Sobota, 26 wrzesień 2020, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clouds
16°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 77
Rain
15°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 74
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
25.03.2020, 08:10 | czytano: 11266

Dyrektor szpitala nie jest zarażony koronawirusem

zdj. Podhale24

NOWY TARG. - Czuję się dobrze. Wynik testu mam ujemny - powiedział w rozmowie z Podhale24 Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Dyrektor Wierzba przebywa na domowej kwarantannie, którą wymogło jego wcześniejsze spotkanie z posłem Edwardem Siarka. Przypomnijmy, że parlamentarzysta niestety został zakażony wirusem.

Mimo podania wyniku testu, dyrektor szpitala pozostanie w domu do czasu oficjalnego skrócenia kwarantanny. Decyzję taką podejmie Sanepid. - Decyzja kwarantannowa mnie obowiązuje. Dopóki nie zostanie cofnięta to nie ruszam się z domu - podsumowuje krótko.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Gaga22:44, 2 kwietnia 2020
Proponuję zwolnić pana dyrektora Marka Wierzbę który na to zasługuje ..Zwalnia wybitnego lekarza i ciezko pracującą pielęgniarkę w czasie epidemii

Czy to jest jego prywatny szpital? Piszą tym chyba ze dużo się odkaża.m
hałas13:44, 26 marca 2020
do @olsen
oczywiście. Można się zgodzić ze wszystkim ale napewno nie z obrażaniem i poniżaniem człowieka!.tego typu obraźliwe wpisy żadnej ze stron nie pomagały a tylko dały żer ludzią do wyładowywania swoich frustracji. Było wiele wpisów odpowoednich i perspektywistycznych w tej tematyce Cóż komuś z obelg kiedy nie rozwiązują sedna sprawy. Której wynik oczywiście będzie odpowiedni w pdpowiednich do tego instytucjach.
przywrócić i przeprosić09:52, 26 marca 2020
Pielęgniarka nie jest osobą publiczną.Na własnej stronie internetowej,
może zamieszczać poglądy i opinie,jakie chce-byle by kogoś nie obrażały.W końcu jest to przejaw demokracji-wolności słowa.Na miły Bóg, to nie jest
powód do zwolnienia.Gdzie my żyjemy,co się z nami porobiło !!!!!
Jagna08:21, 26 marca 2020
To było chamskie i świńskie zachowanie wierzby ,ale co się spodziewać po tych /.../
Waldemar Szemla05:35, 26 marca 2020
W piątek wróciłem z zagranicy ,wypełniła kartę podałem adres i nr. Tel.odbywam samotnie kwarantannie. Na granicy powiedzieli że sanepid do mnie zadzwoni policja mnie kontroluje i tak sobie siedzę na tej kwarantannie i cisza nikt nie dzwoni z sanepidu jak się czuje .też bym chciał mieć zrobiony test tak jak Pan Wierzba i inni urzędasy a tu nic .
Obserwator21:45, 25 marca 2020
Kto ma rację przy takim zwolnieniu, orzeknie sąd bo jak sądzę ta Pani złoży pozew
olsen18:39, 25 marca 2020
do@ hałas
Minister Szumowski z PiS dobie pandemii publicznie podziękował włodarzowi szpitala za zdolność i do podejmowania kierowania .A cóż ten antagonizm do mądrali .Tu nie jest Raba Wyżna ,Skawa ani Polska Orawa żeby im powtarzać dwa razy . A wyborcy mają prawo żądać od tych co na nich głosowali i zwrócić im uwagę jak źle robią.
Inni pracownicy17:54, 25 marca 2020
Minister nie powinien ukarać Pana Dyrektora.
hałas17:50, 25 marca 2020
Wszyscy Mądrale w końcu się uspokoili.A teraz za te obelgii i wyzwiska istne rynsztokowe ( Sprawa zwolnienia położnej) a zarazem złe życzenia powinny być przeprosiny!!! Jak można mieć się za inteligentną osobe a używać w stosynku do drugiego człowieka takich słów!!! To że Pan W. miał zrobiony test w trybie przyśpieszonym to chyba logiczne z uwagi na obejmowane stanowisko a do tego funkcje polityczną. Przecież w dobie pandemii nasi włodarze muszą być zdolni do podejmowania kierowania i wdrażania procesów zarządczych. Po to żeśmy ich wybierali w wyborach i z uwagi na większość która wybrała należało by tej wybór uszanować a nie opluwać. Można się nie zgadzać z decyzjami tej osoby ale nie oblewać taką smołą tego człowieka.
pracownicy17:40, 25 marca 2020
Minister powinien ukarać Pana Dyrektora za takie zachowanie.
Wektor17:08, 25 marca 2020
Dyrektora oceniam po jego działaniach w sprawie pielęgniarki, która myślała,
że jej wszystko wolno. I uważam w dalszym ciągu, że postąpił prawidłowo i zdania
nie zmieniam. Natomiast jeżeli chodzi o jego zachowanie w sprawie tz. kwarantannej,
to trzeba wiedzieć, że posłowie i członkowie Solidarnej Polski muszą WYJAŚNIĆ całą sprawę,
dla dobra ogółu społeczeństwa. Ludzie, którzy głosują w wyborach samorządowych, muszą się
głęboko zastanowić, na kogo głosują i zreflektować się przy następnych wyborach. Niektórzy
ludzie nie nadają się do polityki. Totalna opozycja tylko czeka na taką okazję,
aby grillować polityków dobrej zmiany i robić wielkie halo. Takie prawo opozycji.
Chociaż uważają, że są bardzo biedni i nie mogą się przebić do OBYWATELI z informacją,
jak to w Polsce jest źle i tragicznie.

Do @Joanna M.

Pani wywody są bardzo interesujące i niech pani pisze jak najwięcej na tym forum,
ponieważ byłoby mi, niezmiernie przykro, jakby zabrakło osoby tak wykształconej, jak pani.
orbi16:12, 25 marca 2020
Anna jakbyś rzetelnie czytała artykuły o pośle to byś byś głupot nie pisała. W pewnym sensie odbył kwarantannę w szpitalu zakaźnym w Myślenicach, gdzie czekał na wynik testu.
???16:04, 25 marca 2020
Ktoś napisał w komentarzach do artykułu o pośle"to się teraz dowiemy kto był u Marka na urodzinach" no to się dowiadujemy.
oby16:00, 25 marca 2020
Kogo my wybieramy na Podhalu na posła, starostę i radnych wojewódzkich? Poseł zarażony koronawirusem, a tu wygląda, że dowiadujemy się po czasie, z kim się spotykał, gdzie był itd., a co wiemy w sumie? To my mieszkańcy Podhala i okolic mamy być przedmiotem troski w tym momencie zagrożenia epidemiologicznego a nie notable. Odmiennym przykładem są samorządowcy z Kieleczczyzny, którzy jeszcze przed wprowadzeniem kontroli granicznych wrócili z partnerskiego samorządu w Niemczech i dobrowolnie poddali się kwarantannie!
zostać w domu15:39, 25 marca 2020
A co z pracownikami Starostwa Powiatowego i Urzędu Raba Wyżna? Były komentarze osób przy artykule o zarażeniu się przez posła koronawirusem, że poseł był widziany w starostwie, a jego żona w okolicach urzędu gminy w poprzednim tygodniu.
Anna13:44, 25 marca 2020
Mieszkańcy powiatu zasługują na rzetelną informację, dlaczego nikt nie mówił że Pan Siarka, osoba publiczna,jest na kwarantannie, dopiero dowiadujemy się jak zachorował, Sanepid w Nowym Targu Zawalił.
fk12:59, 25 marca 2020
Z mojego punktu widzenia społeczeństwo zachowuje się fantastycznie jest bardzo zdyscyplinowane, Rząd robi co może niestety dysponują takimi kadrami jakie zastali w rozmaitych służbach, sanepidach, w niektórych żenada.Niestety i nasi reprezentanci-poseł, dyrektor, komendanci zachowują się jak słonie w składzie porcelany.Może by nam nowotarski sanepid wyjaśnił jakie były zasady kwalifikowania kto idzie do kwarantanny w związku z wpadka Pana posła, które obiekty były dezynfekowane.
venti76712:51, 25 marca 2020
Do olsen
Co Ty pieprzysz jak nie ma nic wspólnego???? to jest jedna wielka ,...PIS i na pewno żadnej nagany nie dostanie porostu ręka rękę myje i każdy każdego kryje .
Teraz Dyrektor jest na kwarantannie bo za duza jest nagonka na Niego i trza się schować w swoim bunkrze
@12:47, 25 marca 2020
Również chciałam wyrazić poparcie w sprawie zwolnienia pani która kilka lat temu zasłynęła komentarzem na fb gdzie wypowiadała się pogardliwie o dzieciach i ich udziale w życiu publicznym m.in. przy wpisie na fb o tym, że nie powinny pojawiać się w restauracjach Już wtedy zdziwiło mnie to, że pisze te słowa położna. Było to po prostu niesmaczne.
olsen12:35, 25 marca 2020
Minister Szumowski z PiS bardzo krytycznie wypowiedział się na temat nieodpowiedzialnego zachowania pod wpływem emocji dyrektora Marka Wierzby . Dlatego powinny wobec niego powinny być zastosowane środki ostrej nagany od Władz Powiatowych .Chciałem wszystkim przypomnieć żeby powstrzymały swoje emocje wobec PIS. Pan Wierzba nie ma nic wspólnego z PIS oprócz tego że startował z listy PIS jako koalicjant kandydat Solidarnej Polski. Pozostaje tylko ubolewać nad nieodpowiednim zachowaniem Dyrektora i Posła Siarki zdając Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu bryg. Mariusz Łaciak i jego zastępca st. kpt. Piotr Domalewski trafili na kwarantannę po spotkaniu z Posłem .Przecież taka kwarantanna musi trwać dwa tygodnie, i wczoraj poinformowano przez media że skończyła się ta kwarantanna dla komendantów .To jest wielka nieodpowiedzialność podczas epidemii o której nas przestrzegają Władze, spotykać się w środku kwarantanny którą przechodzą komendanci po spotkaniu z Posłem .Obaj Panowie zrobili wielką krzywdę przez swoją nieodpowiedzialność władzy PiS ,a zwłaszcza Prezydentowi wystawiając ich na szykany w obecnym tak ciężkim czasie .
Joanna M.12:23, 25 marca 2020
Wektor chłopie Ty nawet nie próbujesz udawać obiektywnego hahaha. Dobrze ze jzyk zmieniłeś.
Wektor12:04, 25 marca 2020
Dobra wiadomość. Dyrektorzy szpitali w sytuacji zagrożenia państwa polskiego,
muszą być zdrowi, aby zarządzać sytuacją kryzysową. Jeżeli jest podejrzenie zarażenia
dyrektora placówki, to test powinien być wykonany natychmiast. I proszę nie płakać.
Brawo za podjęte decyzje, w końcu, po co jest dyrektor. My obywatele musimy wiedzieć,
że na stanowisku dyrektora Nowotarskiego szpitala jest odpowiedzialna osoba.
nowy11:52, 25 marca 2020
Szkoda że tak szybko nie wykonuje się testów osób, które przyjechały z zagranicy i nie mają wysokich gorączek tylko przeziębienia...., a Pan Dyrektor ledwie kwarantanna i test wykonany, bo Sanepid szybko zareagował i na profilu podziękowania Pana Dyrektora dla Pani Dyrektor. A gdzie reszta naszych obywateli? Im pomoc z Sanepidu tak szybko nie przychodzi.....
derr11:17, 25 marca 2020
Dobra wiadomość. Wszystkim życzę zdrowia.
Miejscowy11:14, 25 marca 2020
To jak to już testy zrobiono tak szybko?A inni muszą czekać?Dziwne i bardzo niesprawiedliwe,ale pewnie uważają iż to tak po chrześcijańsku
Zosia samosia10:32, 25 marca 2020
My musimy czekać na testy tygodnie a panowi zrobili w dwa dni ....
Magda09:41, 25 marca 2020
W poniedziałek wymaz a we wtorek po południu wynik? Ciekawie ciekawie...
Smok09:25, 25 marca 2020
No i w tym artykule wyszły sympatie polityczne strony, jak byk!

Jakie wolne media... LOOOOL
LJ09:04, 25 marca 2020
To dobrs wiadomość
Pracownicy08:56, 25 marca 2020
Brawo Dyrektorze. Cieszymy się, jak również cieszymy się z dyscyplinarnego zwolnienia pani , która nie powinna pracować na stanowisku , do którego się nie nadawała. Wszystkim ulżyło.
szczery08:50, 25 marca 2020
A p Wójt Szaflar jak się czuje?
bo dzisiaj w Szaflarach została odwołana sesja Rady Gminy
xxxxx08:35, 25 marca 2020
No to teraz może pan dyrektor zmienić wypowiedzenie z dyscyplinarnego na wypowiedzenie ze strony pracodawcy! Bo pielęgniarka pracowała uczciwie przez 27 lat. To nie mało dużo cięższej pracy niż pan ma.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij