Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 88
Clouds
10°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 90
Clouds
13°
Wiatr: 3.024 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 8.244 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
06.05.2020, 18:00 | czytano: 6027

Jest kolejny termin uruchomienia sygnalizacji świetlnej na zakopiance w Szaflarach

Fot. Michał Adamowski

- Jak długo przyjdzie nam czekać na dokończenie tej inwestycji? - pytają kierowcy i mieszkańcy Szaflar. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zakopianki z ulicą Orkana została wybudowana jesienią ub. roku. Mija sześć miesięcy i nadal nie działa. Jest za to kolejna obietnica, kiedy zostanie uruchomiona.

Sprawą zainteresował się wójt Szaflar Rafał Szkaradziński, który kolejny raz zapytał w PKP o uruchomienie świateł. Jak się okazuje, ponad dwa tygodnie temu placu budowy został przekazany wykonawcy, a całe skrzyżowanie, wraz z sygnalizacją, ma być oddane do użytku w czerwcu.

"Z informacji pozyskanych od PKP PLK S.A. wynika, iż w dniu 20.04.2020 r. został przekazany plac budowy Wykonawcy robót - Konsorcjum firm KZN Rail Sp. z o.o. i Wadoma Sp. z.o.o. Wykonywane w chwili obecnej roboty obejmują branżę drogową (roboty odwodnieniowe, dobudowa chodnika) oraz zabudowę urządzeń zabezpieczenia ruchu kolejowego (półrogatki, kamery itp.). Po wykonaniu ww. urządzeń istniejąca sygnalizacja drogowa zostanie zsynchronizowana z sygnalizacją kolejową i uruchomiona. W związku z wykonywanymi robotami wykonawca nie przewiduje występowania znacznych utrudnień w ruchu drogowym na przejeździe, ani też konieczności czasowego wyłączenia go z użytkowania. Przekazano także informację, że planowany termin zakończenia robót to czerwiec 2020" - informuje wójt.Światła mają zwiększyć bezpieczeństwo kierowców i pieszych, ustabilizują ruch w kierunku Zakopanego i Nowego Targu, a także pomogą bezpiecznie włączyć się do ruchu kierowcom jadącym od centrum Szaflar oraz od strony Maruszyny, Bańskiej Niżnej i Skrzypnego. To miejsce, w którym wielokrotnie dochodziło do stłuczek i wypadków. Choć sygnalizacja była już gotowa w październiku ub. r., do dziś nie została uruchomiona. Termin oddania jej użytku przesuwano kilkukrotnie. Ostatnio PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informowały o końcu marca. Ale i tego terminu nie dotrzymano.

r/
najnowsze informacje
komentarze
rentgen*14:25, 7 maja 2020
"Sprawą zainteresował się wójt Szaflar Rafał Szkaradziński, który kolejny raz zapytał w PKP o uruchomienie świateł".
- rychło wczas p Wójcie się Pan zainteresował. Jak Pan traktuje mieszkańców gminy tak widzę Pana traktują na kolei. Codzienie w drodze do pracy (chociaż trudno to udowodnic bo ma Pan nienormowany czas pracy) mija Pan nie działające światła i nic Pan z tym nie robi.
Wiem, są ważniejsze tematy: geotermia, spalarnia....
Wybory11:05, 7 maja 2020
Będzie ten bezsens czekał na otwarcie od wyborów do do wyborów przesuniętych czy nie, nikt takim czymś nie będzie wyprowadzał elektoratu z równowagi w obszarze kilku miesięcy od wyborów.
władek09:09, 7 maja 2020
Na odcinku od Nowego Targu do Szaflar na stałe winny być kontrole
prędkości.Jedziemy nie 90 a 50 km i było by bezpiecznie.Światła od
dawna są koniecznością,bowiem to skrzyżowanie w nasileniu samochodami
jest o wiele większe jak w Klikuszowej.Miejmy nadzieje,że tym razem
termin zostanie dotrzymany.
Smutny08:21, 7 maja 2020
Zgadzam się że ta sygnalizacja świetlna to wielki błąd. Spowoduje gigantyczne korki. Trzeba było zupełnie inaczej to rozwiązać. Może rondo, może przeniesienie ruchu drogowego częściowo na inne skrzyżowanie. Szkoda, że politycy wtrącają się do pracy inżynierom. To smutne.!
człowiek23:43, 6 maja 2020
wystarczy zlikwidować prawoskręt na Maruszyne i będzie dobrze. dawniej nie było prawoskrętu i nie było stłuczek. tak jest jak decyduje ktoś w centrali i nie pyta ludzi miejscowych co jest dobre a co nie....
Roni23:29, 6 maja 2020
Mam nadzieję że nie szybko włączą te światła, bo w sezonie będziemy mieć drugi (po Klikuszowej) zator w obu kierunkach. Zacznie się omijanie (wiadomo którą drogą) i jeszcze Ci nieszczęśliwi dzisiaj mieszkańcy, będą pisać o likwidację świateł, jak im cały ruch z Zakopianki będzie walił pod oknami...
Skrzyżowanie jest feralnie rozwiązane, ale stawianie tam sygnalizacji to żadne rozwiązanie. Już małe rondo załatwiło by sprawę (ew. korekta pasów umożliwiających wjazd i oczekiwanie na włączenie do ruchu), ale pewnie postawienie paru słupów wyszło taniej, no więc będzie jak zawsze - tanio i do ***.
antyświatło22:58, 6 maja 2020
A którym kierowcom tak spieszno do korków na zakopiance. Całe szczęście że te durne światła nie działają. Rondo panie projektant rondo tam trzeba było zrobić.
cichy22:19, 6 maja 2020
jakoś nie wierze hahahahahahaha
na szczęście - głupio to brzmi, ale przy koronawirusie ruch na zakopiance spadł i można wjechac spokojnie.
nyj21:51, 6 maja 2020
wystarczyło fotoradar przed skrzyżowaniem i mysle ze załatwiłby sprawe tak jak w gronkowie ale lepiej zrobic drugą Klikuszową bo pierwsza niedługo zostanie objechana ,tak ze korek poza N Targ i do Dunajca gwarantowany
kierowca20:16, 6 maja 2020
Jeszcze jeden hamulec na zakopiance ?Paranoja
Bobowniok spod łopatu19:01, 6 maja 2020
Żadnych świateł, wystarczy tych co nie umieją jeździć skierować na dodatkowe szkolenie lub odebrać prawo jazdy jeśli twierdzą, że tam nie potrafią włączyć się do ruchu.Codziennie obserwuję wasze wyczyny i jestem pewien, że ci co siedzieli w szkole w oślej ławce nadal tam powinni siedzieć a nie wybierać się na drogę.Dzisiaj przy takim natężeniu ruchu trzeba mieć oczy dookoła głowy, myśleć i przewidywać do przodu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij