo nie przestrzega się procedur i terminu siedmiodniowego, lub są szybkie testy, o których nie informuje się opinii publicznej i wtedy procedury są dla maluczkich, a szybki test dla wybranych. Żeby była jasność, nie mam żadnych zarzutów do Komendantów PSP, jeżeli już to do łagodnie mówiąc niefrasobliwości posła.
Piotrek17:52, 24 marca 2020
@ mieszkaniec.Zażyj se biseptol, witaminę i do wyra i zero komputera.
pełno nie czytających16:55, 24 marca 2020
mieszkaniec - liczysz jakby byli razem na spotkaniu 19
emocje i domysły - macie czas to kombinujcie :)
Ewa16:50, 24 marca 2020
Lepiej niech jeszcze posiedza na tej kwarantannie. Nic im się nie stanie ai społeczeństwo będzie bezpieczniejsze
mieszkaniec16:26, 24 marca 2020
Super, że są zdrowi, ale jeżeli przyjąć, że Panowie Komendanci przeszli tzw. szybką ścieżkę diagnostyczną przewidzianą między innymi dla medyków, która opisana jest tak: "W przypadku personelu medycznego bez objawów, który miał kontakt z potwierdzonym przypadkiem - stosowana jest kwarantanna, a po upływie siedmiu dni pobrane zostaną wymazy, by wykonać badania. W zależności od wyniku, pracownik będzie albo wracać do zajęć albo poddawać się leczeniu", to coś w tej wersji się nie zgadza. Coraz bardziej wątpliwa jest wersja przedstawiana przez posła Siarkę, bo jeżeli poseł przeszedł test w Szpitalu w Myślenicach w dniu 19 marca i potwierdzono zarażenie, to licząc zgodnie z procedurami Panowie Komendanci od tego dnia powinni być na kwarantannie i dopiero w siódmym dniu pobrane powinny zostać wymazy. Dzisiaj mamy 24 marca, a więc dopiero 5 dzień od potwierdzenia zarażenia u posła Siarki, a Komendanci mają już wynik badania. Dość dziwna sytuacja wygląda na to, że nikt jeszcze nie wiedział, że poseł jest chory a już stosowano kwarantanny ( w pis mają chyba wróżki-czarodziejki z darem jasnowidzenia ). Ciekaw jestem jak długo pis-owcy ( mam na myśli rządzących i posłów ) wyznając zasadę, że "ciemny lud to kupi" i będą okłamywać społeczeństwo.
niedouczona16:17, 24 marca 2020
mnie tez ta matematyka sie nie zgadza
bez odpowiedzi15:55, 24 marca 2020
Na te pytania nie będzie jasnej odpowiedzi.
LUK15:54, 24 marca 2020
Jak widać nie tylko wirus przyspiesza kwarantanna też 4X4=16-2d ni temu info daje 14 o co wam chodzi Wszystko OK
Jola15:50, 24 marca 2020
Art.34.1. W celu zapobiegania szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych, osoby chore na chorobę zakaźną albo osoby podejrzane o zachorowanie na chorobę zakaźną mogą podlegać obowiązkowej hospitalizacji.2.Osoby zdrowe, które pozostawały w styczności z osobami chorymi na choroby zakaźne podlegają obowiązkowej kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu, jeżeli tak postanowią organy inspekcji sanitarnej przez okres nie dłuższy niż 21 dni, licząc od ostatniego dnia styczności.
Zatem, ilość dni kwarantanny osoby zdrowej, która pozostawała w styczności z osobami chorymi na choroby zakaźne to okres nie dłuższy niż 21 dni, licząc od ostatniego dnia styczności . Co istotne - jeżeli tak postanowią organy inspekcji sanitarnej.
Mi15:30, 24 marca 2020
Do komentarzy poniżej: skoro testy dały wynik negatywny automatycznie kończą kwarantanne
Edmund15:17, 24 marca 2020
Poseł Edward Siarka był w budynku przy alei Tysiąclecia w którym znajduje się biuro poselskie w poniedziałek 16.03.2020. Co z osobami pracującymi w tym budynku ? Czemu nikt do tej pory nie zareagował ? Czy sprawa jest zamiatana pod dywan w obawie o zarzuty dla posła który zachował się nierozsądnie mimo iż jest przedstawicielem władzy?
nogaty15:16, 24 marca 2020
Wirus grypy pewnie mamy wszyscy.Strażacy z tego powodu( nie fajdają w portki) nie panikują. Zdrówka Panowie ,,fajermeni,, . Na Was zawsze można liczyć.
nie kumaty14:58, 24 marca 2020
jednego nie rozumiem
Jak to jest?
Pan poseł dopiero teraz, czyli od niedzieli trafił do szpitala, a panom komendantom konczą się juz kwarantanny?czyż kwarantanna nie powinna trwac 14 dni? czyli wniosek taki że Pan poseł juz wczesniej wiedział ze moze byc zarazony?
Ile jeszcze osób miało kontakt z p posłem i ma utajniona kwarantanne? co na to ich współpracownicy albo podwładni? Droga redakcjo czekamy na kolejne tematy
Andrzej.14:44, 24 marca 2020
Jak to możliwe że komendanci odbyli kwarantanne a u posła wykryto wirusa 4 dni temu.
?.14:44, 24 marca 2020
Szybko zleciało te 14 dni
Miłek14:43, 24 marca 2020
Takie mi się pytanko nasuwa, ile jeszcze osób jest na kwarantannie? Zapewne dowiemy się, jak się im skończy. Na dole władza ukrywa fakty, a co dopiero u góry!!!!
Odporne chłopaki14:32, 24 marca 2020
Dobra wiadomość, niech spokojne wracają do służby, bo tylko na strażaków możemy liczyć. Widać ich i są, na zawołanie wszędzie. Przynajmniej oni nie oszukują.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij