Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Jabłonka i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 54
Rain
22°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 63
Clouds
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.05.2020, 13:00 | czytano: 4097

Tężnia i pijalnia do remontu

Fot. UM Rabka-Zdrój

Jedną z największych atrakcji Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju - pijalnię i tężnię solankową - czeka remont.

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wymianę pokrycia dachowego na obu budynkach. Stary gont zastąpi blachodachówka. Magistrat do połowy czerwca czeka na oferty od wykonawców zainteresowanych zleceniem.

Przypomnijmy, iż w parku trwa też budowa Domu Solanki, w którym również powstanie tężnia solankowa.

oprac. r/ UM Rabka-Zdrój
najnowsze informacje
komentarze
mieszkaniec09:19, 1 czerwca 2020
Blacha nad solą !! ABSURD !!.Chory pomysł ! znowu jakiś wezmie kase Ja mam na domu gont 38 lat i nic mu nie jest Tylko trzeba go co 2 lub 3 lata konserwować a nie zostawić samemu sobie i może będzie dobrze !!!
oli20:15, 30 maja 2020
Więcej będzie kosztowała robocizna jak materiał.
paatyki13:42, 29 maja 2020
Pomysł pokrycia tężni blachodachówką jest absurdalny. W takim miejscu gdzie w powietrzu unosi się solankowy aerozol ta blacha bardzo zardzewieje. Żeby było jeszcze ciekawiej (dość skromna dokumentacja przetargowa dostępna na stronie UM) wykonawca ma wykonać pokrycie z dostarczonej przez Urząd blachy. Wymagana przez Urząd gwarancja - tylko 36 miesięcy.
No ale UM hołduje zasadzie: mamy mało pieniędzy więc nieważna jakość byle by było tanio - podobnie było z zakupem węgla do jednego z gminnych przedszkoli, był najtańszy - to nic że miał dużo smoły i zapalił się przez niego cały komin.
k11:18, 29 maja 2020
KIEDY w RABCE powstaną wyciągi narciarskie?? Uzdrowisko w górach ale bez wyciągów narciarskich. To tak jak plaża bez pisaku. Bez racji bytu. i od tylu lat nikt nie widzi problemu i nic z tym nie robi.
Jad23:22, 28 maja 2020
Głupota. Trzeba wcześniej konserwować, a nie zamieniać na blachę - Blacha?. Jakim cudem dopuszczono aby mech i trawy rosła na dachu.W uzdrowisku blach zamiast gontów? Zróbcie przetarg na sprzedaż tych gontów . Ja je pierwszy kupuję. Te gonty po konserwacji wytrzymają jeszcze dłużej niż wspaniała blachodachówka. Śmiech. Podać nazwę firmy, która to kryła. Wziąść tą samą firmę a za 11 lat będziecie wymieniać blachodachówkę.
:( smog22:36, 28 maja 2020
Ten gont to chyba z kantów robiony.Prawdziwy wytrzymuje 50 lat,zakonserwowany ponad wiek,dłużej jak blacha,cha,cha,cha.Paproki i dziady co to robili. Na blachę teraz dają dwadzieścia lat gwarancji(nie można wcześniej konserwować bo problem z gwarancją),po dwudziestu jeden do wymiany,jak z akumulatorami do auta,dwa lata gwarancji,dwa miesiące po gwarancji, ,,kaput,,do wymiany .
Prophet19:29, 28 maja 2020
Wymiana dachu po 11 latach od wybudowania obiektu? To jakieś jaja są! I jeszcze wymiana na blachodachówkę?!? Może blachotrapez albo papa - będzie jeszcze taniej. Tak się właśnie przemiela unijne środki - 5 lat okresu trwałości i reszta się nie liczy. Przecież ten gont nie kosztował na pewno mało. Na starym kościółku gont ma już ze 30 lat i jest ok.
Robcuś19:02, 28 maja 2020
Jaki remont, jaki stary. Przecież to kilka lat temu oddali do użytku. Śmiech a gdzie gwarancja.
kuracjusz15:09, 28 maja 2020
Blachodachówka, serio?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij